Skocz do zawartości

Filmy o tematyce USA


Florek

Rekomendowane odpowiedzi

The US vs John Lennon - jak nadgorliwość władz amerykańskich bywa czasem śmieszna, a nawet przerażająco głupia :rolleyes:

Your Mommy Kills Animals - nie wiem czy jest już na DVD, ale szczerze polecam. Absurdy wynikające z zatargów pomiędzy obrońcami praw zwierząt a "resztą", różnice pomiędzy poszczególnymi grupami obrońców praw zwierząt w USA oraz wątek o tym jak i dlaczego zaliczono niektórych obrońców praw zwierząt do terrorystów w USA.

Train Life - jest chyba na youtube z tego co pamiętam. Świetny filmik.

Jeżeli interesuje kogoś historia Ameryki to polecam In Search of the Second Amendment.

Dla miłośników muzyki End Of The Century: The Story Of The Ramones - prócz tytułowego zespołu trochę o nowojorskiej punkowej scenie muzycznej (New York Dolls, początki Blondie itd.). Pomijając fakt że jestem wierną fanką The Ramones od 22 lat ;) jest to jeden z najfajniejszych filmów dokumentalnych jakie widziałam w ostatnich latach. Żadnych fajerwerków technicznych, ale bardzo solidnie zrobiony i, co najważniejsze, obiektywny film.

Jak sobie przypomnę co jeszcze coś napiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam film sicko, ciekawie opowiada o krainie marzen USA

dzieki temu filmowi wiem dlaczego ludzie ktorzy w europie dawno byliby na emeryturze pracuja w swoim wieku (ubezpieczenie od pracodawcy)

Sicko to interesujący film, ale z całkiem innych powodów niż można by oczekiwać, jest b. tendencyjny. Jak dla mnie gniot, ale jako ciekawostkę można zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ksiazke "Made in USA", autor - Guy Sorman. Autor jest Francuzem, mieszkal 20 lat w Stanach i mimo swojego pochodzenia jest obiektywny. Pisze o wszystkich aspektach Ameryki: kulturze, polityce, wartosciach, przekonaniach, imigrantach. Bardzo dobre, konkretne - polecam z przekonaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrowersyjny film The Education of Shelby Knox można o nim poczytać tu: http://www.imdb.com/title/tt0427206/

--------------------------------------------------------

Z filmów dostępnych w Blockbuster Online ( o wiele większy wybór niż w wypożyczalniach w realu):

Enron: The Smartest Guys in the Room - nie muszę pisać o czym ;)

The Fog of War - dokument o Robercie S. McNamara i ciekawostki wojny w Wietnamie.

Five Sides of a Coin - historia hip-hopu w USA.

Nie tyczy wyłącznie USA, ale super film Murderball - o rugby na... wózkach inwalidzkich. Kto nie widział tej dyscypliny nie wyobraża sobie ile w niej bywa agresji.

America: Freedom to Fascism - czy naprawdę musimy płacić podatki w USA? ;)

The Trials of Henry Kissinger - tytuł mówi sam za siebie :)

Alaska: Spirit of the Wild - j.w.

Piece by Piece - historia graffitti w San Francisco

The Great Robot Race - konkurs organizowany przez Pentagon na pojazdy bez kierowców. Ludzie mają super pomysły :rolleyes:

American Justice: Donnie Brasco - lepszy niż fim fabularny z Johnnym Deppem i Alem Pacino.

Modern Marvels: Disney World - parki rozrywki od zaplecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...