Skocz do zawartości

Gdzie najlepsza karta kredytowa ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Konta mam w kilku bankach m.in.mbank,bz wbk,pko bp....Karta jest mi potrzebna do tego do czego wszystkim wyjezdzajacym do USA - autoryzacja podczas korzystania z moteli,hoteli,wypożyczania auta,itd., a z tego co wiem to te ekarty z mbanku nie sa wypukłe.;/

jak jestes studentem to mozesz sobie wyrobic w mbanku karte kredytowa euro 26 (wypukla visa). tak przynajmniej bylo jeszcze jakies pol roku temu. no moze 9 miesiecy temu. co prawda limit nie za duzy (chyba 600-800zl) ale zawsze cos - na motele wystarczy.

albo jak masz troche luznej kasy (kolo 1000 miesiecznie) to rob wplywy na konto w mbanku i po kilku miesiacach powinienes miec mozliwosc wyrobienia visy classic z limitem kolo 1000-1200zl. chociaz teraz to juz moze byc za pozno.

pozdro.

Jesli chodzi o mbank to mialem juz w zeszlym roku euro26-mbank i nie jest ona wypukla.limit zalezy od sredniej ze studiow, ale zwykle ok.800-1000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak bedziesz już w stanach to sobie wyrobisz vise i bedziesz miał do wszystkiego równiez do zakupów w necie, w polsce to sam nie wiem jak to jest z tymi kartami

Z tymi debetowymi w USA to tez chyba roznie.Ja mialem w poprzednie lato wypukla debet vise classic z Wells Fargo Bank no i nie bylo nigdzie problemu.Przez neta zamawialem,placilem... itd.,ale moi kumple mieli gdzies w wypozyczalni problem, bo nie chcieli im uznac zwykle debetowej tylko chcieli kredytowa. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak bedziesz już w stanach to sobie wyrobisz vise i bedziesz miał do wszystkiego równiez do zakupów w necie, w polsce to sam nie wiem jak to jest z tymi kartami

Z tymi debetowymi w USA to tez chyba roznie.Ja mialem w poprzednie lato wypukla debet vise classic z Wells Fargo Bank no i nie bylo nigdzie problemu.Przez neta zamawialem,placilem... itd.,ale moi kumple mieli gdzies w wypozyczalni problem, bo nie chcieli im uznac zwykle debetowej tylko chcieli kredytowa. :roll:

tak tak tez miałem taki problem w wypozyczlani, ale podjechalem do innej pare kilometrów dalej i wypożyczyli bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze karta jest fizycznie wypukla nie oznacza ze ma te same funkcje co klasyczna wypukla kredytowka. Debetowe karty w USA, nawet te wypukle ( ja mam z Wachovi) NIE SA kartami kredytowymi, wiec wypozyczenie samochodu,itp czesto jest nielmozliwe.

Na szczescie niektore wypozyczalnie dopuszcaja zaplate zwykla karta, ale wprowadzaja dodatkowe warunki (np. musisz pokazac bilet powrotny, albo zapewnic depozyt ok. $1000).

Osobiscie jestem szczesliwym posiadaczem wypuklej kredytowki i kazdemu kto tylko ma taka mozliwosc radze ja sobie wyrobic przed wyjazdem. Ta karta naprawde BARDZO ulatwia tu zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz do końca racji, owszem, na wypukłej debetówce nie możesz zrobić debetu (jak sama nazwa (nie) wskazuje ;)) ale możesz nią płacić tak jak kredytową -> czyli wypożyczając samochód wypożyczalnia może ZASTRZEC na twojej karcie określoną kwotę i odebrać ją po oddaniu przez Ciebie samochodu. Na zwykłej debetówce (niewypukłej) nie ma takiej możliwości. Szczerze mówiąc to nie wiem jaka jest różnica pomiędzy zabezpieczeniem a pobraniem odrazu (jak ze zwykłej debetówki) ale widocznie istotna, skoro na jedną wypożyczyć można, a na drugą nie :lol:

a tak na marginesie to w Citibanku od czasu do czasu jest promocja, przychodzą na uczelnię, reklamują się i wydają studentom bezpłatne karty kredytowe VISA po okazaniu dowodu osobistego i legitymacji, ale limit jest dość mały - 2000 zł. Zwiększenie go to już problem...

Tak na marginesie czy uważacie że limit 2000 zł to nieco mało na wypożyczenie samochodu na 2 tyg.?

To ze karta jest fizycznie wypukla nie oznacza ze ma te same funkcje co klasyczna wypukla kredytowka. Debetowe karty w USA, nawet te wypukle ( ja mam z Wachovi) NIE SA kartami kredytowymi, wiec wypozyczenie samochodu,itp czesto jest nielmozliwe.  

Na szczescie niektore wypozyczalnie dopuszcaja zaplate zwykla karta, ale wprowadzaja dodatkowe warunki (np. musisz pokazac bilet powrotny, albo zapewnic depozyt ok. $1000).

Osobiscie jestem szczesliwym posiadaczem wypuklej kredytowki i kazdemu kto tylko ma taka mozliwosc radze ja sobie wyrobic przed wyjazdem. Ta karta naprawde BARDZO ulatwia tu zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak BTW czy wiecie jak jest w stanach z Visa Electron? Tak normalnie w necie czy gdziestam mozna zaplacic? bo ... zastanawiam sie czy brac ;)

Jesli Visa Electron to tylko jako karta kredytowa, np. Euro<26. I mozna nia placic "gdziestam", ale w necie napewno nie.

Warto tez zwrocic uwage na rozliczanie, bo np Euro<26 jest rozliczana najpierw z USD na EUR a pozniej dopiero na PLN.Wiec trzeba uwzglednic podwojna strate z powodu roznic kursowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...