Skocz do zawartości

szkła kontaktowe


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie było ostatnio tego tematu, a widze, ze pojawiaja sie pytania o roznice miedzy działaniem komórki w Polsce i w USA. Dlatego chciałam tylko dac rade wszystkim noszacym szkla kontaktowe - w Stanach sa na RECEPTE!!

Dlatego wezcie zapas z Polski, bo inaczej ktos bedzie musial wam dosylac, a sprawa z przesylkami moze roznie wygladac :) Ja mialam wystarczajaca ilosc na ponad 3 miesiace, ale zgubilam jedna i juz bylo nieciekawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialam podobna historie na koniec wyjazdu jak zgubilam soczewke....A za badanie i soczewki chcieli ponad 100 dolcow, ale wkoncu jakis koles sie zlitowal i dal mi za darmo jakies 2-tygodniowki. Takze rzeczywiscie lepiej sie odpowiednio zaopatrzyc.

Ale za to bardzo oplaca sie tam kupowac plyny do soczewek, bo sa po 10 $ a w Polsce taki kosztuje ponad 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zwykłe okulary? nie ma tam czegoś takiego jak u nas Vision Express? bo wyjdzie że i to będę musiał kupić na zapas.. (żeby nie było: szkła mam silne: +4,5 , +5,5 cylindryczne, więc zakup na straganie odpada :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulary tez na recepte, czyli musisz placic za badanie. Mi u optyka babka tlumaczyla ze na tych badaniach dostajesz recepte i na soczewki i na okulary. Ja swoje przypadkiem rozdeptalam, a potem 2 tygodnie przed wylotem zgubilam soczewke (byly to juz moje ostatnie, bo przedluzylam sobie pobyt do 5 miesiecy). A mam wade -4, a nie widzialo mi sie robienie badan tam, gdyz za ta cene mam soczewki w Polsce przez caly rok. Takze naprawde polecam zabrac zapasowe soczewki i okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest na to rozwiazanie ;), trzeba wiedziec dokladnie jakie soczewki sie nosi i potrafic to wypisac wedlug ich wzoru, rzecz nie trudna bo na kazdym pudelku jest to napisane. Potem mozna kupic przez neta na stronie http://www.1800contacts.com/ ( sprawdzona) i nie dosc ze omija sie koszt wizyty u okulisty to jeszcze wychodzi to taniej niz w Pl (przynajmniej w przypadku moich soczewek 'toric') :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zwykłe okulary? nie ma tam czegoś takiego jak u nas Vision Express? )

Uwaga przygdlugawe!!!!!!!!!!

Co do okularow, mialam swoja "przygode" z nimi wiec moge podzielic sie doswiadczeniami. hmmm nie jestem w stanie stwierdzic czy za badanie trzeba palcic dodatkowow czy jest w cenie, ale widzialam promocje typy 2 pary za 100$ (i nie ze starganow) i w cenie sa standardowe szkla plastikowe, za przyciemniame (okulary sloneczne) chyba doliczali z 20$ od pary. oczywiscie lepsze oprawki (ok czytaj ktore mnie sie podobaly ) rzad wielkowsci 70$-350 $ (drozsze juz mi sie odechcialo ogladac ;)). jednak nawet w tym przedziale cenowym 2 za 100$ spokojnie mozna bylo cos sobie wybrac. Ahah za kazda fanaberie typu antyrefleks, wiekszy wspolczynnik zalamania swiatla czy tez jakies super utwardzenie placi sie ekstra, ale w sytuacjach awaryjnych sie nie wybrzydza:)

Oczywisice jest cos "allla" superexsspers- ok ja spotkalam, i oni typowo robia masowe, ja spotkalam je w duzych (przez duze D) supermarketach, ceny ok 50~70$, zreszta glowy nie dam.

Zauwazylam ze Amerykanie zwracaja uwage bardziej na wyglad oprawki ale nie za bardzo przejmuja sie co oni tam wlaza (jakie szkla- ale to tylko moje spostrzezenie)

Aha ceny jakie podaje dla KANSAS CITY- KANSAS/MISSURI

POwiem tak: polecam wziasc z domu zapasowa pare (w ramach mozliwosci) a jeszcze lepiej zrobic dobre okulary u sprawdzonego optyka tutaj w Polsce- Ja chcaialm tylko naprawic ucho(po przejsciach)a w kilku sklepach powiedzieli mi ze oni tak drogimi oprawkami sie nie zajmuja i nawet nie chceli sie podjac naprawy tego.kobiety w 2 sklepach wycenily mi moje okulary (ze szkalmi) na ok 600$. zgadza sie tyle dalam ale zl.

podsumowaujac w sytuacjach awaryjnych okulary nie kosztuja majatek, jednak co do jakosci hmmmm mam pewne watpliwosci (szczeg. szkiel). A i oczywiscie najlepiej popytac okularnikow-tubylcow gdzie oni robia okulary :)|

pozdr

zzztoppl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

hej! Dzięki Waszym wypowiedziom powyżej wiem już że powinnam zaopatrzyć się w dodatkowe pary soczewek, a powiedzcie jak to jest z płynem? Pisał ktoś że w Stanach jest tańszy ale chyba zabieracie początkowo opakowanie z Polski? Powiedzcie czy na lotnisku nie ma problemów z przewozem takiego płynu?? Pakujecie go w folie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do tej pory nie mialam najmniejszego problemu - oczywiscie przy sobie zawsze mam tylko malutkie opakowanie plynu i opakowanie na soczewki - nigdy nie biore ze soba plynu do USA bo tam to kosztuje naprawde grosze, tym bardziej, ze zwykle sa jakies promocje - typu 2 za 1 cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałbym zapytać jak to jest z przewozem soczewek w bagażu podręcznym - 3 pary (6szt.) ?

Pozostałe akcesoria: płyny, pudełka schowam do bagażu głównego, a zapas soczewek wolałbym mieć ze sobą (są dosyć drogie, a pozatym gdyby linie lotnicze zgubiły mój bagaż miałbym problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...