Skocz do zawartości

Work & Travel po obronie pracy magisterskiej?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

raczej nie. aby uzyskac wize j-1 musisz przedstawic w konsulacie dokumenty (zaswiadczenie z uczelni, indeks), potwierdzajace ze po powrocie ze stanow wciaz bedziesz miala status studenta i wrocisz na uczelnie. zatem jak sie obronisz w marcu to nie masz szans uzyskac wizy na w&t, przynajmniej nie w uczciwy sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku przepisy w sprawie wiz J1 zmienily sie i również studenci ostatniego roku, ktorzy chca wziasc udzial w programie W&T nie musza przekladac obrony pracy na po powrocie.Osoby te beda musialy tylko przedstawic swoje plany na przyszlosc i przekonac konsula o checi powrotu do kraju po zakonczeniu programu. Mysle, ze warto sprobowac, bo to przeciez juz ostatnia szansa wyjazdu na worka w twoim przypadku, a pozniej choc jest co wspominac. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skoro to sie zmienilo, to pewnie ze warto sprobowac. ja jednak mimo to przeloze sobie obrone na powrot, zeby miec jakies tam papiery dla asekuracji, bo z tym przekonywaniem konsula to roznie moze byc :lol: a czy sie obronie chwile przed wyjazdem czy zaraz po powrocie, to w sumie zadna roznica dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku przepisy w sprawie wiz J1 zmienily sie i również studenci ostatniego roku, ktorzy chca wziasc udzial w programie W&T nie musza przekladac obrony pracy na po powrocie.Osoby te beda musialy tylko przedstawic swoje plany na przyszlosc  i przekonac konsula o checi powrotu do kraju po zakonczeniu programu. Mysle, ze warto sprobowac, bo to przeciez juz ostatnia szansa wyjazdu na worka w twoim przypadku, a pozniej choc jest co wspominac. :lol:

kilka osób mówiło mi, że na dzień rozmowy w ambasadzie trzeba być przed obroną... słyszałaś coś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem taką informacje od BTC

BTC 26.01.2007-

otrzymaliśmy informację z Ambasady USA, że w tym sezonie osoby będące na ostatnim roku studiów (zarówno 5-letnich magisterskich, 3-letnich licencjackich oraz 2-letnich policealnych) mogą wziąć udział w programie nawet, jeśli kończą naukę przed wyjazdem do USA (tzn. zdają egzaminy lub "bronią" pracę magisterską/licencjacką). Oznacza to, że nie ma już konieczności przekładania egzaminów, czy też obrony pracy na okres po powrocie z USA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze szukalem informacji zeby potwierdzic te "przypuszczenia" na stronach rzadowych oraz ambasady nie moglem sie doszukac niczego lecz na stornie jednego z agentow znalazlem cos takiego :

"Informujemy, iż od dnia 20-tego listopada 2006 r. wszyscy studenci realizujący pełen program nauczania, niezależnie od roku studiów, mogą brać udział w programie Work and Travel. Zmiana ta pozwoli na udział w programie studentom ostatniego roku, nawet, jeżeli obronią prace i ukończą studia przed wyjazdem do USA. Została ona opublikowana w Dzienniku Federalnym jako rozporządzenie nr 5614 „Wymagania formalne uczestnictwa w Programach Work and Travel”.

Reszta .... http://go2usa.pl/work-and-travel/aktualnos...czytaj_168.html

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem taka informacje od kilku biur organizujacych WAT, z którymi utrzymuje kontakt(m.in.YES,Almatur,BTC....), ale pytałem o to czy w przepisach "Ustawy federalnej" zmieniających poprzednie zapisy jest oficjalna wzmianka o tym że student znajdujacy sie w takiej sytuacji bedzie

. musialy tylko przedstawic swoje plany na przyszlosc  i przekonac konsula o checi powrotu do kraju po zakonczeniu programu. :lol:

i jak takie przekonywanie konsula bedzie wygladac??

WIE KTOS ?? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...