Skocz do zawartości

Kto z was jest na Studium i ubiega sie o J-1??


Rekomendowane odpowiedzi

Ja i moi znajomi jedziemy na worka jako studenci Studium Policealnego.

Też mam małe obawy o wizytę w ambasadzie, ten indeks jakoś tak

tandetnie wyglada i w ogóle...

Nie mam pojęcia jak traktowano takie osoby w poprzednich latach, ale

jestem przekonany, że nie ma różnicy skoro biura normalnie zapisują

takich studentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja bylem rok temu na J-1. Ukonczylem wtedy pierwszy rok studium. Rozmowa w konsulacie przebiegla normalnie jak w przypadku osob studiujacych dziennie czy zaocznie. Bez zadnych fajerwerkow. Jak pisal moj przedmowca wazne ze masz indeks i legitke. Moja legitka wygladala na dodatek jak osob uczacych sie w szkole sredniej (taka zwykla jednoczesciowa jak mieliscie w liceum czy podstawowce ;) ) Chyba kazdemu kto chodzi na studium policealne daja taka. No i indeks koloru... hmm nazwijmy to jasnobrazowy :P No i jak mowie nie bylo zadnego krzywego patrzenia Pana Konsula czy cos. Musisz wybitnie nie znac jezyka angielskiego zeby nie dostac promesy :lol: Pozdrwiam i powodzenia w konsulacie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! to ja mam jeszcze powaznieszje obawy poniewaz ja nie mam w ogole indeksu i legitymacji poniewaz moja szkola trwa poltora roku i nie daja legitymacji. U mnie legitymacja i indeks wygladaja na zasadzie zaswiadczenia tzn. pisze ze jestem uczniem takiej szkoly, ile szkola trwa jaki kierunek i to wszystko, oczywiscie pieczatki i takie tam....

Jezeli chodzi o indeks to sprawa wyglada tak samo tzn. mam wypisane przedmioty obok oceny i pieczatki... ja szkole koncze w styczniu 2008r.

W biurze powiedzieli mi ze to raczej nie bedzie mialo znaczenia,ale w sumie to moga sobie gadac.... Takze mam wielkie obawy jezeli chodzi o wize.... Co wy na to?????????????????? jak myslicie bede mial problemy.....????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to wystarczy, ze szkoła jest na liscie MEN i spełnia warunki ambasady (studia badz polecelne studium 2-letnie). Wez wiem, ze jak sa problemy z ligitymacja i indexem to powinno wystarczyc zaswiadczenie ,ze sie uczysz w tej szkole , oraz wykaz ocen ,zamiast indexu .

No ja index i ligitymacje posiadam. I mam nadzieje, ze tez wiza bedzie do konca tego miesiaca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja bylem rok temu na J-1. Ukonczylem wtedy pierwszy rok studium. <ciach>

Nie ma problemu ze studium, pod warunkiem ze jest to studium zgodnie z zasadami o szkolnictwie wyzszym. Nie doczytalem gdzie sie ubiegasz o wize? W kraku moja znajoma nie dostala (ze wzgledu na studium).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...