Skocz do zawartości

Pytanie na temat zielonej karty


Tiger

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, tak sie teraz zastanawiam nad tym I-130. Moze to powiedzieli Ci ze musisz wypelnic I-130, poniewaz wyslales dokumenty jak twoja wiza K1 byla niewazna, czyli byles tak jakby nielegalnie. Samo malzenstwo z obywatelem nie daje ci statusu legalnego, tylko zlozone dokumenty.

To sa moje tylko przemyslenia.

Moja sprawa byla prosta, poniewaz jak wyslalam dokumenty jak moja wiza byla jeszcze wazna.

Lepiej podpytaj sie prawnika. a moze Jackie cos wie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger

1. skoro jestyes na K1 to nie potrzebujesz I-130

2. po 90 dniach od przylotu K1 jest niewazna i w tym czasie powinienes byl zlozyc wniosek o adjustment i ewentualnie pozwolenie o prace i advance parole

3. od nia 91 do momentu przayjecia przez USCIS powyzszych wnioskow jestes "out of status"

4. po wyslaniu dokumetow o odjustement masz status "AOS pending"

zlozenie dokumentow po terminie nie jest niewybaczalne, ale lepiej jest skladac je w terminie, jesli zlozysz sokumenty to powinno wszystko wrocic do normy

5. Standardowo przy K1 do adjustment dolaczasz tylko szczepienia, ale twoje badania lekarskie byly ponad rok temu wiec nie wiem czy nie musisz ich powtazac

6. co do AP to na K1 zazwyczaj nie ma problemow, ale skoro masz jakies 9 miesiecy opoznienia ze skladaniem dokumentow to moga sie przyczepic, bo przeciez pozwolenia na prace nie masz a w domu raczej nie siedzisz, no chyba ze chodzisz do szkoly...

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...