Skocz do zawartości

Nie taniej kosztowalby przelot z NY do LA na terytorium USA?


Rekomendowane odpowiedzi

Heh...na W&T lece do LA z biurem BTC jako posrednik. Czytalem juz komentarze dotyczace ich cen biletow ale z drugiej strony czego sie mozna spodziewac jesli oni zalatwiaja bilet dopiero pod koniec kwietnia? No i wlasnie dlatego zdecydowalem sie kupic bilet samemu teraz. Mily Pan z BTC przestrzegl mnie abym pamietal ze w razie nie otrzymania wizy przepadna mi pieniadze. Zapytalem i w Lufthansie potraca mi 195 zl takze da sie to jeszcze przyjac. Pozatym musialbym miec wyjatkowego pecha ze y nie otrzymac J-1. Wyczailem bilet za 2230 w Lufthansie(Ktaowice-Monachium-Monachium-Washington DC-Washington-LA) ale musialbym go juz kupic bo moze go za chwile nie byc. Aha wylot 16 czerwiec. Zastanawialem sie jednak czy nie kupic biletu do NY ZA JAKIES 1500, poleciec tam i tam kupic bilet do LA np American Airlines za powiedzmy 200$...nie sadzicie ze wyszloby taniej??

Btw

Czy mozna opuszczac lotniska przystankowe? Np gdybym chcial zobaczyc Monachium albo Washington?? Czy musze tam siedziec 8 czy 10 h???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuszczac lotniska mozesz, bylebys zdazal kazdorazowo na odprawe. Nie mozesz tylko przerwac podrozy, to znaczy zostac np. kilka dni w Monachium. :)

Co do Twoich wyliczen: 1500 + 200$ (o ile oczywiscie kupisz bilet w necie, bo jesli planujesz nabyc go dopiero na lotnisku w NY, to nie sadze, by 200$ starczylo - kawal drogi do LA) = 2100, Lufthansa 2300 - jedne linie i nie martwisz sie o nic. Twoj wybor, choc jak widzisz nie zaoszczedzisz zbyt wiele.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz kupywac dwoch biletów.. mozesz poleciec jakas amerykanska linia bezposrednio z Warszawy (lub Berlina) do USA i tam przesiasc sie (np w NY) do LA.. bez kupywania kolejnych biletow

Sam lecę Delta Airlines, z Berlina do San Diego, z przesiadka w NY, za 2800.. i Napewno, nie zapłaciłbym mniej gdybym kupił 2 bilety oddzielnie (sprawdzałem)

Jeśli chcesz zaoszczędzić powinieneś pamiętać o jednym wybierając połączenia. Loty wewnątrz USA, są tańsze niż transkontynentalne, dlatego najlepiej wybrać przesiadkę jak najwczesniej!.. co mam na myśli: Zamiast lecieć z Europy aż do Texasu, albo Colorado, i tam się przesiąść do LA. Lepiej wybrać przesiadkę na wschodnim wybrzeżu (NY, Boston, Washington...) Dlaczego? linie lotnicze wyliczają cenę wg. mil, ale loty na połączeniach transkontynentalnych mają inny taryfikator, niż wewnęrz USA..ale nie musisz zaraz kupywać dwóch biletów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skv, jak juz wspomniano, ciezko na miejscu kupic bilet za 200$ najczesciej przekraczaja one ta kwote, sama polatalam sobie ostatnio( i na wschodnie wybrzeze i na zachodnie) i nie udalo mi sie znalezc biletu ktory nie przekraczal 200$ ( jedynie loty do vegas maja czesto bilety o naprawde atrakcyjnych cenach :) )

jesli lecisz do usa pierwszy raz to ja na twoim miejscu kupilabym bilet odrazu do miejsca docelowego, nie powinien wyjsc drozej niz kupowanie dwoch biletow a napewno zaoszczedzisz na nerwach i stresie.

chyba ze lubisz przygody i adrenalinke to zaryzykuj. czasem jak to mowia ryzyko poplaca :D

pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ok...faktycznie wychodzi na to samo. Ale z tym zeby nie bylo przesiadki w Europie to tez nie tak do kona. Bo znalazlem bilet do LA przez Chicago za 2320 zl w United Airlines ale znalazlem tez taki Ktaowice-Monachium-Monachium-Washington-Washington-LA Lufthansy takze za 2320(ze znizka studencka). A co do opuszcznia portow to zastanawialem sie co w takim razie z odprawa imigracyjna na lotnisku w DC...skoro moge sobie wyjsc na te pare godzin poza teren lotniska to tez urzednicy beda mnie pytac gdzie jade, kiedy wroce etc? troche to zagmatwane...I co z bagazami...

Btw bilet za 200$ do LA znalazlem w sieci :) Mozliwe ze na miejscu wyszloby drozej... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...