Jump to content

Work & Travel po obronie pracy magisterskiej?


Recommended Posts

  • Replies 21
  • Created
  • Last Reply

raczej nie. aby uzyskac wize j-1 musisz przedstawic w konsulacie dokumenty (zaswiadczenie z uczelni, indeks), potwierdzajace ze po powrocie ze stanow wciaz bedziesz miala status studenta i wrocisz na uczelnie. zatem jak sie obronisz w marcu to nie masz szans uzyskac wizy na w&t, przynajmniej nie w uczciwy sposob.

Link to comment
Share on other sites

W tym roku przepisy w sprawie wiz J1 zmienily sie i również studenci ostatniego roku, ktorzy chca wziasc udzial w programie W&T nie musza przekladac obrony pracy na po powrocie.Osoby te beda musialy tylko przedstawic swoje plany na przyszlosc i przekonac konsula o checi powrotu do kraju po zakonczeniu programu. Mysle, ze warto sprobowac, bo to przeciez juz ostatnia szansa wyjazdu na worka w twoim przypadku, a pozniej choc jest co wspominac. :lol:

Link to comment
Share on other sites

no skoro to sie zmienilo, to pewnie ze warto sprobowac. ja jednak mimo to przeloze sobie obrone na powrot, zeby miec jakies tam papiery dla asekuracji, bo z tym przekonywaniem konsula to roznie moze byc :lol: a czy sie obronie chwile przed wyjazdem czy zaraz po powrocie, to w sumie zadna roznica dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

W tym roku przepisy w sprawie wiz J1 zmienily sie i również studenci ostatniego roku, ktorzy chca wziasc udzial w programie W&T nie musza przekladac obrony pracy na po powrocie.Osoby te beda musialy tylko przedstawic swoje plany na przyszlosc  i przekonac konsula o checi powrotu do kraju po zakonczeniu programu. Mysle, ze warto sprobowac, bo to przeciez juz ostatnia szansa wyjazdu na worka w twoim przypadku, a pozniej choc jest co wspominac. :lol:

kilka osób mówiło mi, że na dzień rozmowy w ambasadzie trzeba być przed obroną... słyszałaś coś o tym?

Link to comment
Share on other sites

ja dostałem taką informacje od BTC

BTC 26.01.2007-

otrzymaliśmy informację z Ambasady USA, że w tym sezonie osoby będące na ostatnim roku studiów (zarówno 5-letnich magisterskich, 3-letnich licencjackich oraz 2-letnich policealnych) mogą wziąć udział w programie nawet, jeśli kończą naukę przed wyjazdem do USA (tzn. zdają egzaminy lub "bronią" pracę magisterską/licencjacką). Oznacza to, że nie ma już konieczności przekładania egzaminów, czy też obrony pracy na okres po powrocie z USA.
Link to comment
Share on other sites

Takze szukalem informacji zeby potwierdzic te "przypuszczenia" na stronach rzadowych oraz ambasady nie moglem sie doszukac niczego lecz na stornie jednego z agentow znalazlem cos takiego :

"Informujemy, iż od dnia 20-tego listopada 2006 r. wszyscy studenci realizujący pełen program nauczania, niezależnie od roku studiów, mogą brać udział w programie Work and Travel. Zmiana ta pozwoli na udział w programie studentom ostatniego roku, nawet, jeżeli obronią prace i ukończą studia przed wyjazdem do USA. Została ona opublikowana w Dzienniku Federalnym jako rozporządzenie nr 5614 „Wymagania formalne uczestnictwa w Programach Work and Travel”.

Reszta .... http://go2usa.pl/work-and-travel/aktualnos...czytaj_168.html

Pozdrawiam !!

Link to comment
Share on other sites

Ja też dostałem taka informacje od kilku biur organizujacych WAT, z którymi utrzymuje kontakt(m.in.YES,Almatur,BTC....), ale pytałem o to czy w przepisach "Ustawy federalnej" zmieniających poprzednie zapisy jest oficjalna wzmianka o tym że student znajdujacy sie w takiej sytuacji bedzie

. musialy tylko przedstawic swoje plany na przyszlosc  i przekonac konsula o checi powrotu do kraju po zakonczeniu programu. :lol:

i jak takie przekonywanie konsula bedzie wygladac??

WIE KTOS ?? :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...