Skocz do zawartości

Pare pytan o procedure NVC


pwojciak

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pare pytan odosnie procedury wizowej. Mam nadzieje ze ktos sie bardziej orietuje lub przeszedl juz caly proces.

I tak nasza petycja byla skladana w NVC (w centrum wizowym w USA). Ostatnio dostalismy dokumenty ze zaczeli rozpatrywac nasz wniosek [kat 3]... wybralismy agenta w USA, on wypelnil oswiadczenie finansowe (I-864). Przyszly nawet nastepne formularze DS-230 i tu pierwsze pytanie:

1. Czy jesli wyznaczony jest agent to tylko do niego przychodza dokumenty (bo na razie wszystko dostal agent DS-230 i formularz gotowosci do rozmowy z konsulem) czy do nas tez to przyjdzie?? i kto to ma wyslac??

2. Co po wyslaniu formy DS-230?? [nasz agent wyslal te formy do NVC] - czy juz musimy zbierac wszystkie dokumenty??

3. Formularz do gotowosci do rozmowy z konsulem wysylamy do NVC??

za niecale 6 miesiecy koncze 21 lat wiec troche sie martwie czy zdarzyy ze wszystkim...

mam nadzieje ze ktos bedzie mogl pomoc.

pozdrawiam

[piotrek] pwojciak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

ja niestety nie znam odpowiedzi na te pytanie, ale mam dodatkowe z tym zwiazane:

dostalam do wypelnienia formularz o agencie i adresie - ja jestem w polsce a maz z usa, czy mam wpisac meza, czy moge wpisac swoj adres w polsce? i czy skoro wpisze jedno z nas to wszystkie papierki dostawac bedzie tylko jedno z nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.tak tylko do agenta przychodza dokumenty.wy dostaniecie dopiero z polskiej ambasady jak juz wasza sprawe zakoncza w usa i przesla tutaj.agent wypelnia i odsyla

2.po wyslaniu formy ds 230 sprawa jest juz praktycznie zakonczona i odsylaja dokumenty do pl.mozecie powoli zbierac reszte chociaz do rozmowy w ambasadzie jeszcze uplynie troche czasu

3.tak

4.nie wiem ale mysle ze nie bedzie problemu bo wnioski byly skladane duzo wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mam wyznaczonego agenta w USA i on za mnie wypelnia wszystko i odsyla do NVC to kolejne pytanie - co z podpisami na formularzach, bo zauwazylam, ze np. na DS-230 potrzebny jest moj podpis? ma mi je przyslac do podpisania i znowu mam odeslac czy jak? czy moze podpisac sie za mnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tu jest pogrzebany pies. :P Troche pokrecona jest ta procedura.my zrobilismy to inaczej.jeszcze jak maz byl w pl to podpisalam wszystkie dokumenty gdzie byl potrzebny moj podpis i nie mielismy takiego problemu.(mowie o biografiach i petycji I-130)jak dostalam list z nvc o wyborze agenta wybralam siebie.myslalam ze tak bedzie najlepiej.dokumenty beda do mnie przychodzily wypelnie i odsylam.po kolejnym liscie od nich miala problem.dotyczyl on oplaty tej w wysokosci 380$ i u nas nie ma mozliwosci przelania gotowki w jakimkolwiek banku nie majac podanego nr konta.musialam odeslac te papiery do meza i on to zaplacil.wiec sama widzisz jak to jest.wybierzesz siebie to tobie bedzie wygodniej bo wypelniasz podpisujesz i odsylasz gdzie trzeba a tak troche dluzej bedzie jak wybierzesz kogos w stanach.list od nich idzie 2tyg dluzej albo wcale nie dojdzie.zalozmy ze wypelnisz i odeslesz do nich odrazu to beda mieli po tyg (list polecony prioritetowy) zanim agent odesle do nvc kolejne dni i moze uzbierac sie miesia do tylu.podpisac za ciebie nie moze.ale wybor nalezy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz! mam nadzieje, ze nie jestem upierdliwa, ale tak sie zastanawilismy z mezem i mam kolejne pytania :P

-czy mozna te papiery przesylac sobie np. faxem albo przeskanowane i wyslanem emailem? wtedy trwaloby to raz dwa... czy oni w NVC wymagaja oryginalnych podpisow a nie kopii?

-czy zamiast czekac na dokumenty przeslane z NVC moge sciagnac sobie je ze strony www i wypelnic i wyslac wczesniej do meza? nie wiem czy to mozliwe, bo zauwazylam, ze na tym papierze o agencie jest potrzebny konkretny kod kreskowy wiec musze wykorzystac ten przyslany, ale czy na innych przyslanych od nich tez jest cos takiego, czy nie?

pozdrawiam i nie obiecuje, ze wiecej pytan nie bedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalas pierwszy od nich list o wyborze agenta.Musisz do nich odeslac to w oryginale.nie mozna tego kopiowac powielac skanowac.wlasnie chodzi o ten kod.podejrzewam ze skopiowane dokumenty nie beda dla nich do oczytu i dlatego wymagaja oryginalow.w zaleznosci od tego kogo wybierzesz na agenta dostanie on kolejny list o oplacie 380$(ja to odeslalam do meza.czytaj wyzej)tam bedzie do odeslania im odcinek tez kodem i musicie to odeslac z potwierdzenie zaplaty w oryginale.pozniej jak dostaniecie wnioski ds230 i ten gotowosc do rozmowy z kosulem to ds230 mozesz spokojnie kopiowac ile dusza zapragnie.czyli mozesz sciagnac sobie to z netu ale w oryginale w twoim wykonaniu im odeslac.a pozniej to juz z gorki.jakbys miala jeszcze pytania sluze pomoca.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...