Skocz do zawartości

wyjazd na h2b z własnym pracodawcą


Rekomendowane odpowiedzi

Hey Koszty wyjazdu na h2b jest okolo 40% wiekszy niz na Wat.. Jednym z biur ogranizujacych takie wyjazdy jest BTC strona www.stany.pl Tam sa podane wszelkie koszty z wlasnym pracodawca i bez wlasnego pracodawcy. Jezeli chodzi o zalatwienie tego indywidualnie pewnie sie da ale to juz takie proste nie jest... Musisz po szukac na forum bo byl tego typu temat.. Polecam Opcje szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z wlasnego doswiadczenia moge Ci napisac ze nie jest to proste.Mi sie to w ogole nie udalo.Probowalam zalatwic sobie h2b z wlasnym pracodawca na alasce.Wiec nawiazalam wspolprace z biurem student point a oni z biurem interexchange w stanach.Tamto biuro wyslalo do mojego pracodawcy dokumenty, ktorych pomijam fakt nie wypisal na czas.No i tamto biuro nie poinformowalo nawet naszego biura ze pracodawca tego nie wypelnia na czas,przez co starcilysmy miesiac zalatwiania.Potem jeszcze pracodawca musi placic za ogloszenie w gazecie, zeby nikt sie z amerykanow nie zglosil na prace u niego, jak przejdzie ten etap kolejne papiery do wypelniania.Musi taki pracodawca placic kupe kasy za aplikowanie o ta wize, przedstawic ze pokryje Ci koszty powrotu do kraju itd.Jezeli nigdy wczesniej nie zatrudnial taki ktos kogos na h2b i w dodatku nie ma duzej firmy jest to dosc skomplikowane i w dodatku sa male szanse ze on takie pozwolenie dostanie skoro nawet wielkie kasyna w tym roku nie dostaly.Ja ostatecznie wyladowalam w kasynie, ale tak bylo latwiej sie tu dostac niz kombinowac ze swoim pracodawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Gosia,

Ciekawe to co piszesz.

InterExchange Inc. jest organizacja sponsorujaca. A co za tym idzie musi byc organizacja Non-profit. Czyli w/g mojej opinni nie moze zajmowac sie innym rodzajem wizy niz J1.

Czy widzialas gdzies dokumenty opatrzone ich logiem ktore byly wykorzystywane w korespondencji miedzy Toba a pracodawca na Alasce?

Druga sprawa- koszty pracodawcy, ogloszenia - OK.

Tylko warto zrozumiec po co te ogloszenia. Pracodawca musi udowodnic ze za standardowa stawke (okreslona w ogloszeniu) nie znajdzie pracodawcow na miejscu. Dlatego dobrych stanowisk na h2b trudno wyszukac. Chyba nie ma problemu z pracownikami na Alasce czy w Vegas? Oczywiscie slyszalem historie, ze w ogloszeniach znajdowaly sie "michalki" typu do polowu ryb na Alasce - wymagana biegla znajomosc jezyka polskiego. Ale ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia,  

Ciekawe to co piszesz.

InterExchange Inc. jest organizacja sponsorujaca. A co za tym idzie musi byc organizacja Non-profit. Czyli w/g mojej opinni nie moze zajmowac sie innym rodzajem wizy niz J1.  

Czy widzialas gdzies dokumenty opatrzone ich logiem ktore byly wykorzystywane w korespondencji miedzy Toba a pracodawca na Alasce?

Wystarczyło wejśc na ich stronę : http://www.interexchange.org/

żeby zobaczyć że organizują H2B

http://www.interexchange.org/h2b-visa/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...