Skocz do zawartości

praktyki dla studentow kierunkow medycznych


Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z Was ma moze jakies informacje na temat mozliwosci odbycia praktyk przez studentow kierunkow medycznych? (w moim przypadku stomatologia) na rynku jest mnostwo ofert praktyk w usa, ale jeszcze nie widzialem zadnej dla mojej "bran?y".... czy ktos moze wie gdzie mozna znalezc cos na ten temat? a moze ktos zna jakies biuro organizujace takie praktyki? - (wiem, ze jest jedno (?) - poniewaz ktos z moich znajomych kiedys widzial ich ogloszenie w gazecie lekarskiej. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Was ma moze jakies informacje na temat mozliwosci odbycia praktyk przez studentow kierunkow medycznych? (w moim przypadku stomatologia)  na rynku jest mnostwo ofert praktyk w usa, ale jeszcze nie widzialem zadnej dla mojej "bran?y".... czy ktos moze wie gdzie mozna znalezc cos na ten temat? a moze ktos zna jakies biuro organizujace takie praktyki? - (wiem, ze jest jedno (?) - poniewaz ktos z moich znajomych kiedys widzial ich ogloszenie w gazecie lekarskiej. )

Trudno powiedziec... To znaczy nie spotkalem takich ofert, a w dodatku potezny sponsor, jakim jest CIEE, nie dopuszcza do Trainingu osob, bedacych na/po kierunkach medycznych i jeszcze kilku innych... Ale to jest zapewne ich wewnetrzna decyzja, nie znalazlem takich obostrzen na stronach Departamentu Stanu. Sadze jednak, ze potrzebna by byla indywidualna konsultacja - byc moze ktoras z licznych fundacji pozwala na takie praktyki. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hej!

Studiuję medycynę, latem jadę na praktykę do USA, załatwiłam ją prywatnie, nie przez organizacje sponsorujące. Wydaje mi się, że najlepszy sposób to pisanie do szpitali. Moja praktyka jest bezpłatna, ale jeśli ktoś ma zdany usmle1 to może udałoby się dostać płatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewna, ze to do konca legalne? wiem, ze duzo ludzi tak robi, wszystko sie udaje i wracaja zadowoleni. ostatniego lata moj kumpel byl po 1 roku lekarskiego i chcial miec (bezplatne) praktyki pielegniarskie w szpitalu w San Francisco - jako wolontariusz, pomimo, ze spelnial wymagania i przeszedl pomyslnie interview, odmowili mu, ze wzgledu na jakies aspekty prawne/formalnosci - ale nie znam szczegolow o co tam im chodzilo. jak tylko wroci z wyjazdu wielkanocnego, to sie go zapytam i od razu tu napisze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 odmowili mu, ze wzgledu na jakies aspekty prawne/formalnosci -

Dla przykładu > Brak SS Number !

Nawet jeżeli chcesz pacjentom podawać "basen" za darmo, to musisz mieć badania lekarskie na których MUSI być Twój numer 'SS' ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...