Skocz do zawartości

Alaska ;))


Molyiks

Rekomendowane odpowiedzi

ja za pierwszym razem tez bylem niezadowolony i kiedy wyjezdzalem myslalem ze juz wiecej tam nie pojade

po dwoch latach nie wytrzymalem i pojechalem znowu,

mimo iz amerykanie tak na prawde nie cenia przyjazni pytaja co u ciebie ale ich to nie obchodzi na co zwrocili rowniez uwage moi kumple pracujacy w innych stanach/miastach, mimo iz w usa najwazniejszy jest pieniadz o czym swiadcza tez filmy np sicko, mimo iz bedac tam tesknilem za Polska to jednak kraj ten cos w sobie ma i dobrze jest tam pojechac i pozyc przez jakis czas, po takiej przygodzie docenia sie przyjaznie w Polsce i rodzine, jest sie bardziej samodzielnym i oczywiscie lepiej sie rozumie ich kulture i jezyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bylem pierwszy raz i do tego na opcji self - z wlasna robota znaleziona w necie. Mialo byc pieknie i kolorowo z kasa, znajomy byl rok wczesniej - bylo ok, ja trafilem na innego szefa (managera).... bywa. Bylem na malowaniu domow w Sacto, a slyszalem ze w tym sezonie nie byl to szczesliwy traf, podobno niektorzy wracali do kraju. Ale zdanie o stanach mam na pozytyw i za rok jak sie odbije troche finansowo to jade:) Na Alaske tym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za pierwszym razem tez bylem niezadowolony i kiedy wyjezdzalem myslalem ze juz wiecej tam nie pojade

po dwoch latach nie wytrzymalem i pojechalem znowu,

mimo iz amerykanie tak na prawde nie cenia przyjazni pytaja co u ciebie ale ich to nie obchodzi na co zwrocili rowniez uwage moi kumple pracujacy w innych stanach/miastach, mimo iz w usa najwazniejszy jest pieniadz o czym swiadcza tez filmy np sicko, mimo iz bedac tam tesknilem za Polska to jednak kraj ten cos w sobie ma i dobrze jest tam pojechac i pozyc przez jakis czas, po takiej przygodzie docenia sie przyjaznie w Polsce i rodzine, jest sie bardziej samodzielnym i oczywiscie lepiej sie rozumie ich kulture i jezyk

Prosze cie, nie wyjezdzaj tutaj z tym lewicoym smieciem. Sicko i reszte jego filmow moze i oglada sie fajnie, ale polowa rzeczy to perfidna manipulacja.

Amerykanie nie cenia przyjazni ? Urodziles sie czy mieszkasz moze w USA, ze podajesz to jako fakt ? Nie rozumiem, ze niby nie zostales najlepszym przyjacielem ludzi z roboty po 3 miesiacach wakacyjnej pracy, to znaczy ze amerykanie nie cenia przyjazni ? Zastanow sie zanim cos napiszesz.

W USA najwazniejszy jest pieniadz ?!? No tak, ciezko miec inne zdanie jak sie jedzie na WAT z horda ktora zamiast zrenic ma $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nigdy nie byles w usa

to nie jest tylko moje zdanie ale wielu studentow ktorzy tam byli

sam bylem swiadkiem jak amerykanie nazywali siebie najlepszymi przyjaciolmi usmiechali sie do siebie jak to amerykanie i slodzili sobie kilkanascie minut, w momencie gdy jeden odszedl na bok pozostali zaczeli sie z niego smiac i wyzywac od frajerow

jesli taka przyjazn tobie odpowiada to gratuluje wymagan

w sprawie kasy to watpie czy ktos z twoich kolegow probowal kiedys pozyczyc wiecej niz 10$, zawsze jest jakas wymowka

i nie pisz ze koles manipuluje w swoich filmach, rozmawialem z wieloma ludzmi zyjacymi tam od urodzenia i niestety taka jest prawda

jesli nie wiesz o czym piszesz to lepiej nic nie pisz, ja nie opieram sie jedynie na wlasnych doswiadczeniach ale rowniez na doswiadczeniach innych studentow i amerykanow ktorzy zyja w usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nigdy nie byles w usa

On mieszka w USA na stałe :)

to nie jest tylko moje zdanie ale wielu studentow ktorzy tam byli

Żeby wypowiadać się na ten temat trzeba mieszkać w USA i znać mentalność Amerykanów. Pobyty na W&T czy turystyczne dają marne wyobrażenie na pewne tematy.

sam bylem swiadkiem jak amerykanie nazywali siebie najlepszymi przyjaciolmi usmiechali sie do siebie jak to amerykanie i slodzili sobie kilkanascie minut, w momencie gdy jeden odszedl na bok pozostali zaczeli sie z niego smiac i wyzywac od frajerow

Naturalnie jest to zachowanie zarezerwowane tylko dla Amerykanów ;)

jesli taka przyjazn tobie odpowiada to gratuluje wymagan

To co opisujesz wyżej to nie jest żadna przyjaźń.

w sprawie kasy to watpie czy ktos z twoich kolegow probowal kiedys pozyczyc wiecej niz 10$, zawsze jest jakas wymowka

Bo nie jest przyjęte pożyczać komuś gotówkę. Od tego są banki. Bank nie chce pożyczyć - to znaczy że nie jesteś wiarygodny.

i nie pisz ze koles manipuluje w swoich filmach, rozmawialem z wieloma ludzmi zyjacymi tam od urodzenia i niestety taka jest prawda

Nie ma jednej prawdy. Ja znam wiele osób mieszkających tu od urodzenia, od wielu lat, od paru lat i mają całkiem inne zdanie. Nie widzę hord Amerykanów leczących się na Kubie, widzę za to organizacje zajmujące się ściąganiem ludzi na leczenie do USA.

System opieki medycznej w USA jest daleki od ideału, ale film Sicko to bzdura - skrupulatne wyliczenie tego co reżyserowi pasuje, wraz z naciąganiem informacji czy nawet kłamstwami oraz pominięcie tego co dla reżysera niewygodne.

jesli nie wiesz o czym piszesz to lepiej nic nie pisz

Czyli wyznajesz zasadę że Tobie wolno wyrażać swoje zdanie, ale innym nie wolno?

ja nie opieram sie jedynie na wlasnych doswiadczeniach ale rowniez na doswiadczeniach innych studentow i amerykanow ktorzy zyja w usa

Jakich to Amerykanów poznałeś? Poznałeś cały przekrój społeczeństwa amerykańskiego by twierdzić że wiesz jakie maja zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jackie - lepiej pewnie bym nie odpisal ;)

Ja nie mialem problemow z pozyczaniem - akurat moze nie pieniedzy bo ich nie potrzebowalem i nie lubie pozyczac - ale samochod zawsze ludzie z pracy czy znajomi mi pozyczyli. Nie wspominajac juz o piwie etc :)

Pozyczanie pieniedzy w USA jest uwarunkowane kulturowo - tego sie po prostu nie robi (szczegolnie pozyczanie ludziom, ktorych sie zna 3 miesiace).

Pozyj troche wsrod "normalnych" ludzi, tak jak w Polsce zyjesz (mam nadzieje) a nie wsrod ludzi z niskim wyksztalceniem przy nisko platnych robotach przez 3 miesiace w wakacje to porozmawiamy.

Niestety, ale moje doswiadczenia > twoje doswiadczenia jesli chodzi o amerykanow, wiec proponuje Ci troche sie zastanowic nastepnym razem, jesli bedziesz w USA, nad tym co sie dzieje na okolo i dlaczego mozesz miec takie a nie inne wrazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Prosze cie, nie wyjezdzaj tutaj z tym lewicoym smieciem. Sicko i reszte jego filmow moze i oglada sie fajnie, ale polowa rzeczy to perfidna manipulacja.'

nie powiesz mi ze osiemdziesiecioletni amerykanie pracuja np w sklepach bo chca zarobic i lepiej sie poczuc, robia tak by miec ubezpieczenie zdrowotne ktore w usa jest okropnie drogie a ponadto nie kazdy moze je dostac

a co powiesz o przypadku znajomego polaka ktory zyje w usa od ponad trzydziestu lat, jego znajomy mial raka, myslisz ze osoba zniszczona ta choroba, osoba ktora ma problemy z podstawowymi czynnosciami zyciowymi moze nie isc do pracy? niestety jest inaczej

nie wiem czy ogladales zabawy z bronia tego samego autora, w usa w niektorych stanach wprowadzono OBOWIAZEK posiadania broni, moj byly szef byl strasznie zdziwiony ze jedyna bron ktora mialem w reku to KBKAKMS, myslal sobie ze zartuje i dziwil sie ze moi koledzy nie mieli zadnej stycznosci z jakakolwiek bronia poza bronia biala

jest wiele innych przykladow ktore moznaby podawac wiec prosze bys nie wyzywal ludzi od 'lewicowych smieci' w jego filmach jest wiele niewygodnej prawdy dla amerykanow lecz jednak prawdy

niektorzy twierdza ze tegoroczny laureat pokojowej nagrody nobla tez jest manipulantem, ze film 'niewygodna prawda' jest nic nie wart i nie powinien dostac oskara za dokument, tak twierdza ludzie ktorzy wstydza sie tego ze ameryka to najwiekszy truciciel na swiecie ale nie chca zaprzestac swojej dzialalnosci poniewaz jest to nieekonomiczne

panie administratorze, w usa bylem kilka razy, pracowalem zarowno z biedakami w labor ready, z klasa srednia jak i z szefami firm bedacymi na emeryturze wojskowej

rozmawialem z wieloma ludzmi poniewaz nawiazanie rozmowy w usa nie stanowi zadnego problemu i znowu pisze ze nie rozmawialem tylko i wylacznie z biedota ktora nie interesuje sie polityka

i nie uwazam ze tylko ja mam prawo wyrazac swoja opinie, chodzilo mi miedzy innymi o to by nie wyzywac publicznie ludzi nawet jesli tworza kino ktore niektorym nie odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiele innych przykladow ktore moznaby podawac wiec prosze bys nie wyzywal ludzi od 'lewicowych smieci' w jego filmach jest wiele niewygodnej prawdy dla amerykanow lecz jednak prawdy

niektorzy twierdza ze tegoroczny laureat pokojowej nagrody nobla tez jest manipulantem, ze film 'niewygodna prawda' jest nic nie wart i nie powinien dostac oskara za dokument, tak twierdza ludzie ktorzy wstydza sie tego ze ameryka to najwiekszy truciciel na swiecie ale nie chca zaprzestac swojej dzialalnosci poniewaz jest to nieekonomiczne

panie administratorze, w usa bylem kilka razy, pracowalem zarowno z biedakami w labor ready, z klasa srednia jak i z szefami firm bedacymi na emeryturze wojskowej

rozmawialem z wieloma ludzmi poniewaz nawiazanie rozmowy w usa nie stanowi zadnego problemu i znowu pisze ze nie rozmawialem tylko i wylacznie z biedota ktora nie interesuje sie polityka

i nie uwazam ze tylko ja mam prawo wyrazac swoja opinie, chodzilo mi miedzy innymi o to by nie wyzywac publicznie ludzi nawet jesli tworza kino ktore niektorym nie odpowiada

Ze zrozumieniem tego, ze wieksza czesc para-dokumentow Moore'a to manipulacja masz problem, ale zeby z czytaniem tez ? Lewicowym smieciem nazwalem Moore'a, nikogo innego - zasluzyl sobie na to.

Z ludzmi, ktorzy zdanie maja wyrobione po ogladnieciu takich smieci, ciezko dyskutowac, niezaleznie czy tematem jest sluzba zdrowia, bron czy wielka teoria spiskowa. Tak przy okazji to nie mam pojecia o co ci chodzi z ta bronia. Podajesz ten fakt jako co ?

Dokumenty Moore'a widzialem wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...