Skocz do zawartości

Wisconsin Dells 2005


Rekomendowane odpowiedzi

lece w tym roku do dells i bede pracowal w restauracji Essen Haus. Czy ktos moze cos powiedziec wiecej o tym miejscu?? Niestety bedzie mi pomagal tam z mieszkaniem itp Adam Miller przed ktorym wszyscy tutaj przegaja... :( Czy naprade mam sie tym martwic ze nic mi nie pomoze??

Dziekuje za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No Adasia to sie strzez;) A tak na serio to kolo poprostu mysli, ze wielki biznesmen z niego. A tak naprawde to niewiele moze zalatwic. No chyba ze podrzucic gdzies samochodem np. do Portage zeby Sociala wyrobic, ale oczywiscie robi to za odpowednia zaplata. Poza tym bedac w Dells nie unikniesz kontaktu z nim, bo on zaczepia kazdego kto nosi plecak. Zatrzymuje sie wtedy i pyta skad jestes? Nastepnie daje wizytowke, a nastepnego dnia nic nie pamieta. Przez lato zbierzesz ok. 100 takich wizytowek:) A co do Essen Haus to wiem gdzie to jest. Samo centrum miasta (polecam dojazd Amtrakiem, doslownie pare krokow od stacji do Essen), wiec ruch pewnie spory, ale nie znam szczegolow, bo tam nie pracowalem, ani nikt z moich znajomych tam nie pracowal.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylbym wdzieczny gdybys napisal mi wiecej informacji o tym miejscu, jakie sa warunki mieszkaniowe, jak jest z druga praca, jak najlatwiej sie tam dostac z chicago, jak jest z wyzywieniem na miejscu itp. Bede wdzieczny za wszelkie informacje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak

warunki sa naprawde rozne. Jak wezmiesz motel to przewaznie jest klima, tv, lazienka z prysznicem i mikrofala. A jak wezmiesz domek (a do tego jest potrzebna wieksza grupa ludzi, zeby sie oplacalo) to masz jak w domu, kuchnia full wypas, ladne pokoje itp. Nie wiem czy jedzies sam czy w wiekszej grupie. jak sam to polecam Dutch Mill Motel na Vine St. W sam raz na poczatek. Bedziesz mial jakies 8-10 min drogi do Essen. Tygodniowo 50-60$ w zaleznosci od domku, depozyt 50$. Ta cena jest raczej norma tam, ale mozna znalezc tanszy motel, ale dalej od Essen. Aha. trzymaj sie zdala od Cimaroli Motel tez na Vine st. (wlasciciel ma na imie Jimmy) warunki tragiczne a bierze 75$ za tydzien no i depozyt 100$ ktorego raczej nie odzyskasz. Duze prawdopodobienstwo ze Adam Miller zaproponuje ci wlasnie ten motel. Jak juz pisalem najlepiej jechac Amtrakiem. Ze stacji do Motelu Dutch jest jakies 15 min drogi. Zakupy to oczywiscie Zinkee. market naprzeciwko stacji kolejowej. Jest najtanszy w okolicy. Jak jestes zbytnio przywiazany do polskiego jedzenia to polecam euro deli, same produkty z Polski, ale ceny koles wzial z ksiezyca.

To chyba wszycho. jak masz pytania to pisz. pozdro.

PS. A tu masz dokladne dane tego motelu

Dutch Mill Motel

726 Vine St tel:(608) 254-8636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za inormacje. Jesli mozesz to napisz mi jeszcze jak jest ze znalezieniem drugiej pracy tam na miejscu. Interesuje mnie rowniez sprawa internetu, czy warto zabierac ze soba laptopa i gdzie mozna sie podlaczyc tam?? jedziemy we trojke wiec gdzie najlepiej wynajac mieszkanie?? Chcialbym kupic jakis sprzet elektroniczny wiec moze moglbys mi polecic jakis ciekawy sklep...?? i jak wyglada sprawa z poruszaniem sie na miejscu?? czy to duzy problem zeby kupic samochod?? To narazie tyle pytan :D bede wdzieczny za kazda odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z druga praca jest tak, ze zalezy kiedy tam lecisz. Im predzej tym lepiej, ale restauracji i motelow jest tam tyle, ze na pewno cos znajdziesz blizej lub dalej. Co do internetu to wiekszosc studentow korzysta z biblioteki. Wyrabiasz sobie karte za darmo i za darmo masz internet. Minusem jest to, ze jedna osoba moze uzywac komputera 30min dziennie :roll: Nie wiem jak to jest z podlaczeniem sie z wlasnym, laptopem. W motelach "studenckich" raczej nie ma takiej opcji. Jesli chcesz wynajac mieszkanie to potrzeba troche weicej osob niz 3. Wiem, ze na Capital st jakis polak wynajmuje studentom dom. Jest tez cos na Vine st. Nie znam jednak szczegolow. Oczywiscie sa osiedla w Lake Delton i kolo Wal Martu, ale to juz jest spory kawal drogi z downtown. Jakies 1,5h na pieszo :) Zakup samochodu to zaden problem. Oczywiscie jak masz kase :wink: Ciezko jest znalezc cos taniego, czyli ponizej 800USD. Jesli interesuje cie zakup elektroniki to oczywiscie mozesz wybrac sie do Wal Martu, ale tam wybor nie jest duzy. Polecam sklep BestBuy w Madison, niestety bez samochodu sie tam nie dostaniesz. To chyba tyle. Jak cos to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade z dziewczyna i kolega. Slyszalem ze mozna wynajac apartament w granicach 500 - 800$ za miesiac. To wychodzi ok 250$ na miesiac na glowe. Natomiast motel od jednej osoby kosztuje ok 60$ tygodniowo co daje prawie 250$ miesiecznie. Niewiem czy dobrze to policzylem ale jesli tak to chyba lepiej wybrac apartament :? Czy ktos moglby mi polecic jakies niedrogie i sprawdzone miejsce. Bede wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, byłem w Wisconsin Dells rok temu, wtym roku wybieram się ponownie. Jest to (tak jak pisali poprzednicy) typowo turystyczna miejscowość - mnóstwo hoteli, moteli, restauracji - i ze znalezieniem drugiej pracy nie ma nawet wielkiego problemu - trzeba tylko być cierpliwym i jeździć i pytać się codziennie. Po przyjeździe dobrze jest się zaopatrzyć w rower (najlepiej jakiś używany). Nie zgodzę się natomiast co do opinii na temat pana Adama Mullera - owszem zdarza mu się czasem czegoś zapomnieć ale ze względu na jego wiek (78 lat) nie można mieć mu tego za złe. Wydaje mi sie że lepiej po przyjeździe mieć kontakt z jakimś Polakiem, który mieszka tam juz od dobrych kilku lat, niz zaczynać całkiem samemu. Ktoś napisał ze pan Muller np pobierał niewielkie opłaty za podwiezienie do Portage po wyrobienie SSN - zastanawiam sie jak byście sie chcieli tam dostać nie mając nikogo znajomego z samochodem na miejscu - do Portage autobusy nie kursują, a SSN trzeba wyrobić jak najszybciej aby móc z powodzeniem szukać drugiej pracy bo niektórzy emplojerzy (nie wszyscy) pierwsze pytanie zadają o to czy masz juz SSN. Mi ten człowiek bardzo pomógł podczas pobytu w WD i nie mogę na jego temat napiać nic złego. Jeśli ma sie jakiś problem - warto też uderzyć do Polaków ze Starlite Motel (niedaleko domu pana Adama) - oni - w zasadzie to Kasia - pomogą wam w sprawach typu zmiana rezerwacji biletu powrotnego itp, naprawde bardzo mili i pomocni ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...