Skocz do zawartości

stan ujemny na koncie debetowym! bank chce kasy:)


pawelkrk2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem. W Las Vegas pozyczylem samochod na 14 dni za ktory mialem zaplacic 750$. Na poczatku zablokowali mi z karty debetowej 750$. Wydajac pieniadze zostawilem na koncie ok 760$ zeby mi to sciagneli jak bede oddawal samochod. Niestety okazalo sie ze nie mielismy nieograniczonych mil (moj blad, nie sprawdzilem) i za dodatkowe mile sciagneli mi z konta ok 150$ plus jeszcze jakis podatek. Takze na koncie mam ok -199$. Ostatnio przyszedl mi list w banku w ktorym kaza mi zaplacic ta sume abysmy mogli kontynuowac nasza wspolprace:)teraz pytanie:) co moga mi zrobic jezeli nie przeleje im tych pieniedzy. Skonczylem juz studia i nie zamierzam jechac juz do USA ale nigdy nie wiadomo jak sie zycie ulozy i moze kiedys bede musial badz chcial. Ciekaw jestem czy oni moga mnie zglosic do jakiegos urzedu (tak jak to robia z niezaplaconymi mandatami) i przy kolejnej probie na lotnisku w usa urzednik odmowi mi "wjazdu" ze wzgledu na moje zaleglosci!! Czy ktos mial taka sytuacje??z tego co sie orientowalem to nie mozna zrobic salda ujemnego na koncie debetowym, a ze wypozyczalnia nie zajela sobie wczesniej wiekszej sumy pieniedzy to juz ich problem. Troszke nie usmiecha mi sie placic 200$ biorac pod uwage ze nie mam juz nic:) Prosze o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ok, nie robmy sobie uszczypliwosci, w koncu to forum ma sluzyc w ramach pomocy, problemow, itd..

Jak dla mnie, to masz problem i to niemaly!! Wyporzyczalnie przewaznie chca kredytowke, maja wtedy wieksza pewnosc, posiadanie credit card wiaze sie z wiekszymi srodkami, badz zabezpieczeniem ew debetu z innych kont. Skoro juz pojechales na debetowce, to radze JAK NAJPREDZEJ uregulowac debet, gdyz na takim koncie odsetki od ujemnych transakcji sa niemale!! Powaznie!! Przypadek z tego lata: debetowe konto, saldo -35 $, wplata do wyrownania po dwoch dniach(!): 24 dodatkowe $ za zwloke!! BankofAmerica. Radze wplacic srodki na konto, zwrocic dlug. Niezaleznie od tego czy chcesz czy nie chcesz przyjechac do USA, twoje zobowiazania pozostana rzeczywiste, a odsetki rosna z kazdym dniem!!

Sprawdz umowe z twoim bankiem, sprawdz wielkosc odsetek. Pamietaj, tego rodzaju roszczenia nie ulegaja przedawnieniu. Moja rada: ureguluj!!

pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie robmy sobie uszczypliwosci, w koncu to forum ma sluzyc w ramach pomocy, problemow, itd..

Jak dla mnie, to masz problem i to niemaly!! Wyporzyczalnie przewaznie chca kredytowke, maja wtedy wieksza pewnosc, posiadanie credit card wiaze sie z wiekszymi srodkami, badz zabezpieczeniem ew debetu z innych kont. Skoro juz pojechales na debetowce, to radze JAK NAJPREDZEJ uregulowac debet, gdyz na takim koncie odsetki od ujemnych transakcji sa niemale!! Powaznie!! Przypadek z tego lata: debetowe konto, saldo -35 $, wplata do wyrownania po dwoch dniach(!): 24 dodatkowe $ za zwloke!! BankofAmerica. Radze wplacic srodki na konto, zwrocic dlug. Niezaleznie od tego czy chcesz czy nie chcesz [rzyjechac do USA, twpje zobowiazania pozostana rzeczywiste, a odsetki rosna z kazdym dniem!!

Sprawdz umowe z twoim bankiem, sprawdz wielkosc odsetek. Pamietaj, tego rodzaju roszczenia nie ulegaja przedawnieniu. Moja rada: ureguluj!!

pozdro!!

To nie odsetki, a NSF fee.

Bank wpisze dluznika do ChexSystems, spiepszy raport kredytowy, potem odpisze sobie od podatku strate i zrobi chargeoff, a potem uzyska judgement w sadzie na dluznika, bo ten wogole nie pojawiaja sie juz sie przyznaje do winy. Potem juz z wyrokiem zegnajcie stany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientowalem to nie mozna zrobic salda ujemnego na koncie debetowym

to się źle zorientowałeś :) konta debetowe charakteryzują się tym że można na nich zrobić "debet" czyli doprowadzić do sytuacji że saldo jest ujemne - również przyłączam się do rad: Zapłać jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak zrobie i zaplace bo nie chce miec klopotow. Ale moze ktos sie zna na tych kartach debetowych?w polsce wiem ze mozna zrobic debet na jakas tam sume ale ja w usa kupowalem laptopa przez neta ale w momencie zakupu jeszcze nie wplynela mi kasa ktora wplacilem w banku wiec transakcja nie doszla do skutku. babka w banku mi powiedziala ze nie moge nic kupic jezeli nie mam na to wystarczajacyh srodkow! wiec jak to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak zrobie i zaplace bo nie chce miec klopotow. Ale moze ktos sie zna na tych kartach debetowych?w polsce wiem ze mozna zrobic debet na jakas tam sume ale ja w usa kupowalem laptopa przez neta ale w momencie zakupu jeszce nie wplynela mi kasa ktora wpalcilem w banku iwec tranzakja nie doszla do skutku. babka w banku mi powiedziala ze nie moge nic kupic jezeli nie mam na to wystarczajacyh srodkow! wiec jak to jest???

Lepiej splac, nie wiadomo co bedzie za 10 czy 20 lat. Moze ten bank wejdzie do Polski i wpisze takich nieplacacych do biura kredytowego i nic nie wezmiesz na kredyt sobie. Moga tez oni byc gigantami w pozyczkach i wtedy nie wezmiesz od nich, bo beda sprawdzac w wewn bazie. Nigdy nic nie wiadomo.

Jak nie miales srodkow dostepnych, to nie mozesz kupic. W Polsce jest to samo! Jesli masz linie kredytowa lub debet w jakiejs kwocie, to mozesz do tej wysokosci zrobic zakup.

Byloby za dobrze, jakby mozna bylo kupowac bez kasy na koncie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak zrobie i zaplace bo nie chce miec klopotow. Ale moze ktos sie zna na tych kartach debetowych?w polsce wiem ze mozna zrobic debet na jakas tam sume ale ja w usa kupowalem laptopa przez neta ale w momencie zakupu jeszce nie wplynela mi kasa ktora wpalcilem w banku iwec tranzakja nie doszla do skutku. babka w banku mi powiedziala ze nie moge nic kupic jezeli nie mam na to wystarczajacyh srodkow! wiec jak to jest???

karta debetowa to nie to samo co karta kredytowa - wszystko masz w umowie z bankiem (wysokość debetu, oprocentowanie, terminy płatności itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...