Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ciesze sie, ?e w koncu znalaz3am super strone o tych wszystkich sprawach związabych z wyjazdem do USA. Ja ju? od kilku miesiecy próbuje uzyskaa odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i nic. Bardzo chcia3abym wyjechaa na praktyki do USA. W 2004 by3am na W&T. W maju koncze psychologie. Czy jest zatem jakakolwiek szansa, abym mog3a wyjechaa i pracowaa w dziedzinie zbli?onej do mojego przysz3ego zawodu? Ka?dy mówi, ?e bedzie trudno. Jednak Social Studies są obszarem, w jakim chyba mo?na wyjechaa (tak przynajmniej jest napisane na ulotkach niektórych organizacji). Poza tym mam bardzo dobre stosunki z moim pracodawcą z W&T i jest chetny, by mi pomóc. pracowa3am jednak jako kelnerka i na recepcji, wiec to niewiele ma wspólnego z moimi studiami. faktem jest te?, ?e jego interes jest otwart sezonowo. Co moge zrobia? Czy moge go poprosia o napisanie umowy i czy konsul to zaakceptuje? Gdzie powinnam szukaa pomocy i czy mam jakieś szanse - czy zdana jestem tylko na H2B? Bede ogromnie wdzieczna za ka?dą odpowied1!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Witaj :D

W maju koncze psychologie. Czy jest zatem jakakolwiek szansa, abym mog3a wyjechaa i pracowaa w dziedzinie zbli?onej do mojego przysz3ego zawodu?

Tak, psychologie mozna z pewnoscia zaliczyc do Social Sciences... I pewnie jest mozliwe odbycie praktyk w tej dziedzinie, ale nie liczylbym na pomoc biur, ktore sa nastawione glownie na praktyki w sektorze Management lub inne finanse :lol: , ale nie w Twoim kierunku... Wniosek: tak, jesli znajdziesz praktyke przez internet lub jest takie biuro, ktore wysyla osoby po psychologii na Training w tej branzy... 8)

Pracowa3am jednak jako kelnerka i na recepcji, wiec to niewiele ma wspólnego z moimi studiami. Faktem jest te?, ?e jego interes jest otwarty sezonowo. Co moge zrobia? Czy moge go poprosia o napisanie umowy i czy konsul to zaakceptuje?  

1. Czy - skoro sezonowo - bedzie chcial zatrudnic Cie na 18 miesiecy (lub tyle, ile chcesz...)?

2. Jezeli w restauracji, to juz nie jako Social Sciences i psychologia, ale cos bardziej zwiazanego z gastronomia, mened?erka itp... Mysle, ze jest to do zalatwienia, tzn. do takiego ubarwienia Twoich papierow, aby dostac sie na Training/Internship. Ale wowczas nie mowimy juz o praktykach w kierunku, ukonczonym na studiach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za szybką odpowied1.

Mam jednak jeszcze dwa pytania.

1. Czy konsul nie bedzie sie "czepia3", jeśli mój pracodawca napisze mi umowe na 18 miesiecy (bo to jest mo?liwe, choa jego hotel nie jest czynny ca3y rok), a ja bede pracowa3a w innym miejscu.

2. Jak powinnam szukaa biura, które wysy3a na praktyki w moim zawodzie? Jakieś sugestie? Mo?e ju? sie spotka3eś z podobną sytuacją. Mo?esz coś polecia? A jeśli nie, to pozostaje tylko monster?

Dzieki za pomoc raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześa, ja mam podobny plan, te? by3am na W&T i te? koncze psychologie , masz racje, ?e cie?ko coś znale1a w naszej bran?y , wszelkie biura poznanskie nie mają nic dla absolwentów naszego kierunku, no ale podobno w USA ka?dy ma swojego psychoanalityka wiec zapotrzebowanie ogromne :D jak coś wynajde dam znaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy konsul nie bedzie sie "czepia3", jeśli mój pracodawca napisze mi umowe na 18 miesiecy (bo to jest mo?liwe, choa jego hotel nie jest czynny ca3y rok), a ja bede pracowa3a w innym miejscu.  

Konsul raczej nie bedzie mial nic do tego, bo przeciez nie zna wszystkich hoteli w USA i zaufa dokumentom, ktore wystawi amerykanski sponsor, czyli fundacja, upowazniona do przeprowadzania i koordynowania programow Training.

Jezeli ta fundacja odkryje, ze hotel nie jest obiektem calorocznym, wiec nie mozesz odbywac w nim ciaglych praktyk, a nie bedzie to trudne, bo oni skontaktuja sie z Twoim potencjalnym praktykodawca na pewno, wowczas powinni odmowic Ci wystawienia promesy wizowej...

Pamietaj poza tym, ze bylabys zobowiazana do odbywania praktyk u tego wlasnie pracodawcy, a moze byc tak, ze - gdy bedziesz na miejscu szukala czegos w swojej branzy - nie zostaniesz przyjeta gdzies tam na praktyke w zwiazku z tym, ze Training zostal przydzielony Ci w konkretnym zakresie (np. Hotel Management, a nie psychologia) i w konkretnym miejscu...

Moze byc jednakze i tak, ze nikomu to przeszkadzac nie bedzie, ale nie zmienia to faktu, iz Ty i tak zlamiesz przepisy. 8)

2. Jak powinnam szukaa biura, które wysy3a na praktyki w moim zawodzie? Jakieś sugestie? Mo?e ju? sie spotka3eś z podobną sytuacją. Mo?esz coś polecia? A jeśli nie, to pozostaje tylko monster?  

Nie spotkalem i nie znam... Chyba pozstaje Monster i inne takie. Ale bedzie ciezko. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, psychologie mozna z pewnoscia zaliczyc do Social Sciences...

Ale na przyklad CIEE (jeden z amerykanskich sponsorow programu) nie zezwala na udzial w praktykach osobom, studiujacym psychologie, medycyne, rehabilitacje, pedagogike i inne... W jednym z biur jednak podaja nastepujaca informacje: "Osoby studiujące prawo, pedagogike lub kierunki związane ze zdrowiem (medycyna, rehabilitacja) powinny najpierw skonsultowaa mo?liwości praktyki z naszym przedstawicielem." :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...