Skocz do zawartości

Amerykański Sen


Pifil

Rekomendowane odpowiedzi

to może przeczytaj to :

http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/amerykanski-koszmarny-sen/

USA więzi 716 osób na każde 100 tys. mieszkańców, podczas gdy w Rosji wskaźnik ten wynosi 484, w Iranie 284, zaś w Chinach 121

Eksperci szacują, że amerykańska infrastruktura bezwzględnie potrzebuje ponad 3,6 bln dolarów inwestycji w ciągu najbliższych sześciu lat. Przykładowo, w Południowej Dakocie, na Alasce i w Pensylwanii woda nadal jest transportowana drewnianymi rurami, a ok. 45 proc. Amerykanów nie ma dostępu do transportu publicznego .

Niedawne badania wykazały, że w wielu stanach, zwłaszcza na głębokim Południu, długość życia jest niższa niż w Algierii, Nikaragui czy Bangladeszu. USA są jedynym państwem rozwiniętym, który nie wprowadził powszechnego prawa do opieki zdrowotnej. Kraj Bushów i Obamy ma również bardzo wysoką śmiertelność niemowląt, a także najwyższy wskaźnik ciąż u nastolatek.

USA są wśród trzech krajów na świecie, które nie gwarantują płatnego urlopu macierzyńskiego (dwa pozostałe to Papua-Nowa Gwinea i Suazi)

Dobrze chyba że nie przeczytałem wcześniej bo bym tutaj nie przyjechał .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kraj Bushów i Obamy ma ...... także najwyższy wskaźnik ciąż u nastolatek.

Tu akurat na czoło w 2012/2013 wysunęła się Wielka Brytania

Ale faktycznie i tak nie wygląda to na raj na ziemi ;)

Natomiast jakby tak popatrzeć na Polskę to nie sądzę żebyśmy byli o wiele lepsi (poza urlopami macierzyńskimi, które faktycznie są) Jakby pojechać gdzieś w rejony bardziej wiejskie niż miejskie w Polsce to okaże się, że sporo domów nie ma kanalizacji i ogrzewania (poza piecem w kuchni), że wiele dzieci jest niedożywionych, wiele jest poniżanych i bitych i nikt na to nie zwraca uwagi itd, itd

Czasem tak czytam Wasze posty jaka to Ameryka jest okropna, jakie to rozczarowanie, jakie zacofanie. Rodzi się we mnie pytanie - dlaczego w takim razie nadal tam siedzicie, skoro jest tak strasznie?

Każdy kraj jest trawiony rożnymi swoimi problemami, żaden nie jest idealny. Nie można idealizować ani USA, ani Polski ani żadnego innego kraju. Dla każdego rajem może być jego własne miejsce na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie ja nie idealizuję Ameryki :D byłam w kraju trzeciego świata i byłam w Europie i jestem tutaj......i dla mnie Ameryka ma wiele z trzeciego świata niestety :/ nie porównuję gdzie jest lepiej, stwierdzam poprostu......i nie rozumiem w ogóle takich pytań po co tu siedzę skoro mi się nie podoba :/ są różne powody dlaczego człowiek mieszka tu a nie gdzie indziej i nawet jak mu się nie podoba to mieszka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam , oj tam jak się kocha to się wybacza. Zwyczajnie aby żyć w Ameryce to trzeba ją kochać a co najmniej bardzo lubić .

Przecież wiadomo że po otwarciu rynku pracy w EU to pod względem finansowym Ameryka przestała być "Ameryką".

Ja tutaj siedzę dla języka oraz dla córki bo jej ten system pasuje a ponadto lubię po prostu klimat Florydy .Jak mi się

znudzi to przeprowadzę się gdziekolwiek może wrócę do Polski . Jestem tutaj bo mogę , bo mnie stać ale nie jest to miłość

bezwarunkowa . Pozdrawiam wszystkich z uśmiechem .

P.S. Właśnie na co dzień lubię się uśmiechać , a z tym to różnie bywało w Polsce .W windzie to sąsiedzi patrzyli na mnie

jak na wariata . A jak żona spacerowała z psem i sobie śpiewała to już zupełnie wychodziliśmy na dziwaków .

Z obserwacji twierdzę że w Polsce ludzie jednak lubią jak się ich miło i z uśmiechem obsługuje jednak ciężko

im na co dzień zdobyć się na to samo .Może to klimat ? Wiecie mnie najbardziej denerwowało ciągłe zachmurzenie .

Mieszkałem w Gdańsku i tam błękitne niebo było niezmiernie rzadkim widokiem . Może to dlatego ? Pomijam oczywiście

aspekt propagandy w TV która robi codzienne spustoszenie w codziennej rdości życia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...