Skocz do zawartości

Wyplata z konta w USA w polskim banku/bankomacie


b1ogusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś z Łodzi więc najprościej Citibank lub PKOBP.

Problemem jest że musisz mieć konto osobiste i zabezpieczenie kwoty "ściąganej" na koncie.

Ściągasz 1000$ musisz mieć co najmniej 1000$ na koncie zabezpieczenia.

Ja w zeszłym roku korzystałem z PNC w stanach i ściągałem Citibankiem. Czas oczekiwania to 7 dni i 1% od kwoty.

W tym roku mam właśnie w BankOfAmerica. Czekam tylko na książeczkę czekową którą mają mi przysłać i to właśnie w ten sposób będę ściągał pieniądze.

Co do najłatwiej to chyba bankomat. Ale nie mam pojęcia jakie to moga być koszta. Na pewno prowizja i przewalutowanie. Jak byś chciał sprawdzać to podziel się informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek Ci naopowiadal jak wyplacal gotowke z USA w latach 70tych i tak sam zaczales robic??

Najszybciej jest przez bankomat, w kazdej sieci bedzie taka sama oplata 3$ chyba z BoA. Sa niektore sieci, przez ktore nie ma prowizji, ale chyba ich w Polsce nie ma, a jak sa, to jeszcze lepiej, ale trzeba sprawdzic i do tego na konwersji waluty troche sie traci. Taniej z BoA NIE MA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy pierwszej wyplacie z bankomatu w polsce Bank of Amercia zablokuje Ci karte i bedziesz musial dzwonic na infolinie i odblokowywac...jesli nie bedziesz korzystal z bankomatu tylko placil nia w sklepach i uzywal jako karty kredytowej nic sie nie dzieje ... takie maja dziwne "zabezpieczenia":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy pierwszej wyplacie z bankomatu w polsce Bank of Amercia zablokuje Ci karte i bedziesz musial dzwonic na infolinie i odblokowywac...jesli nie bedziesz korzystal z bankomatu tylko placil nia w sklepach i uzywal jako karty kredytowej nic sie nie dzieje ... takie maja dziwne "zabezpieczenia":)

No faktycznie dziwne, ale nie wiem czy tak napewno jest. Raczej nie. Mi sie nigdy jeszcze nie zdarzylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie dziwne, ale nie wiem czy tak napewno jest. Raczej nie. Mi sie nigdy jeszcze nie zdarzylo.

Mi i zonie poltora roku temu poblokowali tak karty debtowe z Bank of America...co ciekawe wczesniej korzystalismy z nich w bankomatow w Anglii i bylo wsztstko OK...dopiero po probie skorzystania w Polsce karty zostaly zablokowane ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...