Skocz do zawartości

zwrot podatku z internshipa


Rekomendowane odpowiedzi

pos3uchajcie , jak funkcjonuje ten zwrot podatku jak wroce z internshipa do kraju juz?

dlaczego w ogóle mam sie starac o zwrot tego podatku?to nie jest tak ze jak ja jestem w USA to musze placic te podatki stanowe, federalne i inne i generalnie nie ulega to zwrotowi? z jakim biurem trzeba sie skontaktowac aby odzyskac podatek?

dzieki, karola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aby sie staraa o zwrot podatku powinno le?ea w Twoim interesie poniewa? kaska która zosta3a przekazana z Twoich paychecków na podatki jest cie?ko przez Ciebie zarobioona. a podatki które tam p3aci3aś nie dotyczą Twojej osoby. (mam na myśli to ?e podatki p3acisz w Polsce i nie musisz ich p3acia w USA tym bardziej ?e nic z tego nie bedziesz mia3a bo wyjeziesz) Jeśli chodzi o formalną strone to raczej nie polecam robia tego przez instytucje które sie w tym specjalizują - pobierają dośa du?e prowizje a mozna czekaa naprawde d3ugo ( ja ju? czekam czekam ju? 2 rok) :lol: W tym roku postanowi3am ?e sama sie tym zajme.

Musisz dostaa od pracodawcy druk W2 który on Ci prześle jak ju? bedziesz w Polsce. Powinno to bya gdzieś na początku roku kalendarzowego (przynajmniej ja tak dostawa3am). Nastepnie musisz miea druk który mo?na dostaa w ambasadzie lub ściągnąa z netu (nie znam adresu ale mo?esz zadzwonia do ambasady na pewno Ci podadzą)

Poza tym dowiedzia3am sie ?e w ambasadzie są bezp3atne konsultacje na ten temat. Trzeba sie tylko umówia telefonicznie. Ja tak zrobie Pozdrawiam i ?ycze du?ego zwrotu:):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnie musisz miea druk który mo?na dostaa w ambasadzie lub ściągnąa z netu

Bo?ka ma racje, warto sprobowac samemu. Wszelkie druki sa dostepne tutaj: http://www.irs.gov/formspubs/lists/0,,id=97817,00.html , a Tobie bedzie najprawdopodobniej potrzebny przede wszystkim Form 1040 NR-EZ - http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/f1040nre.pdf ...

Poza tym polecam - w razie czego - napisac mail do IRSu, chetnie odpowiadaja. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pos3uchajcie , jak funkcjonuje ten zwrot podatku jak wroce z internshipa do kraju juz?

dlaczego w ogóle mam sie starac o zwrot tego podatku?to nie jest tak ze jak ja jestem w USA to musze placic te podatki stanowe, federalne i inne i generalnie nie ulega to zwrotowi?

Chcia3bym tutaj napisaa jedno ma3o wyjasnienie. Prosze zwrocic uwage ze uczestnikowi nie przysluguje zwrot podatku tylko zwrot NADPLACONEGO podatku. Kazda osoba musi zaplacic podatek.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak moze byc az.. i problem z nimi jest dosc duzy bo trudno odzyskac...

F

A dlaczego trudno? Trzy dni temu dostalem czek ze zwrotem SS i Medicare... Co prawda z W&T sprzed 3 lat, ale jednak chodzilo o te wlasnie podatki :D Mysle, ze dla chcacego - nic trudnego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...