Skocz do zawartości

Slub w USA


Guzioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam takie pytanie dotyczace slubu w usa.

Chodzi o to, ze ja (ucze sie w usa) razem z moja dziewczyna (przyjedzie na wizie f1) kolumbijka chcemy sie pobrac w las vegas. Chcialem sie zapytac jakie dokumenty musimy posiadac, zeby zawrzec ten zwiazek (akt urodzenia, paszporty, id, etc..)?

Bardzo prosze o pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie :)

Od pewnego czasu przeszukuję różne fora, próbując znaleźć informacje dotyczące właśnie zawarcia związku małżeńskiego w USA. Przyznaję, że jest wiele postów, ale żaden nie dał mi konkretnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania... chyba za dużo już się naczytałam i teraz mam jeden mętlik w głowie... :?

Mój przypadek wygląda następująco:

mój chłopak jest w Stanach na wizie H1B. Ja pojadę do USA na początku kwietnia na wizę J1. Chcielibyśmy pobrać się jakoś na początku maja ;) ...

I teraz seria moich pytań i wątpliwości :?:

!. czy powinnam przed ślubem starać się o anulowanie tego paragrafiku 212, czy jakoś tak on się nazywa (two year rule), czy mogę to załatwić po ślubie?

2. jak ma się kwestia wymiany moich dokumentów... (w Polsce czy w USA) ? Czy będzie potrzebne coś jeszcze oprócz paszportu i aktu ślubu?

3. czy powinnam starać się o jakiś status np. H4, czy coś takiego, czy może lepiej zaraz po przyjeździe do USA złożyć papiery do szkoły i ubiegać się o wizę studencka?

4. czy będę mogła spokojnie wrócić do Polski (przed końcem ważności mojej wizy), a później bez problemów wrócić do Stanów do męża(trzeba będzie starać się o jakąś wizę, to wiem, tylko jaką?!)

Jak na razie to tyle moich pytań. Prawdopodobnie coś jeszcze przyjdzie mi do głowy, ale o tym napisze później... :oops:

Będę wdzięczna za każdą informację na ten temat... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...