Skocz do zawartości

Wiza F1 czy można korzystac Social Security uzyskanym na WAT


bse

Rekomendowane odpowiedzi

Skonczylem studia i chcialem sie wybrac do usa jeszcze raz na jakies 2 miesiace czysto rekreacyjnie nie zarobkowo. Niestety na ten pobyt nie mam funduszy. Wiec chcialbym podjać jakos prace aby moc się tam utrzymac i zabawic w miare na przyzwoitim poziomie.

Jedno z bior podróży oferuje wyjazdy do szkól jezykowych na zachodzie USA na wize F1. Podobno są takie szkoły za które wystarczy zaplacić czesne aby podtrzymywać wize studencką i nie trzeba tam wogóle uczęszczać, informacja, że nie uczęszczam nie jest zgłaszana do emigracyjnego.

Z tego co wiem to na F1 można pracowac tylko 20h wydaje mi sie ze jest to za malo godzin.. Jeśli mam Social Security Number uzyskany na Work & Travel wcześniej czy moge pracować w pełnym wymiarze czasowym? Czy moge zmieniać bez problemu prace?

Jak na to patrzą pracodawcy w praktyce? Jeśli otrzymają wize F1 i dokument z uczelni ze moge pracować, plus ten Social Security Number czy zatrudnia mnie na full time legalnie? czy tylko jest to możliwe tylko na czarno./?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem studia i chcialem sie wybrac do usa jeszcze raz na jakies 2 miesiace czysto rekreacyjnie nie zarobkowo. Niestety na ten pobyt nie mam funduszy. Wiec chcialbym podjać jakos prace aby moc się tam utrzymac i zabawic w miare na przyzwoitim poziomie.    

   Jedno z bior podróży  oferuje wyjazdy do szkól jezykowych na zachodzie  USA na wize F1. Podobno są takie szkoły za które wystarczy zaplacić  czesne aby podtrzymywać wize studencką i nie trzeba tam wogóle uczęszczać, informacja, że nie uczęszczam nie jest zgłaszana do emigracyjnego.  

     Z tego co wiem to na F1 można pracowac tylko 20h wydaje mi sie ze jest to za malo godzin.. Jeśli mam Social Security Number uzyskany na Work & Travel wcześniej czy moge pracować w pełnym wymiarze czasowym? Czy moge zmieniać bez problemu prace?

     Jak na to patrzą pracodawcy w praktyce? Jeśli otrzymają wize F1 i dokument z uczelni ze moge pracować, plus ten Social Security Number czy zatrudnia mnie na full time legalnie? czy tylko jest to możliwe tylko na czarno./?

1. Na turystycznej nie masz prawa pracowac.

2. Zeby pracowac 20h tygodniowo musisz chodzic do szkoly na pelny etat, (czyli minimum 12 credit hours w akredytowanej szkole). Chodzac do szkoly jezykowej nie masz nawet prawa pracowac tych 20 godzin.

3. To ze masz SSN uzyskane wczesniej nie daje Ci zadnych praw aby pracowac, chyba ze dostaniesz wize pracownicza lub GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem studia i chcialem sie wybrac do usa jeszcze raz na jakies 2 miesiace czysto rekreacyjnie nie zarobkowo. Niestety na ten pobyt nie mam funduszy. Wiec chcialbym podjać jakos prace aby moc się tam utrzymac i zabawic w miare na przyzwoitim poziomie.    

   Jedno z bior podróży  oferuje wyjazdy do szkól jezykowych na zachodzie  USA na wize F1. Podobno są takie szkoły za które wystarczy zaplacić  czesne aby podtrzymywać wize studencką i nie trzeba tam wogóle uczęszczać, informacja, że nie uczęszczam nie jest zgłaszana do emigracyjnego.  

     Z tego co wiem to na F1 można pracowac tylko 20h wydaje mi sie ze jest to za malo godzin.. Jeśli mam Social Security Number uzyskany na Work & Travel wcześniej czy moge pracować w pełnym wymiarze czasowym? Czy moge zmieniać bez problemu prace?

     Jak na to patrzą pracodawcy w praktyce? Jeśli otrzymają wize F1 i dokument z uczelni ze moge pracować, plus ten Social Security Number czy zatrudnia mnie na full time legalnie? czy tylko jest to możliwe tylko na czarno./?

Trzeba chodzic, a jak nie chodzisz, to raportuja do DHL! Sevis doskonale pracuje i sie sprawdza!

20h tylko na collegach i specjalistycznych kursach, ale i tak najwczesniej mozesz dostac po 9 miesiacach nauki!

SSN mozesz uzywac do czego chcesz, do pracy on juz nie jest wazny, bo trzeba miec EAD, GC lub wize pozwalajaca na prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...