Skocz do zawartości

info na temat wizy typu J


Rekomendowane odpowiedzi

witam

za dwa tygodnie wybieram sie po wize typu J, jestem ciekawy jak wygląda rozmowa i jakie dokumenty musze miea lub o jakie zostane ewentualnie poproszony, tu na forum jest du?o informacji ale chcia3bym znaa konkretne opinie ludzi, którzy starali sie o taki rodzaj wizy i jak im posz3o z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedziesz na program W&T, to nie powinieneś miea wiekszych problemów z jej dostaniem. Chyba ?e coś zatai3eś, a oni to odkryli. :shock:

Niestety nie umiem Ci powiedziea jak wygląda rozmowa bo nigdy na takowej nie by3am. Mimo ze J1 mia3am dwa razy. :tancze:

Ale z tego co s3ysza3am i co pewnie czyta3eś na tym forum to nie powinieneś sie bardzo zamartwiaa - są du?e - powiedzia3a bym nawet - bardzo du?e szanse ?e ją dostaniesz.

Powodzenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

za dwa tygodnie wybieram sie po wize typu J, jestem ciekawy jak wygląda rozmowa i jakie dokumenty musze miea lub o jakie zostane ewentualnie poproszony, tu na forum jest du?o informacji ale chcia3bym znaa konkretne opinie ludzi, którzy starali sie o taki rodzaj wizy i jak im posz3o z góry dzieki

Troche za wczesnie na wizyty po J1 w ramach Work&Travel, poza tym nie ten dzial, wiec przypuszczam, ze Miror wybiera sie na Internship. :wink:

Generalnie najwazniejszy jest DS, nie wiem czy sam go zanosisz, czy jedziesz przez biuro i oni to zrobili za Ciebie...

Z tego co czytalem na roznych forach - wez dyplom ukonczenia studiow (lub indeks...), znam osobe, ktora poproszono o przedstawienie dokumentu, potwierdzajacego posiadanie odpowiednich srodkow finansowych, ale zasadniczo... na pewno nie musisz cudowac tak, jak nasi "turysci". Zostales zaakceptowany do programu przez wybrana do tego organizacje amerykanska, wiec juz to daje Ci poteznego plusa. Mozesz dostac odmowe, jesli masz cos jednak nie w porzadku w papierach, albo cokolwiek innego na sumieniu...

W innym wypadku powinno byc dobrze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki czas trwa taka rozmowa w sprawie wizy J1?

a czy jezeli bralam raz udzia3 w losowaniu zielonej karty to moga mi nie przyznac tej wizy?

na spotkaniu chyba nie moga mnie zastrzelic pytaniem, czy mam wystarczajaco duzo srodków finansowych bo ja nie jade tam kupic ranczo ale zarobic na praktykach troszke grosza, wiec co mam wziac te dolary ze soba i pokazac ze mam na przezycie na miesiac?

na stronie ambasady bodajze , tam wszystko jest napisane w sekcji wizy nieimigracyjne, wybierz jezyk polski i bedzie wszystko bardzo czytelne, tak sadze

pozdr

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki czas trwa taka rozmowa w sprawie wizy J1?      

Raczej krotko...

a czy jezeli bralam raz udzia3 w losowaniu zielonej karty to moga mi nie przyznac tej wizy?  

Nie ma to wplywu. :D

na spotkaniu chyba nie moga mnie zastrzelic pytaniem, czy mam wystarczajaco duzo srodków finansowych, bo ja nie jade tam kupic ranczo, ale zarobic na praktykach troszke grosza, wiec co mam wziac te dolary ze soba i pokazac ze mam na przezycie na miesiac?  

No widzisz, mylisz sie, nie jedziesz zarobic troche grosza, ale zdobyc doswiadczenie. Podalem jednostkowy przyklad, ale kto wie, czy ktorys z konsulow nie spyta Cie w jaki sposob zamierzasz przezyc do pierwszej wyplaty? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...