Skocz do zawartości

San Francisco - co? jak? gdzie?


Rekomendowane odpowiedzi

hej,

W tym roku jade po raz pierwszy do San Francisco. jadę bez podpisanej umowy i miejsca gdzie mogłabym się zatrzymać - w skrócie - jade kompletnie w ciemno. W związku z tym czy ktoś kto był tam mógłby mi polecić jakieś miejsce do którego mogłabym pojechać tzn. czy lepiej zostać w San Francisco - czy jechać do okolicznych miejscowiści (jeżeli tak to do jakich)

Czytałam ze w motelu w San Francisco można znależć miejsce za $15 za nocleg? czy to prawda i jeżeli tak czy adres( New Central Hotel&Hostel 1214 Market St) podany na forum jest aktualny? Jaki tam jest standard może ktoś wie mniej więcej?

Jak najlepiej poruszać się w San Francisco, a jeżeli powinnam jechać do okolicznych miejscowości to jak tam się najłatwiej dostać.

No i ogólnie czy ktoś mógłby napisac jakich powinnam spodziewać się zarobków... przeszkoód, niespodzianek... czegokolwiek :)

Będę bardzo wdzieczna za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dolaczam sie do wycieczki :)

Ja z dziewczyna tez jedziemy na zachodnie wybrzerze zupelnie w ciemno. Jak na razie kupilismy tylko bilet na 12 czerwca do Los Angeles. Tez nie mamy pojecia co dalej robic i gdzie sie udac ale w gre tez wchodzi San Francisco. A wiec czekamy na porady od tych co juz tam byli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie by bylo - z wieksza iloscia osob zawsze raziniej i latwiej wynajac tanio mieszkanie. Napiszcie kiedy jedziecie. Ja na pewno stawiam na San Francisco albo okolice - las vegac/losangeles to uz we wrzesniu pozwiedzac tylko ew. wygrac miliony ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam sie nad Reno,ale ... San Francisco bylo zawsze miastem moich marzen :) Wiec pozostaje tylko kwestia zdecydowania sie gdzie jechac ,bo na WAT sie jeszcze nie zapisalem!Rozwazam taka mozliwosc,ze zalatwie sobie umowe z moim pracodawca w USA ,a pojade na west coast 8)

W pon. podpiszuje umowe,ale jeszcze nie mam pojecia z kim.

A ty na jakiej opcji sie wybierasz(independent) i z jakiego biura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jade z go2USA i narazie jestem zadowolona. Nie jestem z Lodzi a wiazalo sie to niestety z przyjazdem tam na podpisanie dokumentow ale nie zaluje. 3 lata jezdzilam z Almaturu ale w zeszlym roku tak mnie wkurzyli ze nawet jakby wysylali mnie za darmo to bym sie nie zdecydowala. Jade jako independent - nie chcialam sie pchac do jakiegos nieznanego pracodawcy bo slyszlama ze jak sa czasem zlosliwi to moga naprawde uprzykrzyc ci zycie jak chcesz rezygnowac z ich pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem ,a mozna wiedziec co Ci zlego ten Almatur narobil :?:

Ja bylem z nimi w zeszlym roku i jestem z nich bardzo zadowolony.Tyle ze ja jechalem ze swoim pracodawca.

Teraz rozwazam mozliwosc wyjazdu wlasnie z nimi.

P.S Mnie tak wykolegowal Guliwer - sk...ny!!!Dodam ze organizacja bylo Face the Wold!Jesli faktycznie mowisz ze Cie Almatur wkurzyl,to w moim przypadku z Guliwerem byloby to za malo powiedziane:!:

Wracajac do mojego pracodawcy to mialem na mysl ,ze umowe ze mna podpisze moj znajomy pracodawca i nie bedzie robil mi zadnych problem jesli u niego nie podejme jednak pracy :)

Taka opcja chyba jednak jest tansza od independent.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec ja niestety nie mam pracodawcy ktory da podpisze umowe od tak - a opcja independent nie byla az tak droga zeby probowac kogos niesprawdzonego :)

Ogolnie mysle ze to zalezy od oddzialu z Almaturem - chociaz wg mnie i znajomych Wroclaw i Opole odpadaja :)

Moze nie bylo to cos straszngo patrzac z zewnatrz. ale wkurzyl mnie

- kompletny brak kompetencji,

- propozycje biletow za 3000zl kiedy mozna kupic za niecale 2000,

- ciagle zmieniajacy sie pracownicy

- prosze o zostawienie paszportu w krakowie oczywiscie zgadzaja sie i nagle sie okazuje ze musze jechac po paszport do opola bo im sie zapomnialo

- nazywanie mnie perelka (pewnie przesadzam ale kurna biuro podrozy czy przedszkole???!?!)

- nieodpowiadanie na moje maila z waznymi pytaniami

dzwonienie do mnie i opier*** ze nie zaplacilam za program az wkoncu po 10 minutach moge dojsc do slowa i powiedziec swoje nazwisko zeby pani wkoncu zorientowala sie ze pomylila numery, to samo zreszta z mailami

- ogolnie masakra - nikomu nie polecam!

A przy okazji orientuje sie ktos z tym San Francisco czy razcej nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na zachod sie wybieracie, to moze do Sacramento... Ja wlasnie tam zmierzam z kumplem i kolezanka. My juz prace mamy, jednak sa problemy z jakims zajeciem dla dziewczyny. Jak by ktos mial mozliwosc zalatwic cos konkretnego to prosze o kontakt. Jesli by ktos jechal do Sacto to jestesmy chetni na wspolne mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sacramento czemu nie tez brzmi fajnie :) ale ja mimo wszystko przystawal bym przy S>F :) Zastanawiam sie jeszcze nad Reno mimo ze nigdy tam nie bylem.

A bilety juz sobie zalatwilas?

Ja chce wlasnie wybrac biuro ktore umozliwi mi samodzielne zalatwianie biletow.Bo nie chce pchac sie w koszty,zwlaszcza ze to zaden problem znalezc cos tanszego nawet teraz.

Wracajac do twojej sprawy z Almaturem,to tak naprawde nic zlego nie zaszlo :wink: Bo mnie Guliwer tak zalatwil ze pojechalem do usa z podpisanym job offerem nawet o tym nie widzac i na miejscu musialem siedziec na zupelnie innych warunkach.(Biletow nie mialem na 3 dni przed przyjazdem ustalonym z pracodawca,sam musialem szukac w necie na szybko!) Na szczescie poradzilem sobie i po prawie 2 m-cach uzyskalem zgode na zmiane pracodawcy.Oczywiscie 2 miesciace trawlo dzwonienie dzien w dzien do organizacji i pisanie maili-na darmo.Dopiero guliwer z Poznania pomogl nam w tej sprawie!!!

Wyjechalem zupenie w ciemno do NY :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...