Skocz do zawartości

Jaka karte tel trzeba kupic zeby tanio dzwonic z USA do domu


Rekomendowane odpowiedzi

CZy korzystajac z sieci T-mobile, w systemie prepaid, czy sa pobierane jkakies oplaty za polaczenia przychodzace z sieci? Moze ktos sie orientuje w tym temacie? Bylbym wdzieczny za odpowiedz.

I jeszcze jedno...czytalem,ze w Stanach nie jest tak latwo dostac karte startowa jak u nas; ze glownie maja jakies zdrapki...Ktos moglby to rozjasnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

T-mobile: Ja kupilam karte startowa bez problemu w pierwszej napotkanej budce z telefonami, prepaidami i kartami do dzwonienia.

Niestety nie wiem, czy sie placi za przychodzace z sieci, nie wiem, kto z dzwoniacych do mnie ma t-mobile, sprawdz na stronie.

Karty zdrapki: poniewaz bede tu troche siedziec, wiec przez pierwszy okres dzielnie liczylam ktora karta wychodzi najtaniej, i z moich wyliczen wynika, ze najlepiej kupic KARTE LOKALNA - zadne typu Europa.

1. Karta typu "dzwon do Europy" - laczysz sie z numerem 0-800, i potem za pomoca kodu przelacza Cie do domu. Ale firma ktorej karte masz musi zwrocic operatorowi za to 0-800. No wiec Cie za nie czardzuje. Efekt - rozmowa na stacjonarne w cenie okolo 4-6 centow za minute (w zaleznosci od sieci). (W wiekszosci sieci im dluzej sie rozmawia tym taniej, jest jaka oplata jednorazowa, roznica jest typu 0,045$ za krotka a 0,038$ za godzinna rozmowe).

2. Karta typu lokalna (np. masz na niej napisane New Jersey) - ma kilkanascie numerow na ktore mozesz zadzwonic i sa to numery lokalne. (Zazwyczaj jest tez opcja 0-800 wraz z informacja ze dzwoniac pod ten numer bedzie dodatkowe 2 centy za minute). No wiec masz karte lokalna: dzwoniac z budki (czy innego stacjonarnego) trzeba zadzwonic pod numer lokalny swojej miejscowosci i placi sie 50 centrow za polaczenie i tyle. . A potem oplata sciagana z karty to okolo 0,02-0,015$ (poltora-dwa centy). Wiec jesli sie zamierza zadzwonic na dluzej, to zdecydowanie oplaca sie ta opcja. (szybka kalkulacja - 50 centow zwraca sie po 30 minutach). Teoretycznie wiekszosc kart ma taka opcje ze nie trzeba sie rozlaczac zeby wykonac polaczenie pod inny numer (a wiec nie trzeba placic kolejnych 50 centow) ale jeszcze mi sie z zadna nie udalo tak zrobic.

Co do numeru, ze sciagnelo wiecej kasy - raz mi sie tak zdarzylo, mialam okolo 4 dolkow na karcie i poinformowalo mnie ze to bedzie 20 minut polaczenia, wiec sie szybko rozlaczylam, zanim jeszcze z drugiej strony ktos odebral. Wykrecilam po chwili numer jeszcze raz i automacik poinformowal mnie, ze mam jeszcze cztery godziny, i rzeczywiscie tyle bylo. Wydaje mi sie, ze im sie cos czasem chrzani z rozpoznaniem czy numer na ktory dzwonisz to komorka, bo to byla taka ilosc czasu jaka bym miala na komorke.

Ufff... ale sie rozpisalam...

Pozdrowienia

A, jeszcze jedno - tlenofon ma nizsze stawki do stanow niz skype, ponadto mozna sobie w tlenofonie zrobic numer stacjonarny polski (np.. warszawski, czy co kto lubi i gdzie ma rodzine) (trzeba zaplacic za ten numer jakis abonament niestety) i wtedy nawet niewyedukowana babcia moze do Ciebie zadzwonic jak masz kompa podlaczonego do sieci wybierajac cos, co jest zwyklym polskim stacjonarnym numerem (i po takiej stawce) a dodzwoni sie na kompa w usa.

No dobra, teraz juz koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze jedno - tlenofon ma nizsze stawki do stanow niz skype, ponadto mozna sobie w tlenofonie zrobic numer stacjonarny polski (np.. warszawski, czy co kto lubi i gdzie ma rodzine) (trzeba zaplacic za ten numer jakis abonament niestety) i wtedy nawet niewyedukowana babcia moze do Ciebie zadzwonic jak masz kompa podlaczonego do sieci wybierajac cos, co jest zwyklym polskim stacjonarnym numerem (i po takiej stawce) a dodzwoni sie na kompa w usa.

No dobra, teraz juz koniec.

Hej pisalas na forum o tych telefonach. Ja jestem z WWA i wyjezdzam do N Jersey 30 VI na 4 miechy. Moglabys napisac troche wiecej o tym tlenofonie, zainstalowalbym cos takiego. Ile to kosztuje- jesli chodzi o telefony z WWA do USA i na odwrót? ja w tpsa mam do stacjonarnych d 20.00 do 9.00 rano za darmo telefony w usa tez by takie cos dzialalo- pisalas o tej niewyedukowanej babci :)

Jeszcze mam pytanko odnosnie tego jak np na swoja komorke- co tam w t-mobile bede ial w roamingu- dostane SMSY to place za nia? Ja k ktos mi z netu wysle ze 100 esów i odbiore je w USA- place za to:)

daj znac kto moglby sie w tym orientowac;]

pozdroovki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...