Skocz do zawartości

Wiza J-1....pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Obecnie czekam na papiery i w przyszlym miesiacu bede mial wizyte w ambasadzie w sprawie wizy J-1.

Wzialem udzial w programie Camp America i razem z dziewczyna jedziemy do NY do pracy.

Jestem na 5 roku studiow i obecnie pisze dyplom, stad moje pytanka....

Czy bedzie jakis problem z uzyskaniem wizy skoro koncze w tym roku??

Czy da rade jakos ominac ten temat??

Co najlepiej mowic by nie bylo problem z uzyskaniem wizy??

jakie pytania zadaje konsul podczas rozmowy??

dzieki za odpisy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawic? a co?

"sie" zjadl ;-)

bez problemu mozna kupic bilet wazny rok i wyjechac na nim nawet po uplywie roku, chodzi raczej o to, ze linie lotnicze nie gwarantuja ceny po roku, tzn moze sie okazac ze bedzie konieczna doplata, a ile to nikt niestety nie wie z wyprzedzeniem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kończ w tym roku, tylko zostaw sobie obronę pracy na po wakacjach, bo raczej ciężko będzie ominąć temat studiów starając się o wizę J-1.

bez sensu, jak nie wiesz to nie wprowadzaj ludzi w blad, juz od dwoch lat nie ma znaczenia kiedy jest obrona pracy magisterskiej.

Nikt w konsulacie sie o to nie pyta, osoby na V roku moga spokojnie isc po wice J1

Mozesz sie bronic nawet w czerwcu czy maju tak naprawde nikt sie nikt tym nie przejmuje, szybciej zapyta sie konsul jakie masz plany po studiach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ja znam dwie osoby w takiej sytuacji które nie dostały wizy i kilka które odkładały obronę na później i wizę dostały (sezon '07 i '08). Może ci co nie dostali, mieli kłopoty z jakichś innych powodów- aczkolwiek oficjalnym powodem odmowy było faktyczne zakończenie studiów- a reszta zaczęła tak robić bo poszła fama, że to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja w ubiegłym roku kończyłem studia i byłem na J1. Broniłem się po wizycie w ambasadzie ale przed wyjazdem. Nie było najmniejszego problemu. Temat studiów ograniczył się tylko do 2 pytań: "co studiuję" i "co chcę potem robić". Cała rozmowa trwała chyba niewiele ponad minute...Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Witam :)

Jestem w podobnej sytuacji co karbid dlatego pisze w tym temacie, żeby nie zaśmiecać forum tworzeniem nowego o tej samej tematyce.

Moja sytuacja wygląda w ten sposób, że również jestem na ostatnim roku, ale kierunek który kończę trwa 7 semestrów,

kończę na semestrze zimowym, planowany termin ukończenia przypada na 31 marca 2010.

Obrona pracy dyplomowej przypadnie mniej więcej w kwietniu-maju 2010.

Chciałbym pojechać na Camp w wakacje 2010, jakie mam szanse na otrzymanie wizy studenckiej J-1 w tej sytuacji?

Z rozmowy z konsultantami 2 biur wynikało,że nie powinienem mieć problemu bo sytuacja się zmieniła, zmieniły się zasady przyznawania wiz

i studenci ostatniego roku mogą

również aplikować, ale z opinii wynika, że raczej student ostatniego roku ma mniejsze szanse na otrzymanie wizy J-1 :) .

Jeżeli ktoś był w podobnej sytuacji albo posiada jakieś info na ten temat to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...