Skocz do zawartości

Najlepsze sposoby na zorganizowanie legalnego wyjazdu.


Ania J

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałam sie przywitać ze wszystkimi forumowiczami.. :)

Nikt wcześniej nie prowadził dyskusji na ten temat, a przynajmniej takiego nie znalazłam wiec założyłam nowy..

Mam problem tego typu. Za rok kończę studia (Politechnika Łódzka) i chciałabym wyjechać do Stanów na stałe. Czytałam ze najprościej znaleźć tam prace i przez pracodawce załatwiać dalej wizę.

Problem tylko w tym jak to technicznie wykonać, gdyż istnieje kilka problemów:

1) Jak znaleźć tam prace będąc w Polsce? Pośrednikom podobno lepiej nie ufać a przekonać amerykańskiego pracodawce przez internet do tego ze właśnie na dane stanowisko powinien mnie zatrudnić będzie graniczyło z cudem. :?

2) Czy może warto osobiście tam szukać pracy będąc przy okazji na wakacjach i wizie turystycznej, lub na wyjeździe Work & Travel i wtedy prowadzić wstępne rozmowy?

3) Czy mój dyplom mgr. inżyniera ktoś tam uzna na tyle abym mogła pracować w zawodzie?

Pomóżcie jak to najlepiej rozegrać i od czego zacząć załatwianie takiego wyjazdu do legalnej stałej pracy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1...na znalezienie pracy z Polski nie majac rodziny tutaj bym nie liczyl

2...W&T jest zdecydowanie najlepszym rozwiazaniem :)

-bedac na W&T masz SSN oraz pozwolenie na prace na 3 miesiace i jest to doskonala okazja dla pracodawcy na okres probny zanim zainwestuja w twoja wize pracownicza

-z J1 bez wiekszego problemu mozna przejsc na wize pracownicza ewentualnie jakies studenckie z turystycznej chyba juz tak nie bardzo

3...dyplom Politechniki Lodzki powinni Ci uznac ... dyplom Poliechniki Gdasnkiej mi uznali 8) do samego szukania pracy srednio bedzie Ci potrzebny - tutaj bardziej przyda Ci sie doswiadczenie - moze byc naciagane ale musi byc :D - dyplom (tlumaczenie dyplomu)bedzie potrzebny przy staraniu sie o wize pracownicza

POZDRO i POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko taki, że aby załatwić wyjazd W&T trzeba być jeszcze studentem. A będąc studentem ciężko sie wykazać doświadczeniem. Studia pochłaniają masę czasu i nie zawsze da rade to połączyć z pracą.

Co za tym idzie, ciężko zabłysnąć przed pracodawcą bo jest sie jeszcze zielonym w sprawach zawodowych. :)

Z kolei kończąc studia i pracując w Polsce powiedzmy 2 lata ma sie już pewne doświadczenie.. ale jak wtedy wyjechać?

Iść na kolejne studia dla możliwości wyjazdu z W&T? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kolega robi juz 2 studia podyplomowe i wciaz jezdzi na w&t... takie studia moga trwac pare semestrow, sa w trybie zaocznym i nie pochlaniaja tyle czasu - a masz potem dodatkowy papier i jednoczesnie mozesz zdobywac praktyke w kraju wciaz studiujac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko taki, że aby załatwić  wyjazd  W&T trzeba być jeszcze studentem. A będąc studentem ciężko sie wykazać doświadczeniem. Studia pochłaniają masę czasu i nie zawsze da rade to połączyć z pracą.

Co za tym idzie, ciężko zabłysnąć przed pracodawcą bo jest sie jeszcze zielonym w sprawach zawodowych. :)  

Z kolei kończąc studia i pracując w Polsce powiedzmy 2 lata ma sie już pewne doświadczenie.. ale jak wtedy wyjechać?

Iść na kolejne studia dla  możliwości wyjazdu z W&T? B)

laborki to w pewnym sensie też doświadczenie :D chyba że jesteś na szmatach, bo tak to większość rzeczy które tam się robi to prehistoria :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...