Skocz do zawartości

Prawko w USA


220 volt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wybieram sie do USA na wize turystycznej i mam takie pytanie, czy mo?na wyrobia amerykanskie prawo jazdy na jej podstawie ?

Moje docelowe miasto pobytu to NY lub Chicago, nie jestem jeszcze zdecydowany.

P.S. A tak wogóle to na podstawie samego prawka amerykanskiego moge kupia i ubezpieczya samochód ? Wyczyta3em ?e moge, ale zapytam jeszcze raz . Dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W3aśnie ??

A czy na wizie J1 mo?na zrobia prawko??

Jeśli chce przebywaa tam d3u?ej ni? miesiąc, to chyba powinnam miea prawko wyrobione w USA - tak s3ysza3am..

Poza tym bardzo czesto w pracy jest potrzebne.

Jak to jest z tym wyrabianiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moze od razu lepiej zrobic prawko w PL ? a pozniej wyrobic miedzynarodowe ?

Poza tym koszty wyrobienia prawka (z tego co s3ysza3em) to oko3o 800-1200 z3 w USA... Procedura taka sama, no moze troche krotsza ale to nie bylo jak kiedys, ze sie idzie i po 1-2h masz prawko.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo!!!

Dzieki za szybką odp.

Chyba 1le uje3am pytanie. tj nie napisa3am tego ?e ju? posiadam polskie prawko i miedzynarodowe te? . Ale z doświadczenia wiem ?e miedzynarodowe to tylko zbedny papier bo amerykanscy policjanci nie bardzo moga sie po3apaa w polskim pismie :D

S3ysza3am ?e na polskim prawku mo?na je1dzia tylko miesiąc poza tym jeśli sie ma amerykanskie to nie trzeba wszedzie chodzia z paszportem. Przecie? bez ID nie mo?na sie tam ruszya nawet na krok. :twisted:

Chodzi3o mi o to czy ogólnie jest taka mo?liwośa zrobienia sobie prawka na wizie J1?? :?:

Bo przyznam, ?e chcia3abym takie sobie zrobia. Tym bardziej, ?e mam w planach kupno samochodu.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi3o mi o to czy ogólnie jest taka mo?liwośa zrobienia sobie prawka na wizie J1?? :?:

Bezwzglednie jest taka mozliwosc i jest to zazwyczaj smiesznie latwe... Co wiecej - nie kosztuje tyle, ile twierdzi Szymek87. :?

Tak czy inaczej wystarczy, ze masz miedzynarodowe. :D Inna sprawa, ze w niektorych stanach mozna na takowym jezdzic np. tylko pol roku, a do samego ubezpieczenia czasem firmy wymagaja prawa jazdy lokalnego. :shock:

Warto zatem wyrobic, a mozna na pewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim.

Ogromny problem w usa ze zrobieniem prawek polega na tym iz przepisy zmieniaja sie zbyt czesto. I wszystko zalezy od stanu. W niektorych stanach nawet miedzynarodowego prawka nie mozna uzywac np. Florida.

Wiec rozwiazac problem mozna w nast. sposoby.

1. International driver License (Dziala nie wszedzie)

2. W przypadku wizy turystycznej i nie ma Social Security Number: Postarac sie wyjechac jeden raz na wize J-1 dostac ten SSN i normalnie wyrobic prawko

3. Inne sposoby(ludzie dowiaduja sie jak trafiaja do usa)

Koszt wyrobienia prawka w usa od 15 do 30 dolcow w zaleznosci od stanu!!

Pozdrawiam wszytkich!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...