Jump to content

Co sądzicie? Jakie mam szanse???


Recommended Posts

Moja sytuacja wygląda tak: W zeszły roku byłem z dziewczyną na WAT. W tym roku na wat się już nie kwalifikuję bo skończyłem studia w grudniu. Oficjalnie nie pracuję. W tym roku znowu chciałbym pojechać z dziewczyną ale na wizę turystyczną do poprzedniego pracodawcy który mnie zatrudni bez pozwolenia o pracę. Moje pytanie jest jak wy oceniacie moje szanse na otrzymanie wizy? Czy do konsula jechać z dziewczyną razem czy osobno?(muszę wpisać na formulażu wizowym czy jadę z kimś czy sam więc tu tez jest pytanie co wpisać?).

Link to comment
Share on other sites

Hej, ja z moim chłopakiem byliśmy w takiej samej sytuacji jak nie gorszej.

Obroniliśmy się w lipcu 2006, pseudo staż tutaj w Polsce skończył nam się na początku kwietnia 2007, więc teraz jesteśmy oficialnie bezrobotni (pomagamy rozicom), 2 tygodnie temu dostaliśmy odmowę wizy na Internship, a tydzień temu staraliśmy się o turystyczne ( jedziemy na ślub przyjaciela). Konsul wypytywał nas bardzo szczegółowo ale mu się wcale nie dziwie, szczerze to nie wierzyliśmy że dostaniemy – ale dzisiaj przyszły paszporty z wizą na 10 lat :)

Wiec ty też masz szansę.

P.S My wpisywaliśmy że jedziemy we dwoje, numerek też mieliśmy jeden

Link to comment
Share on other sites

2 tygodnie temu dostaliśmy odmowę wizy na Internship,

Jaki byl powod odmowy jesli mozna wiedziec? i czy byl np. zwiazany z planem praktyk (mowiac prosciej za malo ambitny. Slyszalem ze duzo osob ma problem z Intershipem, ze wzgledu na zle przygotowany plan praktyk.

Z gory dzieki za info :)

Link to comment
Share on other sites

Plan praktyk naprawdę był bardzo ambitny i dobrze napisany. Wg konsula firma nie nadawała się na przyjęcie stażystów. ( już kiedyś miała stażystów ze Słowacji i nie było problemów)

Ale z tego co się pytaliśmy w biurze ostatnio jest bardzo dużo odmów na Internshipa i powody są bardzo błahe...

Tutaj opisałam to bardziej szczegółowo:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...e2050b5d4b721a5

Link to comment
Share on other sites

Na samym początku wziął tylko papiery i zapytał się czy jadę na praktykę:

- odpowiedziałam

Czy mogę prosić twój plan praktyk

- oczywiście

Musisz poczekać godzinę, siądź sobie gdzieś blisko to cię zawołam, bo muszę to skonsultować.

Po 1,5 godziny, podeszłam do okienka:

Pytanie co studiowałam:

- ekonomię

Kiedy skończyłam

- lipiec 2006

Czy pracowałam w tej firmie wcześniej:

- nie

Gdzie pracowałam na w&t

- odpowiedziałam

Poszedł na konsultację...

Przykro mi nie możesz jechać do tej firmy na staż, praktykę powinno się mieć w takich firmach jak IBM, czy Lloyd’s. Oczywiście napiszę w komputerze że to nie twoja wina że nie dostałaś wizy, a pracodawcy że wypełnił papiery i sponsora że przyjął takiego pracodawcę. Ta odmowa nie będzie miała żadnego wpływu przy kolejnych staraniach się o jakąkolwiek wizę. Bardzo mi przykro.

Koniec rozmowy

A co do firmy - zatrudnia 25 osób, ma 5 małych fili w różnych miastach, mieli już 2 stażystów Słowaków dwa czy trzy lata temu – bez problemu wizy dostali, plan praktyk był bardzo dobry, aż nas pani w biurze chwaliła , a i jeszcze jedno jechaliśmy przez 2 różne organizacje (CICD i CIEE) i obie zaakceptowały tą firmę bez żadnych problemów.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

witam-ja wczoraj też nie dostałam wizy na internship. Myślicie że mam teraz szansę na turystyczną? tylko że za tydzień kończe studia, nie pracuje. Ale mogę mieć zaproszenie, przedstawić sponsora, który wykaze odpowiednie środki finansowe. Powiem, że chce jechać na wakacje do znajomych, na miesiąc. MAM SZANSĘ???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...