Skocz do zawartości

Prawko w USA


220 volt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Mam duza prosbe do Chomika, Czy moglbys napisac mi jak jest w Nevadzie, prosze :D i ewentualnie w Californii :lol:

Bylabym bardzo wdzieczna

No i tu sie zaczyna caly problem... O przepisach Nevady niczego nie mozna sie dowiedziec na odpowiednich - wydawaloby sie - ku temu stronach. :)

Nie slyszalem, zeby ktos mial problemy z jazda po tym stanie, bedac wyposazonym w polskie i miedzynarodowe prawo jazdy, ale... najlepiej by bylo trafic na kogos, kto tak robil, lub na policjanta, ktory nie zna odpowiednich przepisow (jezeli sa w jakim stopniu restrykcyjne). :)

Jezeli chodzi o Kalifornie, to na pewno spotkalem sie z przepisem, iz "If you take a job here or become a resident, you must get a California driver license within 10 days." oraz "The State of California does not recognize an International Driving Permit (IDP) as a valid driver license. California does recognize a valid driver license that is issued by a foreign jurisdiction (country, state, territory) of which the license holder is a resident." :shock:

I badz tu madry... Znam osobe, ktora dostala mandat wraz z odholowaniem samochodu na parking, ale i takie, ktore jezdzily po Kalifornii bez problemu. Ja bym sie chyba tym nie przejmowal, a poza tym - jesli bedziesz miala mozliwosc, to zrob sobie stanowe prawo jazdy. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chomiczku dziekuje :D

Tak myslalam ze sie tego nie spodziewales :lol: przepraszam.

Dziekuje za informacje. Musiales sie napracowac, a to jeszcze nie koniec :)

dziekuje dziekuje.

Z Twoich informacji wynika ze w wymienionych stanach spokojnie moge prowadzic samochod. Swietnie! Moze prosciej byloby napisac, w ktorych nie moge :) Mam nadzieje, ze podobnie bedzie w pozostalych.

I spokojnie, nie spiesz sie. Mam duzo czasu. Tyle samo ile do wakacji...

Pozdrawiam cieplutko

Dziekuje

Pa pa

Wiola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedz :D

Wlasnie tez szukalam juz troche i niczego nie moge dowiedziec sie jak to jest z prawem jazdy w Nevadzie :?

Co do Californi to czy mozliwe jest ze jadac tam droga zgodnie z przepisami policja zatrzyma mnie tam tak poprostu do kontroli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super infa tutaj zapodajecie.

Chomik jakby nie bylo problemem dla Ciebie to napisz jak jest w Nowym Jorku. Rozumiem ze miedzynarodowe prawo jazdy jest niezbedne?

Czy na B2 bede mogl prowadzic samochod w NY?

Odpowiedz masz tutaj: http://www.nydmv.state.ny.us/license.htm#d...romothernations ... Czy mam tlumaczyc? :D

W skrocie: mozesz jezdzic na polskim, miedzynarodowe nie jest obowiazkowe, ale warto je miec. :lol:

P.S. Wiolu, poczekaj jeszcze kilka dni, prosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super infa tutaj zapodajecie.

Chomik jakby nie bylo problemem dla Ciebie to napisz jak jest w Nowym Jorku. Rozumiem ze miedzynarodowe prawo jazdy jest niezbedne?

Czy na B2 bede mogl prowadzic samochod w NY?

Odpowiedz masz tutaj: http://www.nydmv.state.ny.us/license.htm#d...romothernations ... Czy mam tlumaczyc? :D

W skrocie: mozesz jezdzic na polskim, miedzynarodowe nie jest obowiazkowe, ale warto je miec. :lol:

P.S. Wiolu, poczekaj jeszcze kilka dni, prosze...

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie po co sie bawia w te wszystkie Miedzynarodowe Prawa Jazdy jeśli zgodnie z prawem federalnym Nie jest ono wa?ne ale owszem jak zwykle ka?dy stan ma swoją odrebną polityke.

Co do tego komunikatu: http://www.polishconsulatechicago.org/inde....asp?page=head4 to owszem jest to fajne i raz mi uratowa3o skóre ale to by3o w Polskiej dzielnicy za to ju? ko3o muzeum techniki i nauki musia3em spedzic ponad godzine na dyskusji z panami oficerami bo za bardzo nie wiedzieli Jak mają to rozumiea skoro nikt na ich komisariacie nie umie tego komunikatu potwierdzia... i w3aściwie nie wiem czemu ale puścili mnie choa oficer na koncu poradzi3 bym zabardzo nie rzuca3 sie w oczy No nic to tyle o komunikacie.

Na szczeście od początku 2005 roku mo?na wyrobi sobie tzw. ILLINOIS TEMPORARY VISITOR DRIVERS LICENSE

i jest to naprawde super sprawa no przynajmniej dla tych co planują powrót (nale?y pamietaa ?e jest ono wa?ne tak d3ugo jak d3ugo masz wa?ną wize z lotniska). Prawko to jest traktowane jako dokument USA czyli ju? nie trzeba biegaa z paszportem po piwo :D)

Pozatym odsy3am do strony:

http://www.cyberdriveillinois.com/departme...pvisitordl.html

Wiem ?e to dzia3a gdy? moja znajoma w3asnie jest na kursie i musia3a tylko przedstawia wniosek zaraz, zaraz a:

I-94 (Arrival/Departure Record) wraz ze swoim paszportem (musi bya aktualny)

Tak wiec to ju? pikuś no i standardowe op3aty, nie wiem jak wy ale ja jestem z tego zadowolny bo wkoncu mo?na sobie planowaa wycieczke z prawdziwego zdarzenia i nie martwic sie o jakieś tam papierki, a ?e dolar s3aby to jest chyba najlepszy czas na zjechanie USA bo to euro wcia? za drogie a ju? funt to mo?na zapomniea o tripie po UE i GB choa jak widaa euroentuzjaści muszą sie denerwowaa bo Euro te? leci.... no nic w razie jakiś pytan chetnie pomoge albo podziele sie informacjami... aha jak cos to zajrzyjcie tu: http://www.poloniawchicago.com/ mo?na tam znaleza informacje na ten sam temat co prawda stronka jakoś dziwne jest skonstruowana ale mo?na dogrzebaa sie do ró?nych informacji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...