Skocz do zawartości

INTERSHIP - jak to sie je?


Rekomendowane odpowiedzi

tyle pytan ze niewm od czego zaczac. wiec moze tak: wlasnie zaczynam drugi rok operkowania, moja hostka zaproponowala mi intership. szczerze mowiac za bardzo niewiedzialam co to jest. teraz juz mniej wiecej wiem. poczytalam troche na forum ale mimo to mam wiele pytan i watpliwosci, wiec prosze was o pomoc. moje pytania:

- czy potrzebuje biuro do przystapienia do tego programu w PL badz w USA (mam sprzeczne info i niwem czy moge zalatwiac wszytko na wlasna reke)

- czy ma znaczenie ze obronilam sie rok temu i od tego czasu nie pracowalam w zwodzie, jedyne doswiadczenie jakie mam to z praktyk zawodowych i dyplomowych (jedna praktyka w zakladzie pracy i dwie na uczelni),

- moj temat pracy mgr niedokonca pokrywa sie ze specjalnoscia jaka obralam, czy bedzie brane to pod uwage

- wyczytalam ze z tego programu mzna skorzystac do pol roku po obronie, jak ja przystapie bedzie dwa lata, to jest wymog agencji czy imigration office

- jak wyglada wynagrodzenie

-kto pokrywa koszty podrozy ---> wyglada to tak jak w przypadku programu au pair czy W&T

- jak jest z wiza, wiem ze tak jak operki maja J1 tak i na intershipie jest J1, czy na tej wizie bede mogla podrozowac np do PL, zwlaszcza ze bede sie o nia ubiegac tu w stanach a nie w PL. czy lepiej ubiegac o nia w PL, tylko ze bez sesnu (dla mnie) skonczyc program operski, zalatwic wszelkie formalnosci co do intershipu, leciec do PL i tam starac sie o wize na intership

- jak to jest z viewerem (czy ja sie pisze)

-jakie sa szanse na dostanie stalej pracy po odbycie intershipu

- czy potrzebuje miec zdany TOEFL

- jakich dokumentow potrzbuje by przystapic do tego programu

mam nadzieje ze nie zamotalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle pytan ze niewm od czego zaczac. wiec moze tak: wlasnie zaczynam drugi rok operkowania' date=' moja hostka zaproponowala mi intership. szczerze mowiac za bardzo niewiedzialam co to jest. teraz juz mniej wiecej wiem. poczytalam troche na forum ale mimo to mam wiele pytan i watpliwosci, wiec prosze was o pomoc. moje pytania:  

-czy potrzebuje biuro do przystapienia do tego programu w PL badz w USA (mam sprzeczne info i niwem czy moge zalatwiac wszytko na wlasna reke)[/quote']

- nie potrzebujesz biura , potrzebujesz natomiast organizację która wyda Ci DS’a. Na 100% w CICD możesz załatwiać wszystko na własną rękę (www.cicdgo.pl) nie wiem o innych organizacjach, musiałabyś poczytać ich strony internetowe.

- czy ma znaczenie ze obronilam sie rok temu i od tego czasu nie pracowalam w zwodzie' date=' jedyne doswiadczenie jakie mam to z praktyk zawodowych i dyplomowych (jedna praktyka w zakladzie pracy i dwie na uczelni), [/quote']

- nie ma znaczenia, na ten program możesz wyjechać ALBO na podstawie wykształcenia ALBO na podstawie minimum dwu letniego doświadczenia w danym zawodzie (wtedy nie musisz mieć odpowiedniego wykształcenia)

- moj temat pracy mgr niedokonca pokrywa sie ze specjalnoscia jaka obralam' date=' czy bedzie brane to pod uwage [/quote']

- nie, temat pracy nikogo nie obchodzi

- wyczytalam ze z tego programu mzna skorzystac do pol roku po obronie' date=' jak ja przystapie bedzie dwa lata, to jest wymog agencji czy imigration office [/quote']

- To zależy od biura/organizacji sponsorującej. O ile dobrze pamiętam w CIEE musisz wyjechać do pół roku po obronie i musisz złożyć papiery będąc jeszcze studentem. W CHI można chyba wyjeżdżać do 2 lat po obronie, w CICD możesz wyjechać nawet kilka lat po obronie, jest natomiast ograniczenie wieku, tutaj również nie pamiętam dokładnie ale jest to chyba max 28 lat. Musiała byś poczytać czy podzwonić do każdej z tych organizacji po dokładne dane.

- jak wyglada wynagrodzenie

- to już zależy od pracodawcy. Niektóre staże są niepłatne inne płatnie bardzo dobrze.

-kto pokrywa koszty podrozy ---> wyglada to tak jak w przypadku programu au pair czy W&T

Zarówno koszty podróży jak i koszty programu pokrywa uczestnik

- jak jest z wiza' date=' wiem ze tak jak operki maja J1 tak i na intershipie jest J1' date=' czy na tej wizie bede mogla podrozowac np do PL, zwlaszcza ze bede sie o nia ubiegac tu w stanach a nie w PL. czy lepiej ubiegac o nia w PL, tylko ze bez sesnu (dla mnie) skonczyc program operski, zalatwic wszelkie formalnosci co do intershipu, leciec do PL i tam starac sie o wize na intership [/quote'']

- nie wiem gdzie jest lepiej się starać. Teoretycznie możesz latać do PL ale nie możesz być za granicą ponad 30 dni ( i tu znowu chyba)

- jak to jest z viewerem (czy ja sie pisze)

Nie wiem czy chodzi Ci o sekcję 212E? Jeżeli tak zależy to od wykształcenia ' date=' musisz zobaczyć czy twój kierunek znajduje się na skill list

http://exchanges.state.gov/education/jexchanges/parti[beeep']tion/skills_list.pdf

(Polska jest na 51 stronie)

Jak jest na tej liście najprawdopodobniej wbiją Ci nakaz powrotu do kraju na 2 lata – oczywiście możesz starać się o waiver ale o tym nic nie wiem.

-jakie sa szanse na dostanie stalej pracy po odbycie intershipu

- nie mam pojęcia. Zależy to tylko i wyłącznie od pracodawcy i od Ciebie

- czy potrzebuje miec zdany TOEFL

- jeżeli jedziesz z własnym pracodawcą to nie musisz' date=' jeżeli chcesz żeby biuro znalazło Ci pracodawcę wtedy to już zależy od biura ( ale raczej tego wymagają)

- jakich dokumentow potrzbuje by przystapic do tego programu  

Zależy od biura/organizacji sponsorującej. Możesz posprawdzać na ich stronach. Ale przede wszystkim musisz mieć J1contrakt, Training Plan, Referencje, Cv itd

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za odpowiedz :D rozjasnione mam w glowce :) probowalam wejsc na ta stronke co podalas www.cicdgo.pl ale wyszukiwarka pdoaje ze takeij nie ma :? wlasnie ta organizacja bedzie dla mnie najlepsza. nie przkorcze progu 28 --- chyba ze gdybym konczyla intership. jak mam sie skontaktowac z nimi w stanach?? bowiem wszytkie formlanosci bede wlasnie z tad zalatwiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za odpowiedz :D rozjasnione mam w glowce :) probowalam wejsc na ta stronke co podalas www.cicdgo.pl ale wyszukiwarka pdoaje ze takeij nie ma  :?  wlasnie ta organizacja bedzie dla mnie najlepsza. nie przkorcze progu 28 --- chyba ze gdybym konczyla intership. jak mam sie skontaktowac z nimi w stanach?? bowiem wszytkie formlanosci bede wlasnie z tad zalatwiac.

http://www.cicdgo.com/ To właściwy adres... tam wszystko masz napisane co i jak... Powodzenia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...