Skocz do zawartości

Social securite number


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . mam pytanie jak wyglada sprawa z social securite number. Bylem u usa przez kilka lat pracowalem i placilem podatki ale mam takie wrazenie ze pracodawca mogl udostepnic moj numer social innemu pracownikowi i oczywiscie nie bedzie on placil podatkow. Sprawa wyglada w ten sposob ze pracodawca jest chroniony gdyz nie ma obowiazku sprawdzania nr social z osoba ktora po podaje wiec mozna pracowac na konto kogos innego . wiadoma sprawa jest ze mozna ten czek z wyplaty jak sie ma znajomego w banku wplacic na konto Adama Kowalskiego mimo ze na czeku widniej nazwisko Grzegorza dunata. wiec moje pytanie brzmi czy nie bede mial zadnych problemow jesli taki proceder bedzie istnial i czy do polski mi nie przysla nakazu zaplacenia podatkow. i jeszcze jedna sprawa jak np za 10 lat bede chcial poleciec na wycieczke do usa czy na lotnisku nie dostane kajdanek za zalegle podatki

chcuialbym czy ktos mial juz z taka sytuacja jakies doswiadczenia .pozdr i dziekuje

To twoj interes pilnowania, czy ktos nie ukradl twojej tozsamosci. Mozesz sie tego dowiedziec poprzez sprawdzanie statementu Social Secuirty, czy ktos nie pracowal na ciebie. Jesli tak, to musisz zglosic to do SSA, a oni to juz zalatwia z pracodawca. Do tego trzeba wtedy udac sie na policje i zlozyc zawiadomienie o kradziezy tozsamosci. Jak tego nie zrobisz, to twoja wina, ze nie dopilnowales sprawy. Pracodawca musi sprawdzac nr SSN w SSA i jesli swiadomie nie sprawdzil tozsamosci osoby, to moze isc za kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak ty sobie wyobrazasz pilnowanie ssn skoro jesli pracujesz u kogos w firmie to musisz podac swoj numer i gosc juz ma twoj numer na cale zycie bo ma go w papierach u siebie i podaje do instytucji ktora zajmuje sie podatkami .przeciez nie wykradne mu papierow z firmy z moim nr social bo to nie mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...