Skocz do zawartości

Formularze do wizy turystycznej??


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Zamierzam razem z dziewczyna na dniach rozpoczac starania dotyczace uzyskania wizy turystycznej. Chcemy troche pozwiedzac, porozgladac sie za perspektywami pracy w przyszlosci.

Z tego co sie zorientowalem aby uzyskac wize turystyczna nalerzy wypelnic formularze: DS-156 (w formie elektronicznej), mamy po 22 lata wiec przypuszczam ze ja bende musial jeszcze wypelnic DS-157 (tylko jezeli ds156 wypelniam elektronicznie to ds157 mam po prostu przyniesc wypelniony normalnie??) Czy to wszystko?? Czy dla dziewczyny wystarczy tylko DS-156 ?? czy jeszcze np ds 158?? Jaki symbol ma zwykla wiza turystyczna?? I co oznacza wiza J (niestety nigdzie nie znalazlem jednoznacznego wyjasnienia). Dzieki za pomoc!! Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!  

Czesc... :smt028

nalezy wypelnic formularze: DS-156 (w formie elektronicznej)  

Niekoniecznie - mozecie w formie zwyklej, ale Ambasada slusznie zacheca do wypelniania formularza on-line - bedziecie miec lekka przewage w kolejce. :P

Osoby, które w dniu swojego spotkania z konsulem w sprawie wizy przynoszą formularz elektroniczny, są obs3ugiwane w pierwszej kolejności i spedzają w Ambasadzie znacznie mniej czasu ni? osoby, które wype3ni3y swój formularz w inny sposób.

Od 7 września 2004 r. osobom, które umawiając sie na spotkanie w sprawie wizy turystycznej zobowią?ą sie przynieśa formularz elektroniczny, proponowane bedą du?o wcześniejsze terminy, ni? osobom pos3ugującym sie formularzami wype3nionymi w inny sposób. (Oczywiście niewywiązanie sie z tego zobowiązania skutkuje odmową przyjecia danej osoby w umówionym dniu.) :(

mamy po 22 lata wiec przypuszczam ze ja bede musial jeszcze wypelnic DS-157 (tylko jezeli ds156 wypelniam elektronicznie to ds157 mam po prostu przyniesc wypelniony normalnie??)  

Tak, Ty bedziesz musial jeszcze DS-157... Tak, przynosisz OBA formularze ze soba - to, ze DS-156 wypelniasz on-line, nie oznacza, ze nic wiecej nie robisz - musisz go wydrukowac i wziac ze soba!

Czy to wszystko?? Czy dla dziewczyny wystarczy tylko DS-156 ??  

Tak, to wszystkie formularze... Plus paszport wa?ny przynajmniej sześa miesiecy ponad planowany pobyt w USA. Plu oplata wizowa.

czy jeszcze np ds 158??

Nie...

I co oznacza wiza J (niestety nigdzie nie znalazlem jednoznacznego wyjasnienia).  

Poczytaj np. tu: http://www.prawoimigracyjne.com/articles/m...onitor9904.html , http://www.ewiza.com/j1.html

Pozdrowienia!

Ja tez pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...