Skocz do zawartości

W&T po obronie pracy mgr


SAdam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy slyszeliscie o przypadkach wyjazdow do USA po obronie pracy mgr? Chodzi mi o taka sytuacje, gdy ktos przedstawia wszystkie papiery o tym, ze broni sie w pazdzierniku, idzie to do ambasady itd., a pozniej broni sie w maju i po obronie jedzie do USA. Czy Amerykanie w jakis sposob weryfikuja otrzymane dokumenty, ze przedstawiaja one stan faktyczny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy slyszeliscie o przypadkach wyjazdow do USA po obronie pracy mgr? Chodzi mi o taka sytuacje, gdy ktos przedstawia wszystkie papiery o tym, ze broni sie w pazdzierniku, idzie to do ambasady itd., a pozniej broni sie w maju i po obronie jedzie do USA. Czy Amerykanie w jakis sposob weryfikuja otrzymane dokumenty, ze przedstawiaja one stan faktyczny.

pozdrawiam

Czesc!

Tak, byly takie przypadki...

Jesli obronisz sie po wizycie w Ambasadzie, generalnie - jesli Twoj indeks nie bedzie wskazywal, iz juz jestes po, to powinno Ci sie udac. Chyba ze ilosc zostajacych po W&T nielegalnie "studentow" (bo juz absolwentow) byla ostatnio tak duza, ze konsulowie powiedza "stop!"... Nie wiem.

Pisal jednak kiedys nasz drogi Fiendix, iz Ambasada moze wyrywkowo sprawdzic potem, czy faktycznie nie obroniles sie przed wyjazdem. Wowczas spodziewaj sie klopotow. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam!!!

Ja tez chcialem bronic sie przed wylotem i mam nadzieje ze to wypali. Narazie denerwuje sie faktem rozmowy z konsulem. Doszly mnie sluchy ze niechetnie daja wize osobom na ostatnim roku, nawet jak maja zaswiadczenie o przeniesieniu obrony. Czy tez slyszeliscie cos na ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wlasnie wpadlam na ten watek. Ogolnie to obronilam sie w czerwcu a wyjechalam we wrzesniu. J1, 18 miesiecy. Ale chyba z W&T to inna sprawa...

No nic - pytanie bylo czy jest ktos kto wyjechal po obronie. No to sie zglaszam :D

pozdrawiam z San Francisco,

dagmarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ja też mam akurat miesiac do zakonczenia studiów :) i wize dostalam bez problemu 8)

A w dziekanacie powiedzieli mi, że istnieje "ochrona danych osobowych" wiec jesli nawet zadzwonia do nich z ambasady to nie moga ujawnic tego czy sie obronilam czy nie. a zreszta jak udowodnia przez telefon ze sa z ambasady??? musieli by raczej wystosowac pismo do uczelni, a w takie rzeczy konsul sie raczej nie bawi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...