Skocz do zawartości

Waszyngton; zobaczymy co się zmieniło


mpbc

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno tam nie byłem, zobaczę co sie zmieniło. Plan 15 września NYC, jadę do Filadelfii na 2-3 dni (lubię to miasto) a reszta w Waszyngtonie, powrót 21 września z Newark..

A miałem ochotę na San Francisco, następnym razem, może na wiosnę :)))

Tak z ciekawości co proponujecie w Waszyngtonie do zwiedzenia, byłem tam raz ale bardzo krótko (jeden dzień).

Biały dom to podstawa ale co więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy :

Standard:

- Capitol , Bialy Dom , "Slupek", Arlington Cemetery Monumenty, memoriale - Lincolna, Jeffersona, World War II , Vietnam, Korean , AirForce, George Mason

Muzea : Air & Space, Hollocaust, Natural History, Art Gallery, Spy, Pope John Paul II Cultural Center.

Noca:

- Fontany przy World War II memorial,

- Alexandria(Pd DC) - Old Town oraz port i przechadzka King Street , polecam Bistro Europa - muzyka reggae i wyluzowany klimat.

- Adams Morgan - ulica 18th Street NW - wiele klimatycznych barow - pubow z muzyka na zywo - polecam bar "The Reef" - 3 pietrowy z Patio na dachu oraz klimatycznym wodnym wystrojem na 2 pietrze

- [beeep]ont Circle - kolejna bardzo popularna dzielnica DC z barami i klubami obowiazkowy punkt do odwiedzenia

- Waterfront - dzielnica nad rzeka Potomac na Pd od Capitolu super bary, polecam "Cantina Marina" - muzyka na zywo hawajski wystroj cudowne widoki na Potomac i okolice. Takze jak ma sie czas i pieniazki kurs THe Odyssey cruise plywajacy klimatyczny bar- restauracja - godne polecenia

- Georgetown chyba najbardzij popularna dzielnica w DC barow pubow klubow. Wielu studentow(znajduje sie przy Georgetown UNI- jednym z najlepszych Uni w US). Polecam bar Old Glory - dobre ceny muzyka, super zabawa- ul M Street NW.

Kluby :

- FIVE -->>3 pietrowy klub jeden z najlepszych otwarty do poznych godzinn rannych , patio z parkietem i barem na dachu klubu super klimacik, last call okolo 2:30am - lecz klub otwarty do po 5am

- LOVE (dawny Dream) - 3 pietrrowy klub z patio na gorze w stylu "latino" :)...dobra sieczka, oraz duzo miejsca do zabawy - takze polecam - okolice New York Ave NE,

- H2O - kolo Waterfront super wystroj oraz miejsce widok, dobre jedzonko i driny , czasem za duzo ludu tam sie schodzi potrafi byc tam tloczno pomimo ze jest ogromny

- Fur Club - ulokowany w NE czesci DC, bardzo przyjemny takze oblegany klub, kilkupietrowy budynek z Patio dla niepalacych.

W wiekszoci tych klubow obowiazuje tzw."dress code" wiec pantofelki czas przywdziac :(, lecz to takze zalezy od dnia tygodnia i wydarzen w klubie.

To tyle narazie, w razie jakis pytan dot. DC sluze pomocna rada.

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tam nie byłem, zobaczę co sie zmieniło. Plan 15 września NYC, jadę  do Filadelfii na 2-3 dni (lubię to miasto) a reszta w Waszyngtonie, powrót 21 września z Newark..

A miałem ochotę na San Francisco, następnym razem, może na wiosnę :)))

Tak z ciekawości co proponujecie w Waszyngtonie do zwiedzenia, byłem tam raz ale bardzo krótko (jeden dzień).  

Biały dom to podstawa ale co więcej?

Gdzie tu kolega napisal ze jedzie na jeden dzien :(. Raczej wnioskuje ze na dluzej skoro pisze " a reszta w Waszyngtonie" . Patrzac na jego post, czytam: 15 wrzesnia w NYC, 2-3 dni w Phi czyli 16-17 wrzesnia. A reszta w Waszyngtonie, czyli 18,19,20,21ranek(lub nie) wrzesnia. Tak jak to widze...

Lecz mniejsza o to :( , innym moze takze sie przyda :> .

Pzdr !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wiecej czasu to bym dodal do listy jeszcze:

-Zoo...jest calkiem przyjemne

-Potomac Mils...duzy outlet na polodnie od DC (przy I95) jezeli naszla by ochota na jakies zakupy :)

-Historic Triangle - Jamstown, Willamsburga i Yorktown ... warto zabaczyc gdzie to wszystko sie zaczelo :( jakies 2 moze 2.5h od DC wsam raz na calodniowa wycieczke 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tam nie byłem, zobaczę co sie zmieniło. Plan 15 września NYC, jadę  do Filadelfii na 2-3 dni (lubię to miasto) a reszta w Waszyngtonie, powrót 21 września z Newark..

A miałem ochotę na San Francisco, następnym razem, może na wiosnę :)))

Tak z ciekawości co proponujecie w Waszyngtonie do zwiedzenia, byłem tam raz ale bardzo krótko (jeden dzień).  

Biały dom to podstawa ale co więcej?

Gdzie tu kolega napisal ze jedzie na jeden dzien :(. Raczej wnioskuje ze na dluzej skoro pisze " a reszta w Waszyngtonie" . Patrzac na jego post, czytam: 15 wrzesnia w NYC, 2-3 dni w Phi czyli 16-17 wrzesnia. A reszta w Waszyngtonie, czyli 18,19,20,21ranek(lub nie) wrzesnia. Tak jak to widze...

Lecz mniejsza o to ;) , innym moze takze sie przyda :> .

Pzdr !!

hmm rzeczywiście :( czyli będzie miał fajną wycieczkę po Waszyngtonie

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gdzie tu kolega napisal ze jedzie na jeden dzien ;). Raczej wnioskuje ze na dluzej skoro pisze " a reszta w Waszyngtonie" . Patrzac na jego post, czytam: 15 wrzesnia w NYC, 2-3 dni w Phi czyli 16-17 wrzesnia. A reszta w Waszyngtonie, czyli 18,19,20,21ranek(lub nie) wrzesnia. Tak jak to widze...

Lecz mniejsza o to :( , innym moze takze sie przyda :> .

Pzdr !!

hmm rzeczywiście :) czyli będzie miał fajną wycieczkę po Waszyngtonie

pozdrowienia

Zatanawiam się nad hotelem, Waszyngton jest o wiele tańszy niż myślałem (czyli poniżej 100 USD za noc)którą stronę miasta polecacie do spania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Lecę 15-go czyli za 3 dni, hoteli jeszcze nie zarezerwowałem bo czekam na prognoznę pogody by ustalić kolejność zwiedzania.

Ostatnie pytanie, w której części Waszyngtonu warto zarezerwować hotel, chodzi mi o strony światy :P

Link do mapy DC

http://www.dcpages.com/Tourism/Maps/Washington-DC-Map.gif

I na mapie sprwadz ja bym Ci polecal cos w okolicach Georgetown(ale moze byc drogo nad rzeka Potomac)... moze byc cos na zach od Potomac...to juz w Virginia state w Rosslyn,od razu za potomaciem przejsc tylko przez most albo w Crystal City obok lotniska Ronald Regan(fajne miesjce - super dostep wszedzie)...lub w Alexandrii na pd od lotniska Regana od razu przy metrze (i piekny Old Town) ...wiec ja bym polecal suburbs w poblizu DC na zachod lub PD przy metrze. Moze byc tez PN okolice Adams Morgan .

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...