Skocz do zawartości

Jak znale1a prace ??


Pipszol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w ubieg3ym roku mia3em okazje zwiedzia Stany. W tym roku równie? chcia3bym wyjechaa, ale do pracy nie wiem, od czego zacząa. Mój angielski jest na średnim poziomie tzn. dogadam sie powoli. Jestem pe3noletni ucze sie w technikum czy jest jakiś program, który móg3by mi pomóc wyjechaa do pracy w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na czarno to ja znam 2 drogi, które są najprostsze. Albo ktoś znajomy Ci za3atwia albo rozgladasz sie za nia na miejscu. Przez internet niestety latwiej znalezc prace legalna ale na czarno tez mozna czasami cos wyhaczyc. Latwo tez mozna znalezc cos u Polaka, ale musisz pamietac ze moze Cie wyrolowac albo przynajmniej z po3owy pensji Cie oskubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Gwoli scislosci - wyjazd w oparciu o wize H2B jest mozliwy takze dla osób tylko ze srednim wyksztalceniem... Dodatkowym wymaganiem jest ukonczenie 20-ego roku zycia!

Ale limit przyznawanych wiz H2B w tym roku fiskalnym zostal wyczerpany i obecnie (wlasciwie to od 1 kwietnia...) mozna skladac petycje o wyjazd po 1 pazdziernika br.

Pozostaje - turystycznie do pracy... :wink:

Pozdrawiam,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby jeszcze bardziej uscislic - srednie wyksztalcenie, czyli zdany egzamin maturalny...

Internship jest dla osób studiujących lub uczących sie w szko3ach pomaturalnych, minimum 2-letnich.

Natomiast udzial w programie W&T jest mozliwy dla osób od 18-ego roku zycia, uczniów oraz studentów: szkó3 wy?szych, podyplomowych, szkó3 licencjackich, szkó3 pomaturalnych, studiów zawodowych, "college" jezykowych, etc., m.in. 2-letnich, uznawanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Pozdrawiam,

DAWID

P.S. Pomylilem sie w poprzednim poscie - przy wizie H2B wymagane jest ukonczenie 18-ego (a nie 20-ego) roku zycia (i co najmniej srednie wyksztalcenie)... Ukonczenie 20. lat to warunek uczestnictwa w programie Professional Career Training (+ przynajmniej 2 lata nauki lub praktyki po ukonczeniu szko3y średniej).

Teraz chyba wszystko juz w porzadku, przepraszam za pomylke... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...