Skocz do zawartości

czy certyfikat wystarczy?


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie dotyczące studiowania w USA. Jako, że zastanawiam się nad pójściem do szkoły tam, nie wiem co wybrać. Zrobiłam magisterkę z zarządzania i inżynierii produkcji w Polsce i zastanawiam się teraz, czy jak zrobię ewaluacje dyplomu to czy pracodawcy będą mnie postrzegać jako kandydatkę czy może lepiej zacząć studia na podobnym kierunku tam? Zastanawiam się nad zarządzaniem projektami. Czy wystarczy mi zrobienie np. certyfikatu z tego zakresu czy lepiej zrobić studia? Jak myślicie? No i czy rzeczywiście lepiej jest iść a Universytet ( tak mi mówiono, że uniwersytety mają lepsze poważanie), niż collage? Proszę o jakieś wskazówki od bardziej zorientowanych osób ode mnie:) Dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie dotyczące studiowania w USA. Jako, że zastanawiam się nad pójściem do szkoły tam, nie wiem co wybrać. Zrobiłam magisterkę z zarządzania i inżynierii produkcji w Polsce i zastanawiam się teraz, czy jak zrobię ewaluacje dyplomu to czy pracodawcy będą mnie postrzegać jako kandydatkę czy może lepiej zacząć studia na podobnym kierunku tam? Zastanawiam się nad zarządzaniem projektami. Czy wystarczy mi zrobienie np. certyfikatu z tego zakresu czy lepiej zrobić studia? Jak myślicie? No i czy rzeczywiście lepiej jest iść a Universytet ( tak mi mówiono, że uniwersytety mają lepsze poważanie), niż collage? Proszę o jakieś wskazówki od bardziej zorientowanych osób ode mnie:) Dzięki...

Dobrym pomyslem byloby pojscie tam teraz na mgr uzupelniajace 2 letnie. Wybrac uczelnie przeewaluowac dyplmow mgr. z Polski , ktory prawdopodobnie (choc nie zawsze) uznali by jako BS/BA . Dalej w 2 lata uzyskac tam masters wybranej przez CIebie dobrej uczelnii.

Wesolych Swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, mam takie pytanie: jaka jest róźnica między BS a BA? A może nie ma żadnej? Z góry dziękuję za odpowiedź<_<

BS bachelor of science - generalnie nauki scisle, pisze generalnie, bo z edukacji bede mial BS

BA bachelor of arts - nauki wyzolone typu historia, angielski etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Napisze na przykladzie mojego kierunk w Pennsylvanii. Bede mial BA w political science i BS w education. Zeby dostac Master of Arts in political science bede musial napisac prace magisterska. Zeby dostac Master of Education in Political Science mozna wybrac 2 tory nauki: jeden trzeba pisac prace a na drugim nie, po prostu bierze sie wiecej kursow. Wszystko zalezy od stanu i szkoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...