Skocz do zawartości

Wiza F-1, Ale Potrzebuję Przyjechać Wcześniej


Rekomendowane odpowiedzi

Po wize moge isc i w Warszawie i w Kanadzie, zalezy ktora opcja jest lepsza i pewniejsza.

Mam nadzieje, ze dostane F-1, bo ide do 4-letniego uniwersytetu, zawsze wracalam po max miesiacu, nie mam nielegalnie rodziny i bd podczas oczekiwania na zielona karte dzieki tacie rezydentowi (ale to akurat chyba nie wplywa na to)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pewniejsza jest w Warszawie niz w Kanadzie

raz czas oczekiwania w Kanadzie jest dluzszy na rozmowe niz w Polsce i musisz w Kanadzie pokazac zwiazki z Kanada ;) a jak pokazesz przez okres paru tygodni ;)

Musisz pokazac na rozmowie ze majac zlozona petycje przez Tate ,bedziesz czekac na wize na pobyt staly a terenu Polski :) a nie w USA

wiec miej na uwadze odpowiedzi na pytania co Pani zamierza robic po skonczeniu nauki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

No i rok minal, we wtorek ide po wize studencka w Warszawie. W formularzu w zamierzanej dacie wylotu podalam 23 czerwca, bo tak mam kupiony bilet, a wiadomo, ze studencka jest wazna na 30 dni przed rozpoczeciem szkoly. Jak sie konsul zapyta czemu tak wczesnie to powiem, ze chce byc na chrzcinach siostry dziecka, a w lipcu odwiedzic brata w NJ i razem troche pozwiedzac, natomiast w sierpniu jedziemy do kanady i wroce na teren usa juz na studenckiej. Moze sie jeszcze cos do tego przyczepic?

Siostra obywatelka, brat rezydent, tata w lipcu bedzie juz mial interview o zielona. Jak zapyta czemu siostra nie sklada o zielona dla mnie to co mam powiedziec? Ze nie zamierzam zostac w stanach, tylko po studiach wracam do polski czy, ze w sierpniu o zielona tata dla mnie wystapi bo krocej bede czekala?

Zawsze jest ryzyko, ze moge dostac odmowe, ale czy myslicie ze duze jest tego prawdopodobienstwo skoro I-20 mam z 4 letniego uniwersytetu, do ktorego musialam pozdawac egzaminy, bede studiowala public health, rodzine mam legalnie i sama tez nigdy nie przekroczylam czasu na turystycznej?

Jakie jeszcze pytania mi moga zadac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczynasz szkole? Wczesniejszy wjazd to nie problem, jesli jest nie wczesniej 30 dni jak sama napisalas. O Twojej rodzinie wiedza, wiec nic tu nie wymyslisz. Nic o potencjalnym sponsorowaniu nie wspominaj, bo to jest wbrew F-1. Jak spyta dlaczego nie jestes sponsorowana, to mozesz odpowiedziec, ze jestes niezainteresowana. Rodzaj szkoly nie ma wiekszego znaczenia moim zdaniem, bo nikt Cie do niej przyspawal i ludzie szkoly zmieniaja lub w ogole rezygnuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkola zaczyna mi sie 2 wrzesnia, czyli studencka wazna bedzie dopiero od 2 sierpnia.

No to jak już było mówione, musisz po wjeździe na turystycznej wyjechać z USA i wjechać na studenckiej nie wcześniej niż 2-go sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama tez w te klopoty sie ladujez,,dobrze ze Kaer byl na stanowisku :)

F1 to nauka,pobyt i wyjazd,plany na przyszlosc w Polsce ,tego sie trzymasz pod czas rozmowy o wize,wjazd na teren USA.

oddalasz jak kto mozliwe wszystkie formy sponsorowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to bede sie trzymala tego, ze po studiach chce wrocic do polski, a jak wspomna o sponsorowaniu to powiem, ze nie chce i nie potrzebna mi zielona, choc podejrzewam, ze i tak beda wiedzieli swoje :) zaczynam sie stresowac, jak nie dostane to sie zastrzele chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...