Skocz do zawartości

pytanie do absolwentow prawa mieszkajacych w USA


monia83

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

czy ktos z Was wyjechal na stale do USA majac skonczone studia prawnicze w Polsce ? Ja mam obrone pracy magisterskiej w czerwcu, po czym lece do usa i biore slub z obywatelem USA. Martwie sie jednak, ze 5lat studiowania pojdzie na marne i tam nigdy pracy nie znajde, zwlaszcza ze lece do Pittsburgha,gdzie nikomu prawnik polski raczej sie nie przyda... Studiowanie kilka lat w law school odpada (za drogo), czy warto inwestowac w LLM? Oczywiscie zakladam, ze nie bede "prawdziwym" prawnikiem, licze ewentualnie na branze uslug zwiazanych z obsluga prawna,moze w miedzynarodowych korporacjach typu deloitte etc... Czy moze w ogole powinnam zapomniec o pracy w swoim zawodzie ?

Czy macie jakies rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich  

czy ktos z Was wyjechal na stale do USA majac skonczone studia prawnicze w Polsce ? Ja mam obrone pracy magisterskiej w czerwcu, po czym lece do usa i biore slub z obywatelem USA. Martwie sie jednak, ze 5lat studiowania pojdzie na marne i tam nigdy pracy nie znajde, zwlaszcza ze lece do Pittsburgha,gdzie nikomu prawnik polski raczej sie nie przyda... Studiowanie kilka lat w law school odpada (za drogo), czy warto inwestowac w LLM? Oczywiscie zakladam, ze nie bede "prawdziwym" prawnikiem, licze ewentualnie na branze uslug zwiazanych z obsluga prawna,moze w miedzynarodowych korporacjach typu deloitte etc... Czy moze w ogole powinnam zapomniec o pracy w swoim zawodzie ?

Czy macie jakies rady?

Jako tzw "polski prawnik" i tak musisz miec uprawnienia z danego stanu (pass the bar). Zawsze jak chcesz mozesz na lokalnym community college skonczyc kurs paralegal (po 2 latach dostaje sie stopien associate) i dostac prace w kancelarii prawnizej. W leprzych kancelariach mozna naprawde niezla kase zarobic. Ale pamietaj ze paralegal to nie jest prawdziwy prawnik tylko tak jaby pomocnik, cos w rodzaju pielegniarki :). Jak juz zaczniesz pracowac to mozesz powoli zaczac studia w kierunku prawa.

Tutaj masz zasady na temat przyjecia do Pa Bar. Nie wyglada dla Ciebie za dobrze. Przyjmuja prawnikow z obcych krajow ale warunkiem jest minimum 5 lat praktykowania prawa w obcym kraju przed data zlozenia aplikacji. Masz tutaj wiecej informacji

http://www.pabarexam.org/Admission_Rules/R...tions/Rules.pdf

A tutaj wiecje na temat Pa Bar Assoc.

http://www.pabar.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, chyba rzeczywiscie zainteresuje sie tym kursem na paralegal albo moze lepiej calkowita zmiana "branzy" :)

Jak czujesz sie nasilach i masz "powolanie" sproboj swoich sil na pielegniarstwie. Juz po 2 letnich studiach mozna zostac RN. Zapotrzebowanie jest duze i place b. dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...