Skocz do zawartości

Grafika Komputerowa W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Głównie pod kątem tworzenia stron internetowych, jeżeli dana szkoła rozwinie mnie również pod innym kątem to plus dla niej.

Poziom możliwie jak najwyższy.
Co do budżetu, to chciałbym prosić o ukazanie przykładu, gdzie będziemy mogli uzyskać naukę za duże pieniądze, jak i te bardziej przystępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie pod kątem tworzenia stron internetowych, jeżeli dana szkoła rozwinie mnie również pod innym kątem to plus dla niej.

Poziom możliwie jak najwyższy.

Co do budżetu, to chciałbym prosić o ukazanie przykładu, gdzie będziemy mogli uzyskać naukę za duże pieniądze, jak i te bardziej przystępne.

Przepraszam, że pytam tyle, ale Twoje pytanie jest dość ogólne i myślę, że dostaniesz lepsze odpowiedzi po doprecyzowaniu.

Odnośnie poziomu chodziło mi o to czy to ma być associate, licencjat czy bardziej pod wizę M-1. Web graphic design to przeważnie associate degree czyli można robić to w community college lub w "instytutach", lub na zasadzie certyfikatu. Ciężko to studiować w wymiarze 4-letnim.

Warto przejżeć rankingi, ja znam ITT technical institute, mają szkoły w ponad 30 stanach, program na associate trwa 21 miesięcy, a kosztuje prawie $40000 i taka pewnie będzie średnia. Licencjat pewnie ponad $60K. Trzeba tylko sprawdzić czy to in-state czy out-of-state. :) Przewija się też ostatnio ecpi university (niedawno też byli institute, awansowali z rok temu do uniwersytetu).

Pamiętać trzeba, że szkoła musi wystawiać I-20.

Moja prywatna opinia: jechanie do stanów, żeby zdobyć wiedzę w tym kierunku, to dla osób, które nie mają co zrobić z pieniędzmi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponadto wg mnie grafika komputerowa jest taka dziedzina, ze mozna spokojnie samemu sie szkolic i udoskonalac swoje umiejetnosci. :) owszem moze to zajac troche dluzej niz na jakims kursie, szkoleniu, studiach...ale jesli ktos jest niezle nakrecony to i bez studiow da rade...

Swoja droga na marginesie: znajomy wlasnie skonczyl po ciezkich 8 latach fizyke [rok zaliczony w niemczech]. Co do grafiki komputerowej - nauczyl sie samemu pare rzeczy z modelowania jakis struktur i uderzania w te struktury roznych atomow, czasteczek.Pokazane sa jakies wybuchy oraz w ktora strone ucieknie atom oraz jak zachowa sie struktura. Wszystko opiera sie na matmie w zasadzie. Spodobalo sie to jakims koreanczykom i dostal roczny platny staz w koreii poludniowej. Zaczyna w lipcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponadto wg mnie grafika komputerowa jest taka dziedzina, ze mozna spokojnie samemu sie szkolic i udoskonalac swoje umiejetnosci. :) owszem moze to zajac troche dluzej niz na jakims kursie, szkoleniu, studiach...ale jesli ktos jest niezle nakrecony to i bez studiow da rade...

Swoja droga na marginesie: znajomy wlasnie skonczyl po ciezkich 8 latach fizyke [rok zaliczony w niemczech]. Co do grafiki komputerowej - nauczyl sie samemu pare rzeczy z modelowania jakis struktur i uderzania w te struktury roznych atomow, czasteczek.Pokazane sa jakies wybuchy oraz w ktora strone ucieknie atom oraz jak zachowa sie struktura. Wszystko opiera sie na matmie w zasadzie. Spodobalo sie to jakims koreanczykom i dostal roczny platny staz w koreii poludniowej. Zaczyna w lipcu.

W przypadku takiej i podobnych profesji lub umiejętności jest tak jak napisał ilya_. Je się rzadko naucza w oderwaniu od jakiejś problematyki, np. projektowanie, symulacja itp. W USA mówi się, że na każdą godzinę zajęć przypadają trzy godziny pracy samodzielne, więc sens studiowania gołej grafiki jest znikomy. Szczególnie jak umie się tworzyć rzeczy w jednym programie, np. do 3D, to łatwo przeszkoczyć do innego. To samo z OpenGL itd. Wielu ludzi w USA przychodzi na studia już z tymi umiejętnościami, bo podstaw naucza się w wybranych liceach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Zajmuje się grafiką zawodowo, przyznam że sam szukałem szkoły i byłem na studiach które nie dały mi nawet 5% obecnej wiedzy... Poziom ogólnie był żenujący bo grafika to taka dziedzina dość nowa(wtedy) i specyficzna , zresztą dzisiaj nadal te Śląskie uczelnie kuleją. Po za tym jak Ci tutaj ktoś napisał że szybciej nauczysz się w szkole, to ja ci powiem tyle że oni wytłumaczą ci funkcję co najwyżej... bo stworzyć czegokolwiek to Cię nie nauczą.

To jest jak z wybitnym malażem Rembrantem i Czesiem ze wsi, Rembrant zrobi dzieło sztuki, a czesi przywali domek i słoneczko i jeszcze sporo krzywe.

W grafice wiedza co jaka funkcja robi to jedno, ale umieć użyć to według sztuki projektowania to jest inny poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...