Skocz do zawartości

Kupno perfum - najtansza opcja


don pedro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To chyba wiele sie zmienilo w ostatnich dwoch tygodniach.. 3 pazdziernika perfumy na lotnisku jeszcze byly, ale ich kupno nie oplacalo sie w porownaniu z lotniskami w USA. Co innego alkohol, ten wychodzil taniej.

W ciagu lata zlikwidowano miejsce do palenia we Frankfurcie, wiec zmiany zachodza szybko. Jesli ktos moze, prosze o powierdzenie inf o baku perfum na bezclowce we Frankfurcie.

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perfumy we FRA mogą być ale dla nas nie są to już zakupy wolnocłowe - od 1 maja 2004 jesteśmy w UE, która ma coś takiego jak wspólną granicę celną: z punktu widzenia celnika przy podróży SFO-FRA-WAW granicę przekraczamy już przy przylocie do FRA - lot z FRA do WAW jest traktowany jako lot "krajowy" - a na takie nie przysługuje nam kupno po cenach wolnocłowych reasumując: przy powrocie możesz, bez cła, kupić tylko przed granicą z UE - czyli w SFO ;-)

jak zwykle przy okazji takich postów: to co napisałem powyżej ma zastosowanie jeśli chcemy działać w zgodzie z obowiązującym prawem

ps leć przez NY i wpadnij do hindusów na broadway'u - ceny są super :) za jakiegoś hugo boss'a dałem $10 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perfumy we FRA mogą być ale dla nas nie są to już zakupy wolnocłowe - od 1 maja 2004 jesteśmy w UE, która ma coś takiego jak wspólną granicę celną: z punktu widzenia celnika przy podróży SFO-FRA-WAW granicę przekraczamy już przy przylocie do FRA - lot z FRA do WAW jest traktowany jako lot "krajowy" - a na takie nie przysługuje nam kupno po cenach wolnocłowych reasumując: przy powrocie możesz, bez cła, kupić tylko przed granicą z UE - czyli w SFO ;-)

Nie bardzo to rozumiem, bo skoro tak to wyglada to jakim cudem lecac przez Paryz (tez niby lotem "krajowym") ta strefa istnieje i moglam zakupic to czego w US nie bylo i po cenach ZNACZNIE nizszych niz poza strefa... ??? To te przepisy tylko obowiazuja we Frankfurcie? Bo wydaje mi sie ze Francja tez jest czlonkiem UE... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo to rozumiem, bo skoro tak to wyglada to jakim cudem lecac przez Paryz (tez niby lotem "krajowym") ta strefa istnieje i moglam zakupic to czego w US nie bylo i po cenach ZNACZNIE nizszych niz poza strefa... ??? To te przepisy tylko obowiazuja we Frankfurcie? Bo wydaje mi sie ze Francja tez jest czlonkiem UE... Pozdrawiam

widocznie w Paryżu nie sprawdzają gdzie lecisz :)

a tak z ciekawosci, to ile ten hugo boss ma wspolnego z jakoscia oryginalu? :> bo jesli jakosc jest nizsza wprost proporcjonalnie do obnizonej ceny, to nie bardzo to widze, hehe

to jest to samo tylko że pudełko inne i napis "tester" albo "sample" - wszystko inne (wygląd buteleczki, kolor, zapach jest takie samo jak w "zwykłym" sklepie) - zapomniałem wspomnieć że musisz szukać sklepów na których nie ma napisu "wholesale only" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...