Jump to content

Wiza turystyczna a pracownicza- pytanie


Recommended Posts

Witam wszystkich, szukałem podobnego tematu i nie znalazłem, a jeżeli był to przepraszam za powtórkę w każdym bądź razie zastanawiam się na jedna rzeczą a mianowicie,

Mam wizę (promese) turystyczną (B1/B2) ważną do 2011 roku i chciałbym w tym roku wyjechać do stanów pracy (legalnej) w tym celu chce iść do ambasady i złożyć wniosek o wiza pracowniczą. Moje pytanie jest następujące czy dostając wizę pracowniczą bądź dostając odmowę stracę wizę turystyczną czy mogę mieć dwie wizy??

Oczywiście ktoś może powiedzieć po co mi wiza pracownicza skoro mam turystyczna i mogę pracować na czarno, pytam po prostu bo chciałbym się dowiedzieć czy mi się opłaca iść do ambasady i dla czystego sumienia: :-)

Link to comment
Share on other sites

Możesz mieć dwie wizy ( w sensie turystyczną i pracowniczą)- jedna nie wyklucza drugiej.

Inną rzeczą jest o jaką wizę pracowniczą chcesz się starać (J1, H2B itd. – nie da się tak po prostu iść do ambasady i załatwić tego samodzielnie , musisz skorzystać z jakiegoś biura czy organizacji)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :)

o jaką wizę pracowniczą chcesz się starać (J1, H2B itd. – nie da się tak po prostu iść do ambasady i załatwić tego samodzielnie , musisz skorzystać z jakiegoś biura czy organizacji)  

Jezeli chodzi o wizę, to raczej bede sie starać o H2B (bo nie korzystam z work &travel itp) Rozumiem aby dostać taką wizę, to musze mieć jakieś zaświadczenie od pracodawcy, który mnie tam zatrudni ??

Na stronie ambasady jest napisane że będę musiał mieć (oprócz podstawowych dokumentów) jakieś petycje - jak mniemam to pewnie wypełnia je pracodawca,?? CZy ktoś wie skąd je można sciągnąć oraz czy złożenie takiego wniosku coś kosztuje (ile?)

(...)"Każdy, kto ubiega się o wizę z pozwoleniem na tymczasową pracę, musi na spotkanie z konsulem dostarczyć dokumenty opisane w rozdziale Podstawowe dokumenty i fotografie oraz oryginał zatwierdzonej petycji I-129 lub formularza I-797 (Notice of Approval) wystawionego przez amerykański Urząd Imigracyjny (USCIS)." - informacja ze strony

Ambasady

pozdrawiam

mariusz

Link to comment
Share on other sites

Na temat H2B nie wiem za wiele więc wolę nie pisać nic – niż mam Cię wprowadzić w błąd. Wiem tylko tyle że różnego rodzaju biura załatwiają H2B i dużo prościej jechać do pracodawcy załatwianego przez nich niż załatwiać sobie samemu. Aaa i że wizy tego typu są limitowane.

Tutaj powinno być więcej o tym rodzaju wizy:

http://www.prawoimigracyjneusa.com/wizy_pr...pracownicze.htm

http://www.usa.info.pl/wizy.php#5

Pyzatym przeszukaj to forum, było już tu wiele o H2B, np.

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=7713

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=5667

Nie za wiele pomogłam, ale poszukaj a na pewno znajdziesz dużo więcej

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

<hmmm> po lekturze tego wszystkiego stwierdzam iż (narazie) nie opłaca mi sie wyrabiac tej wizy :/ w te wakacje pojade sobie "turystycznie" . :). Jak skończe studia to wtedy bede myślał o niej...

Dzięki za informacje

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli jesteś studentem to dlaczego nie chcesz jechać np. na Work&Travel (jak najbardziej możesz z własnym pracodawcą) czy Campa?

Dobre pytanie :-) Z tego co wiem to jezeli chodzi o Work&Travel to załatwienie formalnosci z ich strony troszke kosztuje i myśałem ze jak sam będę chciał załatwić wizę pracowniczą to wyjdziem i taniej a tu mały zonk :/ co do Campa to nie mam w ogole wiedzy na ten temat ale sądze ze za pośrednictwo tak samo sobie licza co Work&Travel.

Tak czy siak podzwonie i zobacze, wydaje mi sie, że najtansza opcją będzie wyjazd na obecnej wizie...

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...