Skocz do zawartości

Waiver - kolejny krok - pytanko


Kinjur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

wlasnie rozpoczelam swoje starania w zwiazku z uzyskaniem waivera od 212(e) two year foreign residence, bazujace na "No objection". Oczywiscie jestem swiadoma faktu, ze nie bedzie to takie proste, ale staram sie byc pozytywnej mysli. Wiele osob straszylo mnie, ze powinnam wynajac adwokata, ale wraz z moim Amerykanskim narzeczonym postanowilismy dzialac sami i na wlasne ryzyko. Sprawa nie jest zbyt skomplikowana(tak mi sie wydaje), bo po ukonczonym Internshipie powrocilam do Polski o czasie, ale niestety podczas tych dwoch lat, przez jakis czas pracowalam w UK i tym samym moj okres, w ktorym powinnam siedziec w kraju, sie wydluza o kolejne miesiace. Chcielibysmy juz teraz zaczac aplikowac o wize K1,bo czekamy juz tak dlugo, ale skoro mam to ograniczenie,ktore na dodatek jeszcze sie wydluza, postanowilismy nie zwlekac i starac sie o waiver. Zrobilam juz pierwszy krok i wypelnilam aplikacje on line, tym samym uzyskujac dokument DS-3025, teraz jedna wieksza paczka dokumentow z idzie do DS w St.Louis, a druga mniejsza z prosba o wystawienie "No Objection letter" do Ambasady w Waszyngtonie. Uzyskalam rowniez pisemne potwierdzenie od mojego amerykanskiego sponsora, ze to oni finansowali moj trening a nie rzad amerykanski czy tez polski. Przygotowalam wszystkie oswiadczenia potrzebne do wysylki do Ambasady, ale niestety nadal nie wiem czy bedac w Polsce, dokumenty moje wysylac do Waszyngtonu czy do Warszawy z prosba o odeslanie ich do DS?

Na ostatniej stronie DS - 3035 jest taka nota:

"When the no objection statement orginates from the exchange visitor's government in the home country, that government must forward it directly to the American Consul at the US Embassy, which turn will transmit the statemnt to the Waiver Review Division".

Prosze o podpowiedz, bo to wszystko jest pogmatawne. Na stronie Ambasady Waszyngtonu nic ma zadnej wzmianki o wysylaniu na inny adres: http://www.washington.polemb.net/index.php?document=130

I czy te dokumenty(jak np zaswiadczenie o braku zobowiazan alimentacyjnych czy dokument potwierdzajacy moje zatrudnienie musza byc przetlumaczone na jezyk angielski, czy wystarczy wyslac po polsku skoro to Ambasada Polska? smile.gif

Z gory dziekuje za info.

Pozdrawiam,

kinjur

Hej,

znam juz odpowiedz na wlasne pytania :) Cudem dodzwonilam sie do Ambasady w Waszyngtonie i tak: dokumenty, ktore wysylam moga byc napisane zarowno w jezyku polskim jak i angielskim,wyslane do Waszyngtonu,a ostatnia strone DS - 3035 mam dolaczyc do papierow z prosba o przekazanie do DS. Czekam jeszcze tylko na wazna odpowiedz od Kariny,ktora wyslalam jej na priva i moge dzialac dalej..

Pozdrawiam Wszystkich grupowiczow,

kinjur ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kinjur.

wlasnie tez staram sie o waiver. I mam pare pytan do Ciebie. Moze mi podpowiesz co mam wypelnic w ds 3035.

Pytanie 6: Did your exchange visitor program(s) include U.S. Government funds, funds from your own government or funds from an international organization?

Tak jak Ty 2 years restriction mam na podstawie Skill List. Czy wpisalas 'NO'?

Czy Current address wpisalas polski?

Pytanie 12:

Informacje o Sevis number, gdzie moge je znalezc ? Co wpisac jako Subject/Field Code? Program Number i Purpose of the Form?

I pytanie 13: Is there any period of the time in the U.S. that is not covered by your form DS-2019? Yes/ No.

Moja praktyka skonczyla sie 15 marca 2006 roku, ale majac do dyspozycji 30 dni na podrozowanie zostalam do 9go kwietnia( Opuscilam US 9go kwietnia 2006 roku)

Dziekuje za jakiekolwiek podpowiedzi.

Magdalena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kinjur.

wlasnie tez staram sie o waiver. I mam pare pytan do Ciebie. Moze mi podpowiesz co mam wypelnic w ds 3035.

Pytanie 6: Did your exchange visitor program(s) include U.S. Government funds, funds from your own government or funds from an international organization?

- Hej, napisz prosze na czym bazuje Twoja aplikacja o waiver? Czy starasz sie o niego na podstawie "No objection letter"? To pytanie jest bardzo wazne. Musisz najpierw upewnic sie czy Twoj program nie byl sponsorowany przez zaden Rzad(amerykanski czy tez polski) ani tez zadna jednostke rzadowa. Ciezko jest ubiegac sie o waiver, jesli twoim sponsorem byl Rzad. Najlepiej postaraj sie o pisemne potwierdzenie od swojej agencji, ze to oni byli Twoim jedynym sponoserem(jesli faktycznie tak bylo) i dolacz ten list do swojej paczki, wysylanej do DS. Odpowiedzia zas na to pytanie, powinno byc NIE - jesli Twoj program nie byl wspierany finansowo przez zaden Rzad.

Tak jak Ty 2 years restriction mam na podstawie Skill List. Czy wpisalas 'NO'?

- Nie pamietam, abym cos wpisywala tam o Exchange Visitor Skill List.

Czy Current address wpisalas polski?

- Current address, znaczy aktualny adres, czyli wpisujesz adres, pod ktorym teraz jestes i gdzie moga wysylac Ci korespondencje. Ja oczywiscie wpisalam polski, bo obecnie jestem w kraju.

Pytanie 12:

Informacje o Sevis number, gdzie moge je znalezc ? Co wpisac jako Subject/Field Code? Program Number i Purpose of the Form?

- Wszystkie dane bez problemu mozesz znalezc na swoim DS 2019.

I pytanie 13: Is there any period of the time in the U.S. that is not covered by your form DS-2019? Yes/ No.

- Ja osobiscie wpisalam YES, bo po skonczonym Internshipie zostalam jeszcze 9 dni i podrozowalam, a dokument DS 2019 obejmuje jedynie okres 12 miesieczny. Badz pewna, ze oni powinni doliczyc te dodatkowe 30 dni na podrozowanie. Sama sie o to martwilam, dlatego tez dzwonilam na informacje do DS i do Ambasady w Waszyngtonie i powiedziano mi ze jest OK.

Moja praktyka skonczyla sie 15 marca 2006 roku, ale majac do dyspozycji 30 dni na podrozowanie zostalam do 9go kwietnia( Opuscilam US 9go kwietnia 2006 roku)

Dziekuje za jakiekolwiek podpowiedzi.

Magdalena

jesli bedziesz miala jeszcze jakies pytania, daj znac .

Pozdrawiam i zycze szczescia na waiver- owej drodze :)

Kinjur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Kinjur

Dziekuje za podpowiedzi.

O waiver staram sie na podstawie "No objecton letter".

Ciagle mam problem z tym pytaniem numer 6: Did your exchange visitor program(s) include U.S. Government funds, funds from your own government or funds from AN INTERNATIONAL ORGANIZATION?

Rozumiem ze wpisalas NO.

Ale zastanawiam sie, co wpisac bo moim sponsorem byla American Hospitality Academy, a nie zaden rzad. Czy traktowac to jako an international organization?

Czy mam wpisac YEs czy NO. Jesli wpisze Yes to wtedy bedzie problem?

Postaram sie o ten list ze to oni byli moim jedyny sponsrem.

Czy mozesz mi powiedziec, skad wziasc oswiadczenie o braku zobowiazan alimentacyjnych? W jakim sadzie szukac.

Dzieki wielkie za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

nie chcialabym Cie wprowadzic w blad sugerujac Ci podpowiedz NO. Lepiej bedzie jak sama to sprawdzisz, dzwoniac do DS w Waszyngtonie, nr: +12026631225, badz do Ambasady w Warszawie, nr:+48226251042 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 12.00 i 14.00 - 16.00. Sprobuj poprosic o ten list od sponsora, to moze pomoc. Sprawdz rowniez swoj DS 2019, tam czasami jest wyszczegolnione kto jest sponsorem i jaki dal wklad w ten program. Wiesz, cala ta sprawa jest totalnie zakrecona i chyba tak naprawde, odpowiedz na pytanie kto byl Twoim sponsorem otrzymasz w momencie, wystawienia "No objection letter" przez Ambasade w Waszyngtonie. Ja mam tak samo. Niby mam list od sponsora mowiacy, ze oni jako jedyni dali wklad w ten program, a z drugiej strony polska agencja, dzieki ktorej wyjechalam, twierdzi, ze to bylo 50/50. Wiec, who knows :) Pozyjemy, zobaczymy...

A co do Oswiadczenia o braku zobowiazan alimentacyjnych, sama sobie takie cos wystawiasz. Ja to zrobilam na firmowym papierze, z podpisem kierownika i ksiegowosci. Jak sama nazwa mowi, to Ty oswiadczasz, ze.... Podeslij mi swoj adres mailowy, to podesle Ci wzor ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Oswiadczenia o braku zobowiazan alimentacyjnych, sama sobie takie cos wystawiasz. Ja to zrobilam na firmowym papierze, z podpisem kierownika i ksiegowosci. Jak sama nazwa mowi, to Ty oswiadczasz, ze.... Podeslij mi swoj adres mailowy, to podesle Ci wzor :)

Pozdrawiam

Dobry wieczor,

czy moge rowniez prosic o wzor Oswiadczenia? Moj e-mail: wmm13@psu.edu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...