Skocz do zawartości

ACME, Cape May Court House, NJ


Rekomendowane odpowiedzi

Oj tak Stacho, w tym wypadku bedzie sporo zjadało. Co do tych związków, to osoba, która była tam dwa lata temu mi o tym powiedziała,a i przy podpisywaniu umowy jeśli się nie mylę, była o tym wzmianka, ale oficjalnie nikt o tym nie mówi. Może, aby nikogo nie odstraszyć.

Jadę pierwszy raz i się nie orientuję...wypłata jest co dwa tygodnie,tak? To by trochę zmieniło postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pieprzyc związki zawodowe.Jedno wielkie socjalistyczne ścierwo. Jak mi każą się tam zapisać to powiem goodbye i znajde zobie inna pracę. Łaski mi nie robią. Zachęcam zeby wszyscy tam jadący Polacy tak zrobili to może się opamiętają.

Wd polskiego prawa zrzeszanie w związkach jest dobrowolne i mysle, że powinien być to międzynarodowy standard pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak Stacho, w tym wypadku bedzie sporo zjadało. Co do tych związków, to osoba, która była tam dwa lata temu mi o tym powiedziała,a i przy podpisywaniu umowy jeśli się nie mylę, była o tym wzmianka, ale oficjalnie nikt o tym nie mówi. Może, aby nikogo nie odstraszyć.

Jadę pierwszy raz i się nie orientuję...wypłata jest co dwa tygodnie,tak? To by trochę zmieniło postać rzeczy.

Zasada jest taka:

1) jeśli jest kiszka w robocie typu mało godzin - szukaj 2giej roboty...

2) jeśli jest kiszka typu, do bani atmosfera i menadzerstwo - tym bardziej szukaj 2 roboty, a tą pierwszą zawsze możesz rzucić jak będzie bardzo kijowo.

3) kolejna zasada i chyba najważniejsza - nie srać się zawczasu w polsce, bo znowu z doświadczenia wiem, że wszystko się odwraca o 360 stopni :) także bez paniki...

4) trzeba jechać jak najwcześniej się da, daje to możliwość utrzymania lepszej pozycji u danego pracodawcy i ze znalezieniem drugiej roboty nie będzie problemu.

aha....co do mieszkania - można zawsze zebrać ekipe 5-10 osób (lub do takiej się dołączyć) i wynająć chatkę - będzie o wiele taniej na łeb. Choć w miastach nadmorskich jest spory problem - ceny w sezonie są astronomiczne. Ja np. wstępnie będę płacił $85/tydzień - takie są ceny - nie wiem czy da radę znaleźć coś na własną rękę taniej.

Znam osoby, które płacą 30-40 usd tygodniowo za mieszkanie w jakichś resortach, parkach narodowych i rozrywki, albo w ogóle nic nie płacą - ale to już jest zupełnie inna sytuacja i miejsce.

Także głowa do góry, trzeba działać a nie chować głowę w piach przy pierwszych problemach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a i jeszcze jedno!!!!!!

Powiedzcie jakie ubranie do pracy mam zabrać??

1) Spodnie: mogą być czarne, niebieskie albo KHAKI (cokolwiek to jest)

Ale jakie mają one być: materiałowe czy takie jak od gajerka?

2) Buty: czarne, gumowa podeszwa... Czyli rozumiem że mogą być takie jak do gajerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) mam taki sam problem,

ale wiem wiecej o to jaki to jest kolor khaki :)  - to jest taki zgnity zielony.. taki pseudo wojskowy ;)

Khaki to niekoniecznie zgnily zielony http://pl.wikipedia.org/wiki/Khaki

Nie wydaje mi sie zeby w ACME wymagali spodni i butow od gajeru - chyba ze bedziesz pracowal na kasie.

Witam wszystich . Pracowałem w zeszłym roku w markecie ACME tylko ze w Ocean City , NJ. Pracowałem jako Night Crew. Jesli chodzi o ubranie , jeśli nie bedziecie pracowac na kasie , stroj was nie powiinien obowiazywac. Dla pewnoesci radze zabrac po jednej sztuce kazdej z rzeczy, ale nie sadze aby ona wam sie do czegos przydały. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam

Ja tez jade do CMCH i takze do ACME. Prawdopodobnie lece juz 8 czerwca bo robote zaczynam 10go.

Mam pytanko. jak dojechac z lotniska w nowym yorku do CMCH?

To zależy na jakim lotnisku lądujesz. Jak na JFK to musisz się dostać na Porth Autority na manhatanie a z tamtąd bierzesz autobus new jersey transport nr 319 ( bus schedule http://www.njtransit.com/pdf/bus/T0319.pdf ) który jedzie do Atlantic City a potem przesiądz się na 552 ( http://www.njtransit.com/pdf/bus/T0552.pdf ) i za jakieś 40min będziesz w CMCH

Przy okazji CMCH to fajne miasteczko tylko chyba nie ma za bardzo co robić. Słyszałem od innych polaków i ruskich że praca w ACME trochę nudna ale jak lubisz nic nie robić i brać za to kasę to ok. Ja bym umarł z nudów. Na nockach podobno moża się nieźle wyspać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja. widzę że trochę Polaków będzie w CMCH :) rok temu byłam w Minesocie i praktycznie żadnych Polakó nei było. maskara. jeszcze sama była. dopiero kilku spotkałam w połowie pobytu ;/ w tym roku lecę z krakowa 13tego, nocka na manhattanie i 14stego biore autobus do CMCH. a moi znajomi dolatują do mnie po 10 dniach. jeśli ktoś szuka chętnych do mieszkania TANIEGO to będzie nas czworo chętnych. pracujemy w McDonaldzie :P:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...