Skocz do zawartości

Internship na wizie J1wt


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po raz pierwszy,

Wiekszosc ofert Internship w Stanach jest unpaid, a wyjezdzajac na ten program nie mozna podejmowac drugiej pracy. Stad moje pytanie, czy jesli znajde praktykodawce to czy (po uzgodnieniu z nim), moge ubiegac sie o wize taka ja przy wyjezdzie na Work&Travel (Self)? Wyjezdzajac na tej wizie moglabym bezplatnie praktykowac i jednoczesnie pracowac. z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz

pozdrawiam

Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy

Witaj Kamilo i czuj sie jak u siebie w domu :smt026

Wiekszosc ofert Internship w Stanach jest unpaid, a wyjezdzajac na ten program nie mozna podejmowac drugiej pracy.  

Fakt, nie mozna legalnie podejmowac drugiej pracy... Jesli chodzi natomiast o unpaid: tak, masz racje - to, co samemu znalezc mozna w internecie, to oferty - chyba najczesciej - bezplatne, cos w stylu naszych stazy, w tym wypadku dla studentow amerykanskich. Ale juz praktyki, oferowane przez biura w Polsce sa platnymi... Inna sprawa, ze nie kazdy marzy o "praktyce" typu housekeeping i ci, ktorym zalezy na zdobywaniu doswiadczenia sensu stricto, moga czuc sie zawiedzeni. 8)

czy jesli znajde praktykodawce to czy (po uzgodnieniu z nim), moge ubiegac sie o wize taka ja przy wyjezdzie na Work&Travel (Self)? Wyjezdzajac na tej wizie moglabym bezplatnie praktykowac i jednoczesnie pracowac.

Nie jestem pewien, czy Cie dobrze rozumiem, ale przeciez jadac na Internship nabywasz pozwolenie na prace... Czyli pracujesz niejako u niego wlasnie. I nie mozesz dostac wizy takiej jak przy W&T, bo ona pozwala na prace przez okres 4 miesiecy, ale starasz sie wowczas tez o J1, lecz z adnotacja "Trainee"... Albo Cie nie zrozumialem, w takim razie uscislij pytanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie chcialabym pogratulowac wam super strony. Jest naprawde bardzo pomocna i profesjonalna.

Pisze artykul nt praktyk (sama w te wakacje praktykowalam w Nowym Jorku) i znalazlam tu wiele cennych informacji.

Odnosnie mojego pytania, to chodzilo mi o to, czy dla praktykodawcy jest wszystko jedno czy Intern ma wize J 1 Intern czy J - W&T? Jesli tak, to mozna sie z nim umowic, ze sie jedzie na wizie W&T, a praktykowac w biurze. Mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to, czy dla praktykodawcy jest wszystko jedno, czy Intern ma wize J1 - Intern, czy J1 - W&T? Jesli tak, to mozna sie z nim umowic, ze sie jedzie na wizie W&T, a praktykowac w biurze. Mam racje?

Zalezy o czym mowimy... Jesli chcesz jechac tylko na okres wakacji, to tak - pracodawcy bedzie zapewne wszystko jedno, a moze Tobie byloby latwiej wytlumaczyc takowemu, ze powinien Ci placic...

Jesli chcesz jechac na dluzej i w okresie pozawakacyjnym, to pozostaje Ci staranie sie o wlasciwy Training. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze chcialam dodac, ze z tego co sie orientuje to nie ma sie gwarancji, ze Internship zalatwiony przez biuro bedzie platny. Oni tylko sie staraja zalatwic platny, ale pewnosci sie nie ma. Poza tym skoro zalatwiaja prace w houskeepingu czy McDonaldzie to bardziej to przypomina Work & Travel niz Internship, rozni sie cena i rodzajem wizy, a z praktyka nie wiele ma wspolnego. Dlatego sie zastanawiam czy nie mozna praktykowac na wizie J1wt.

ps.Czy macie kontakt do osob, ktore praktykowaly w USA i bylyby chetne udzielic krotkiego wywiadu na ten temat? Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie gwarancji, ze Internship zalatwiony przez biuro bedzie platny.

Jesli nawet mialby byc bezplatny, to wiesz o tym wystarczajaco wczesnie, aby sie wycofac... Nie wyobrazam sobie, aby ktos mial tak wiele funduszow, zeby moc utrzymac sie w Stanach - bez wynagrodzenia - przez 18 miesiecy lub chociaz rok... Dlatego 99% ofert polskich biur (o ile nie 100%) to praktyki platne. :shock:

Poza tym skoro zalatwiaja prace w houskeepingu czy McDonaldzie, to bardziej to przypomina Work & Travel niz Internship, rozni sie cena i rodzajem wizy, a z praktyka niewiele ma wspolnego.  

Absolutnie sie z Toba zgadzam. :D

Dlatego sie zastanawiam czy nie mozna praktykowac na wizie J1 - W&T?

Napisalem: jesli chodzi Ci tylko o wakacje, to mozesz jechac na Work&Travel i mimo wszystko otrzymac solidna praktyke, niekoniecznie przy smazeniu hamburgerow. Ale jest to jedynie mozliwe przez 4 miesiace... :smt028

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...