Skocz do zawartości

Pytanie na temat zielonej karty


Tiger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanie czy wie ktos jakie mam szanse dostania advanced parole czyli tego pozwolenia wylotu do Poslki i powrotu do USA przed dostaniem green card? Ja przylecialem do US na wizie narzeczenskiej K1 i wszystko robilem tak jak trzeba( w 90 dni slub, social# itp). Niedawno wyslalem do chicago wszystkie papiery na zielona, pozwolenie na prace i wlasnie na to advanced parole bo chce leciec do polski zrobic moje wesele i slub koscielny bo mamy z zona tam cala rodzine. Tak mniej wiece wyglada moja sytuacja czekam na pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich z forum i z gory dziekuje za odpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie popelniles wykroczen imigracyjnych to mozesz byc spokojny. To tak jak bys staral sie o zielona karte i watpil ze ja dostaniesz! Moze jednak tak byc ze Advance Parloe dostaniesz w zblizonym terminie do interview o zielona karte... W moim przypadku tak bylo z pozwoleniem na prace ktore dostalem miesiac przed interview. Teraz proces zalatwiania spraw w immigration zostal przyspieszony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz. Nawiazujac do twojej odpowiedzi mysle ze z tym advanced parole jest trosdzke innaczej robione bo tam musisz napisac kiedy, gdzie i na ile czasu chcesz jechac wiec mysle ze nad tymi dokumentami pracuja innaczej poniewaz to by bylo wedlug mnie bezmyslne jesli robili by to oni z szybkoscia procesowania zielonej karty lub viz. Nie mowie ze tak jest ale mi sie tak wydaje. Druga sprawa dotyczaca wykroczen to waznosc mojej wizy K1 skonczyla sie jakis czas temu ale z tego powodu chyba nie bedzie problemow jak myslisz/cie??? Przez to ze skonczyla mi sie viza wypelniam dokument I-130 ktory ma uregulowac to sprawe. Wlasnie to o czym napisalem jeszcze mnie dreczy jak jest ktos w stanie mi pomoc to byl bym bardzo ale to bardzo wdzieczny. Pozdrawiam forumowiczow i ciebie widlek i jeszcze raz ci dziekuje za odpowiedz na moje pierwsze pytanie. Do milego uslyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a po co I-130? Skoro przyjechales na 129F (k1) to po co skladac I-130?

Zmienily sie przepisy? Mozesz mi wyjasnic o co chodzi?

Chcesz sie starac o AOP, skladasz wniosek I-131 i czekasz. Ja nie moglam sie doczekac wiec wystapilam o emergency AOP, ktore dostalam.

Na granicy nie mialam zadnych problemow z powrotem do usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O koniecznosci slozenia dokumentu I-130 powiedziano mi na tej lini informacyjnej IRS-u. Nie jestes pierwsza osoba ktora mowi mi o tym ze nie powinienem go skladac. Juz sam nie wiem co mam robic:( Mi powiedziano ze ten dokument I-130 musze zlozyc bo to ureguluje mi sprawe wygasniecia mojej wizy. Jesli ktos wie ze to jest nie prawda prosze mi to powiedziec ja bardziej ufam ludziom z forum niz tym niezbyt rozgarnietym osobom z tej informacji. Prosze jeszcze o udzielenie mi odpowiedzi na pytania ktore zadalem w poscie wyzej. IZZA dzieki za pomoc jesli bedzie blizej mojego wyjazdu to zrobie to samo co ty:) Czekam na odpowiedzi na reszte pytan i wszystkim z gory za nie dziekuje. Pozdrawiam i do uslyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykroczenie ze wiza k1 ci sie skonczyla?? To nie jest zadne wykroczenie. Jestes legalnie, twoj status jest I-485 pending. Problemy z wjazdem na AOP moga byc np. wtedy gdy kiedys przesiedziales wize turystyczna, czyli zostales nielegalnie w usa.

Ja wyjechalam z usa na AOP gdy moja wize K1 byla juz niewazna. Wrocilam bez zadnych problemow. Dostalam AOP wazne na rok czasu.

GC dostalam po 6 miesiacach od wyslania I-485. Dostalabym wczesniej, gdybym nie zwlekala z doslaniem do nich dokumentow.

Na AOP czeka sie ok. 3 miesiecy, nie jest to regula. Ja nie doczekalam sie na swoj dokument wiec staralam sie o emergency. Musialam miec zaswiadczenie o chorobie kogos z rodziny, przetlumaczone. AOP emergency dostalam odrazu. Nie bylo problemow. Nie placilam za emegrency AOP poniewaz juz wczesniej oplacilam AOP ktore nie dostalam.

Co do tego I-130to pierwsze slysze, moze zmienily sie przepisy. Radze skontaktowac sie z prawnikiem, moze Karina znajdzie chwile zeby Ci odpisac. Na infolinii pracuja rozni ludzie i czasem dzwoniac tam kilka razy otrzymasz kilka sprzecznych odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izza jestem Ci ogromnie wdzieczny za ta odpowiedz naprawde mi ulzylo jak wyjasnilas to konkretniej:) A tak przy okazji to jak moge namierzyc ta Karine?? Kim ona jest?? Chetnie sprobuje sie cos dowiedziec bo mam jeszcze kilka watpliwosci co do tych wszystkich papierow. O i jeszcze jedno musze miec medical examination jak wysylam I-485?? Moje te co robilem w Polsce przez dostaniem K1 robione byly ponad rok temu czy to znaczy ze musze je robic od nowa tutaj?? Jesli ktos moze mi to dokladniej wytlumaczyc byl bym wdzieczny. Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje wszystkim co mi pomagaja. Do uslyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat badan nie potrafie Ci odpowiedziec. Jak dostalam GC to mialam jeszcze wazne badania z Polski.

Karina jest na tym forum. Jest prawnikiem imigracyjnym. Sprawdz w wyszukiwarce. Moze znajdzie chwile zeby odpowiedziec Ci na twoje pytanie.

Jak wysylales I-485 to twoja wiza byla jeszcze wazna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...