Skocz do zawartości

Prosze o porade!


Biedronka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

Jestem w kropce, a dok3adniej to nie mam pojecia co zrobia. Jestem na ostatnim semestrze studiów licencjackich ( filologia angielska), czyli bede sie bronia w czerwcu/lipcu. Mam problem, bo nie wiem za jaka opcje sie zabraa, a na wyjezdzie zale?y mi teraz najbardziej na świecie. Opcje mam 3, a mianowicie:

1) teraz staraa sie o turystyczną;

2) staraa sie o turystyczna pozniej tzn. gdzieś w maju i "za3atwia" sobie "obrone" na pazdziernik. Szczerze to nie chce przekladac obrony. I trudno mi tez powiedziec, ze sie z tym przesunieciem uda, mój dziekanat nie swieci uprzejmoscią i taka checia;

3) próbowac na J1, ale do tej opcji tez potrzebne zaswiadczenie, ze bronie sie w pazdzieniku, a tak szczerze, to jesli obronie sie naprawde pod koniec czerwca/lipca, to nie wiem czy nie bedzie pozno na wyjazd z W&T...

Dodam, ?e w indeksie mam ostatnia pieczątke niezaliczonego semestru, tzn. teraz od lutego bede powtarzaa ten ostatni semestr, no i obrona w wakacje, ale nie wiem czy to bedzie mia3o w konsulacie jakies znaczenie, chociaz - who knows...

Dodam jeszcze. ?e bylam 3 lata temu na J1, wróci3am w terminie, 2 lata temu bylam na turystycznej (pobytowa dostalam na 6 miesiecy), równie? w terminie wroci3am, no i w ubieglym roku - 2004 by3am na turystycznej(na tej samej, bo by3a to turystyczna roczna - multiply) i tez dosta3am na lotnisku na 6 miesiecy i tez w terminie wrócilam. Mam tam mame, legalnie, jest rezydentem, tez zastanawiam sie czy to nie zawazy na decyzji konsula, ale wpisaa ja musze.

Mam jeszcze takie pytanko, jesli teraz jednak bym wyruszy3a na podbój tej wizy turystycznej i zapytali by mi sie ile mi lat zostalo do ukonczenia studiów jak oni to sprawdza ze bronie sie w czerwcu?Przeciez w indeksie nic nie ma, tylko same pieczatki, prawda?!

Please, doradzcie mi cos, myśla3am takze o F1, mia3abym sponsora, ale z tego co czytam na forum to raczej marne szanse dostac ja w Polsce, mysla3am, zeby pozniej na ta w3asnie zmienic, ale juz w Stanach.

Co teraz mi pozostalo, to metlik w g3owie i wielka chec wyjazdu...

Bede wdzieczna za wszelkie rady. Pozdrawiam gorąco w te mro1ne wieczory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na ostatnim semestrze studiów licencjackich ( filologia angielska), czyli bede sie bronia w czerwcu/lipcu. Mam problem, bo nie wiem za jaka opcje sie zabraa, a na wyjezdzie zale?y mi teraz najbardziej na świecie. Opcje mam 3, a mianowicie:

1) teraz staraa sie o turystyczną;

2) staraa sie o turystyczna pozniej tzn. gdzieś w maju i "za3atwia" sobie "obrone" na pazdziernik. Szczerze to nie chce przekladac obrony. I  trudno mi tez powiedziec, ze sie z tym przesunieciem uda, mój dziekanat nie swieci uprzejmoscią i taka checia;  

3) próbowac na J1, ale do tej opcji tez potrzebne zaswiadczenie, ze bronie sie w pazdzieniku, a tak szczerze, to jesli obronie sie naprawde pod koniec czerwca/lipca, to nie wiem czy nie bedzie pozno na wyjazd z W&T...

Dodam, ?e w indeksie mam ostatnia pieczątke niezaliczonego semestru, tzn. teraz od lutego bede powtarzaa ten ostatni semestr, no i obrona w wakacje, ale nie wiem czy to bedzie mia3o w konsulacie jakies znaczenie, chociaz - who knows...

Dodam jeszcze. ?e bylam 3 lata temu na J1, wróci3am w terminie, 2 lata temu bylam na turystycznej (pobytowa dostalam na 6 miesiecy), równie?  w terminie wroci3am, no i w ubieglym roku - 2004 by3am na turystycznej(na tej samej, bo by3a to turystyczna roczna - multiply) i tez dosta3am na lotnisku na 6 miesiecy i tez w terminie wrócilam. Mam tam mame, legalnie, jest rezydentem, tez zastanawiam sie czy to nie zawazy na decyzji konsula, ale wpisaa ja musze.

Mam jeszcze takie pytanko, jesli teraz jednak bym wyruszy3a na podbój tej wizy turystycznej i zapytali by mi sie ile mi lat zostalo do ukonczenia studiów jak oni to sprawdza ze bronie sie w czerwcu?Przeciez w indeksie nic nie ma, tylko same pieczatki, prawda?!

Please, doradzcie mi cos, myśla3am takze o F1, mia3abym sponsora, ale z tego co czytam na forum to raczej marne szanse dostac ja w Polsce, mysla3am, zeby pozniej na te w3asnie zmienic, ale juz w Stanach.

Co teraz mi pozostalo, to metlik w g3owie i wielka chec wyjazdu...

Bede wdzieczna za wszelkie rady. Pozdrawiam gorąco w te mro1ne wieczory...

Dobrze zatem, po kolei, ale zaznaczam, ze z mojej strony beda to czyste spekulacje... 8)

Plusy:

- regularne powroty w terminie

- wciaz studentka...

Minusy:

- powtarzanie ostatniego semestru (dobrze zrozumialem? Od lutego 2004 mialas przerwe i teraz bedziesz powtarzala niezaliczony semestr?)

- wspominane problemy w dziekanacie

1. Teoretycznie kazdy powinien doradzic Ci wyjazd na Work&Travel, zazwyczaj nie ma z tym problemow, mimo iz student wlasnie ma konczyc nauke. Zaswiadczenie o przelozeniu obrony to warunek sine qua non, wiec musialabys ostro walczyc w dziekanacie - tak na dobra sprawe to nie rozumiem tych problemow, bo na Uniwersytecie Lódzkim mozesz sie bronic nawet jeszcze w marcu nastepnego roku... :lol:

2. Nawet jesli chcialabys sie starac o turystyczna w maju, to - wedlug mnie - takie zaswiadczenie rowniez byloby potrzebne (choc czy konsul pozwoliby Ci chociaz je przedstawic?), ale ja bym, bedac na ostatnim roku, nie ryzykowal starania sie o B2... Wciaz jednak na korzysc przemawiaja Twoje regularne powroty o czasie... :wink:

Nie wiem jak wnikliwie konsul przeglada indeks. Wyobrazam sobie, ze moze Cie tylko spytac: "Na ktorym roku Pani jest?" i, uslyszawszy: "Na ostatnim", dac odmowe... Masz racje, w indeksie sa same pieczatki, ale... czy oni sa az tak glupi, iz nie wiedza ile czasu powinnas studiowac? Nie wiem, nigdy bym sie na takie klamstwo nie odwazyl... :x

Jesli bylbym na Twoim miejscu i zalezaloby mi po prostu na wyjezdzie, a nie na super pracy podczas wakacji, to bym sprobowal z W&T, wyjechal nawet pod koniec czerwca/na poczatku lipca (sprez sie i obron przed wylotem, jesli koniecznie musisz postapic w ten sposob...) i cieszyl sie, ze jestem w USA.

Niemniej jednak najpierw spytalbym w biurze, w solidnym biurze, czy istnieje realne zagrozenie odmowy wizy, skoro powtarzasz ostatni semestr, co - hipotetycznie - mogloby zostac odczytane, przez dociekliwego konsula, jako proba wyjazdu za wszelka cene...

Jestem optymista i wierze, ze Ci sie uda - zrob to jednak rozsadnie... Jesli wyjazd nie jest dla Ciebie az tak wazny (ale widac, ze jest), to probuj zdobyc turystyczna, niewiele ryzykujesz... Jesli zalezy Ci okrutnie, probuj na W&T... Wracalas w terminie, moze sie uda. Ja bym powatpiewal w Twoim wypadku jedynie z powodu powtarzania ostatniego semestru, ale nie takie wypadki nie przeszkadzaly w wyjezdzie. :D

Powodzenia,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie Chomiczku:)

By3o to tak, po powrocie w zesz3ym roku(koniec pazdziernika 2004) mia3am problemy z przesunieciem sesji, no i bezczelnie mnie skreślono(ale to juz d3uzsza historia) , to wszystko(ten balagan) trwal bardzo dlugo i tydzien temu dopiero dobre wiesci ze zaczynam teraz w lutym ostatni semestr, wiec przerwa niby jest od pazdzernika do lutego.

moje studia, chociaz licencjackie, sa czteroletnie i powa?nie sie zastanawiam jednak nad tym zeby sie nie przyznac na ktorym jestem roku,ale to juz kombinacja na ca3ego...

Jesli natomiast wyjecha3abym na w&t to nie wiem czy da3abym rade obronia sie do czerwca,bo checi moje to nie wszystko.

1)Zastanawiam sie kiedy najpózniej mog3abym wyjechac na w&t.Teraz gdybym tak w3asnie zaryzykowala na turytyczna, gdzies za 2-3 tygodnie, i gdyby mi jej nie dali to czy nie bedzie za pozno na skladanie aplikacji na w&t, bo to juz moze byc praktycznie koniec lutego, a nie wiem czy takie biura sie jeszcze znajda.No i drugi problem z tego moze wyniknac, jesli sie nie obronie do konca czerwca, to do kiedy najpozniej sa wyjazdy na w&t( moze byc i koniec lipca??)

2)Nie wiem na jakiej zasadzie sie zalatwia i z kim sie gada na temat tego zaswiadczenia o przesunieciu obrony, jak to wyglada.

Czy moge (wyjezdzajac na J1)np pod koniec maja(przed wizyta w konsulacie) prze3ozyc obrone, wziasc prawdziwy papier z dziekanatu ze chce sie bronic w pazdzerniku, a po wizycie w konsulacie, jak juz bede miala ta wize9czyli gdzis polowa czerwca) anulowac to prze3ozenie??

3)Czy jesli nie dostane turystycznej teraz to czy nie bedzie za krotki okres czasu zeby o J1 sie starac?

Oooo Ginnn, ale mecze...

No i trapi mnie to znowu...ah ta (h)Ameryka...

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje studia, chociaz licencjackie, sa czteroletnie i powa?nie sie zastanawiam jednak nad tym zeby sie nie przyznac na ktorym jestem roku,ale to juz kombinacja na ca3ego...

Zycie co chwila pokazuje mi, ze klamstwo ma krotkie nogi...:D

1) Zastanawiam sie kiedy najpózniej mog3abym wyjechac na W&T.  

jesli sie nie obronie do konca czerwca, to do kiedy najpozniej sa wyjazdy na W&T (moze byc i koniec lipca??)  

Coz, kiedys plakaty glosily nawet o wyjazdach w sierpniu... Mysle, ze druga polowa lipca wciaz jest realna. :lol:

2) Nie wiem na jakiej zasadzie sie zalatwia i z kim sie gada na temat tego zaswiadczenia o przesunieciu obrony, jak to wyglada.

Powinien pomoc Ci promotor.

Czy moge (wyjezdzajac na J1) np. pod koniec maja(przed wizyta w konsulacie) prze3ozyc obrone, wziac prawdziwy papier z dziekanatu ze chce sie bronic w pazdzerniku, a po wizycie w konsulacie, jak juz bede miala ta wize9czyli gdzis polowa czerwca) anulowac to prze3ozenie??

Pytanie do dziekanatu Twojej uczelni...

3) Czy jesli nie dostane turystycznej teraz to czy nie bedzie za krotki okres czasu zeby o J1 sie starac?  

That's the point... Tego bym sie najbardziej obawial. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam jeszcze takie pytanko, jesli teraz jednak bym wyruszy3a na podbój tej wizy turystycznej i zapytali by mi sie ile mi lat zostalo do ukonczenia studiów jak oni to sprawdza ze bronie sie w czerwcu?Przeciez w indeksie nic nie ma, tylko same pieczatki, prawda?!

witam

z tego co pamietam jak bylem po wize turystyczna to te osoby co sprawdzaja twoje dokumenty (Polacy w okienkach) jesli jestes studentem/ka to oni sie pytaja na ktorym jestes roku i jaki rodzaj studiow dzienne czy zaoczne ??

to tyle powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...