Skocz do zawartości

oddzial polskiej firmy w usa;/ nj lub nyc


Rekomendowane odpowiedzi

Inna rzecz, ze ona ma swoje SSN wiec po jakiego ma starac sie o TIN? Prawnie sie jej nawet nie nalezy... Wypelnienie aplikacji o FEIN zajmuje moze 3 minuty, jest bezplatne wiec po co dawac komus swoj SSN?

ok ja mam...ale ja bede pracownikiem tej firmy...wlasciciel nie ma SSN, a nie chce wchodzic z nim w spolke i wole zeby zostalo tak jak jest formalnie, wiec jesli on nie ma SSN to powinien starac sie o FEIN czy ITIN?

EIN zawsze sie przyda, ale nie jest obowiazana miec EIN jak nie chce zatrudniac pracownikow, a pozatym mi chodzilo tylko o to, ze na ITIN otwieraja konta firmowe, a nie o EIN, ktory i tak zawsze poleca sie miec. O ITIN pisalem tylko w perspektywie, ze ktos nie ma SSN, a chce otworzyc firme. Nie zawsze tez same EIN wystarczy, chca tez personalny tax id.

ja chce zatrudnic pracownikow....wiec rozumiem ze mamy kombinowac EIN???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja mam...ale ja bede pracownikiem tej firmy...wlasciciel nie ma SSN, a nie chce wchodzic z nim w spolke i wole zeby zostalo tak jak jest formalnie, wiec jesli on nie ma SSN to powinien starac sie o FEIN czy ITIN?

ja chce zatrudnic pracownikow....wiec rozumiem ze mamy kombinowac EIN???

FEIN=EIN

Zeby dostac EIN musisz miec ITIN lub SSN, wiec wlasciciel musi wystapic o ITIN, a potem o EIN. Przy zakladaniu konta moga zapytac o ITIN i/lub EIN. EIN dostac mozna w kilka chwil, a ITIN to pare tygodni czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jest tam napisane CO aceptuja. I jesli jest wymog EIN a nie ma zaznaczone, ze biora TIN (jak jest to zaznaczone tylko w niektorych przypadkach) to znaczy, ze uznaja EIN. Kazdy branch jest osobna jednostka i kazdy dyrektor oddzialu banku ma prawo do decydowania czy pozwolic otworzyc konto firmowe na TIN czy wymagac SSN badz EIN. W NJ Bank of America nie otwiera konta bankowego na TIN dla LLC ani dla LLP. Sprawdzone w praktyce - sama mam zarejestrowana LLP i zanim zalozylam konto bylam w 2 oddzialach Bank of America i w kazdym miejscu zadali FEIN. Byc moze sa oddzialy gdzie wystarczy im TIN, jesli ktos ma czas moze szukac. Inna rzecz, ze ona ma swoje SSN wiec po jakiego ma starac sie o TIN? Prawnie sie jej nawet nie nalezy... Wypelnienie aplikacji o FEIN zajmuje moze 3 minuty, jest bezplatne wiec po co dawac komus swoj SSN?

Oczywiscie zaden bank nie otworzy konta dla firmy LLP czy LLC bez EIN, bo dla tych spolek jest wymagane posiadanie EIN, wiec trzeba go miec.

Tylko spolki typu SOLE nie wymagaja EIN i dla nich banki otworza konta biznesowe bez EIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

witam, kontynuujac ten temat czy w takim razie po rejestracji firmy w us mozna wystapic dla siebie o wize pracownicza jako pracodawca/wlasciciel firmy w us oraz czy to moze ulatwic wyjazd do us i prace we wlasnej firmie tam zarejestrowanej? jesli tak to na jakich warunkach?

z gory dzieki za wszelkie sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubakj - dziekuje za informacje! Rozumiem, ze nie chodzi o 10 pracownikow bezposrednio w US ale rowniez poza?

Tak przynajmniej zrozumialem instrukcje do I-129 (http://www.uscis.gov/files/form/i-129instr.pdf) ale rowniez nie znalaznem informacji o minimalnej liczbie pracownikow jaka trzeba zatrudniac (w US lub poza)

Jak na razie to widze ze wystarczy miec zarejestrowany oddzial w US, powiazania finansowe pomiedzy oddzialami i prawdopodobnie ok 10 pracownikow, czy cos jeszcze?

A U.S. employer or foreign employer must file the petition,but a foreign employer must have a legal business entity in the United States. The petition must be submitted with:

-Evidence of the qualifying relationship between the United States and foreign employer, based on ownership and control, such as an annual report, articles of incorporation, financial statements or copies of stock certificates;

-A letter from the alien's foreign qualifying employer detailing his or her dates of employment, job duties,qualifications and salary; and

-A description of the proposed job duties and qualifications, and evidence showing that the proposed employment is in an executive, managerial or specialized knowledge capacity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...