Skocz do zawartości

inż. Elektroniki i Telekomunikacji w USA


Skolo

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo male szanse dostania sie bezposrednio z Polski i nie chodzi tutaj o twoje umiejetnosci, ale o fakt, ze wszedzie najpierw beda chcieli widziec twoje doswiadczenie z pracy w usa. Pozatym jestes bezposrednio po studiach wiec bedziesz mial tez przeciwko sobie wszystkich ktorzy koncza ta sama specjalnosc tutaj. Z nimi nie masz szans bo oni sa na miejscu i do tego nie potrzeba dla nich wiz i moga zaczac od razu. Oni moga tez byc tansi niz ty, bo H1B naklada wymog na pracodawce minimalnej stawki. Mozesz tez miec duzo szczescia i cos znalezc, ale ja podejrzewam ze wiekszosc nawet nie odpowie na twoje maile.

Jak ci ktos tutaj podpowiedzial, intership jest jednym ze sposobow. Pozatym znalezienie pracodawcy w Polsce, ktory ma siedzibe w Usa tez mogloby pomoc. To jeden z latwiejszych sposobow na wyjazd.

Tak na marginesie to i tak zaniedlugo bardziej bedzie sie oplacalo pracowac w polsce niz usa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak ty chciałem się zatrudnić w USA po studiach ( kończę Robotykę) i z tego co udało mi się ustalić łatwiej jest dostać na studia doktoranckie w USA lub Europie i po takich studiach wojować świat bo wbrew tego co niektórzy mówią jest tam nie ma aż tak dużo inżynierów ale musiałbyś firmę przekonać ,że wysiłek który muszą włożyć by ciebie ściągnąć z PL jest tego wart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sadzicie , ze odpis dyplpmu wraz z tym zalacznikiem, ktory do niego dodawaja ( przetlumaczone na jezyk angielski), wyslany mailem wraz z cv do firm w USA moze mi pomoc znalesc prace badz praktyke?

hmmm jak juz cos masz zalaczac do listu to procz resume (ktorego standard swoja droga troche sie rozni od tego w polsce) i tlumaczenia dyplomu polecal bym dolaczyc rowniez wypelnione papiery wizowe z adnotacja jakie to sa koszta i jaka jest procedura (raczej nikomu na wlasna reke nie bedzie sie chcialo dochodzic takich rzeczy)...chociaz podejrzewam ze nic to nie da i szansze znalezienia pracy przez internet sa blizkie zeru :) jesli chcesz juz na cos startowac to jak juz szukaj ogloszen o intership w duzych firmach z branzy...

Nie, mieszkam wraz w rodzicami w najpiękniejszym mieście Polski czyli Gdańsku

oj tak gdansk a wzasadzie 3miasto wymiata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...