Skocz do zawartości

Emigracja z wizy dla inwestorów E-2.


MarcinW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem 24-letnim studentem 3 roku prawa, ale od ponad 2 lat nie studiuje.

Z powodu sporych problemow finansowych zmuszony bylem wyjechac wraz z zona do Anglii gdzie w ciagu tego czasu awansowalem ze sprzatacza na managera hotelu.

Wczasniej miedzy 2 a 3 rokiem studiow bylem na programie WaT w USA. Stany zupelnie mnie oczarowaly. W 5 miesiecy nauczylem sie jezyka praktycznie od zera, udalo mi sie awansowac z pracownika polowego do asystenta glownego winiarza w winnicy, nawiazalem wspaniale przyjaznie trwajace po dzis dzien (1/4 ludzi na moim weselu byla z USA).

Potrzebuje pilnie porady w kwestii strategii wizowej ktora pozwolila by mi osiagnac w konsekwencji Green Card.

Do konca lipca musze zadecydowac czy przedluzyc moj kontrakt z dotychczasownym pracodawca w UK czy wracac do Polski i konczyc studia (grozi mi wydalenie z uniwersytetu jezeli nie wznowie studiow w pazdzierniku).

:arrow: Moj byly pracodawca z USA moglby mnie sponsorowac, ale tylko jako pracownika niewykwalifikowanego co wiem ze moze zajac kilka lat.

:arrow: Z drugiej strony bylbym w stanie zainwestowac ok 300tys $ z wlasnej kieszeni aby uzyskac wine e-2 dla inwestora, ale nie wiem jak moge ta droga osiagnac w konsekwencji status stalego rezydenta, ile moze to zajac czasu i czy jest to w praktyce osiagalne.

:arrow: Wreszcie moge dokonczyc studia w Polsce i probowac szukac sponsora w zawodzie prawnika, ale rozsadek podpowiada mi ze szanse na znalenienie pracy w zawodzie po polskim prawie w USA so nikle. Czy musi to byc praca w wyuczonym zawodzie czy tylko liczy sie fakt ze mialbym magistra, tzn. czy moglbym jako mgr. prawa starac sie o sponsoring jako manager hotelu? Ile mogloby to zajac?

Bylbym bardzo wdzieczny jezeli ktos zechcial by podzielic sie ze mna swoim doswiadzczeniem i wiedza w tej sprawie, a widze ze doswiadzczenia jak i wiedzy uzytkownikom tego forum nie brakuje.

Dziekuje.

P.S. nie jest to emigracja zarobkowa a moim przypadku tzn. nie szukam po prostu lepszej pracy za oceanem. Jest to sprawa osobista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...