Skocz do zawartości

Work & Travel po obronie pracy magisterskiej?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 7 miesięcy później...
Ja też dostałem taka informacje od kilku biur organizujacych WAT, z którymi utrzymuje kontakt(m.in.YES,Almatur,BTC....), ale pytałem o to czy w przepisach "Ustawy federalnej" zmieniających poprzednie zapisy jest oficjalna wzmianka o tym że student znajdujacy sie w takiej sytuacji bedzie

i jak takie przekonywanie konsula bedzie wygladac??

WIE KTOS ?? :twisted:

Przekonywania konsula ma polegac na tym ze np masz juz nagrana prace po powrocie ze stanow czy praktyki...czy np jakies studia podyplomowe. Wszystko wlascwie zalezy od konsula na jakiego trafisz. Wiem ze ludziom sie udalo w tym roku wyjechac po obronie pracy wiec jest to mozliwe. Powodzienia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,chcialabym uspokoic te osoby ktore sa na ostatnim roku studiow i martwia sie ze nie otrzymaja wizy!Ja wlasnie tak wyjezdzama w te wakacje bylam juz po obronie pracy licencjackiej a konsul nawet sie mnie nie pytal o to co chce robic po studiach czy po powrocie z usa tylko opowiadal mi jak to jest pieknie w stanie Idaho do ktorego wlasnie sie wybieralam:)A ja rowniez mam do Was takie pytanko otoz teraz jestem na rocznej podyplomowce i koncze ja na poczatku czerwca i zamierzam rowniez sie wybrac na worka w to samo miejsce myslicie ze w takie sytuacji nie bede miala problemow?Poniewaz teraz przepisy sie tak zmienily ze wlasnie i studenci ostatniego roku studiow moga wyjechac wlasnie ci na podyplomowych czyli tak jak ja teraz wiec chyba nie powinno byc problemow prawda?Pozdrawiam i zgory wielkie dzieki za odpowiedz :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Mam podobny problem. :)

Jestem na ostatnim roku studiów licencjackich,zamierzam bronić się we wrześniu.

Problem w tym,że nikt na mojej uczelni, nie chce mi wystawić zaświadczenia o przełożeniu obrony.Dostałam tylko takie o poświadczeniu statusu studenta.

Obawiam się rozmowy w konsulacie.

Nie mam rodziny w Usa,byłam już raz na w&t.

Jak myślicie ,jest ryzyko nieotrzymania wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czego raczej obawiać. Nie powinno być problemów. W tym roku o wizę mogą ubiegać się też osoby, które bronią się przed wyjazdem, ale nie wcześniej niż rozmowa w konsulacie. Musisz się jednak przygotować na pytania, co zamierzasz robić po powrocie z USA, więc najlepiej jak powiesz, że będziesz kontynuować studia i podasz dokładne informacje na ten temat (gdzie i jakie?). A jeśli nie zamierzasz kontynuować studiów to i tak lepiej jakieś wymyślić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...