Skocz do zawartości

Wiza F-1, Ale Potrzebuję Przyjechać Wcześniej


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to bede sie trzymala tego, ze po studiach chce wrocic do polski, a jak wspomna o sponsorowaniu to powiem, ze nie chce i nie potrzebna mi zielona, choc podejrzewam, ze i tak beda wiedzieli swoje :) zaczynam sie stresowac, jak nie dostane to sie zastrzele chyba

Duży odsetek ludzi zostaje po studiach, więc ta ściema jest pro forma. Chodzi o to, żeby nie być bezczelnym w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wize dostalam bez problemu, ale mam jedno pytanie. Konsulowi dalam paszport i I-20, ale widze, ze nie mam teraz tego I-20. Czy oni je zabieraja i do odbioru z paszportem bedzie czy z nerwow je zostawilam?

Zabrali i oddadza z paszportem. Bedzie do niego przyszyty... no wiesz zszywka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

yyy jak to zabierają I-20 razem z paszportem...?
W moim przypadku konsul zabrał tylko paszport - I-20 zwrócił, gratulując otrzymania wizy i życząc miłego pobytu, więc wnioskuję, że wizę otrzymałem ;)

Jak już wspominałem w wczesniejszym wątku- staraliśmy się z żoną o wyjazd na kurs ESL. Byliśmy na spotkaniu z konsulem razem. Wiek studencki mamy za sobą (ponad 30 wiosen). Rozmowa trwała ok 7 min. Żadnych dokumentów, wyciągów z kont itp. nie musieliśmy przedstawiać. To tak w ramach informacji jako jeden z przypadków rozmowy z konsulem. Rozmowa odbyła się w Krakowie.

Jeszcze pytanko - czy mając wbitą wizę F-1 w paszporcie oficer na lotnisku nie robi już ewentualnych problemów czy powinniśmy sie spodziewać solidnego maglowania dopiero na etapie wjazdu do USA?
kolejne pytanie w nowym wątku - troszkę w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy jak to zabierają I-20 razem z paszportem...?

W moim przypadku konsul zabrał tylko paszport - I-20 zwrócił, gratulując otrzymania wizy i życząc miłego pobytu, więc wnioskuję, że wizę otrzymałem ;)

Jak już wspominałem w wczesniejszym wątku- staraliśmy się z żoną o wyjazd na kurs ESL. Byliśmy na spotkaniu z konsulem razem. Wiek studencki mamy za sobą (ponad 30 wiosen). Rozmowa trwała ok 7 min. Żadnych dokumentów, wyciągów z kont itp. nie musieliśmy przedstawiać. To tak w ramach informacji jako jeden z przypadków rozmowy z konsulem. Rozmowa odbyła się w Krakowie.

Jeszcze pytanko - czy mając wbitą wizę F-1 w paszporcie oficer na lotnisku nie robi już ewentualnych problemów czy powinniśmy sie spodziewać solidnego maglowania dopiero na etapie wjazdu do USA?

kolejne pytanie w nowym wątku - troszkę w innym temacie.

Ja miałam za każdym razem I-20 wszyty w paszport. To samo z I-129.

Maglowanie? Standard to jaki kierunek, jaka szkoła itd. Raz wyladowalem na secondary. Nawet słowem się do mnie nie odezwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja wyladowalam w immigration office, bo immigration officer idiota powiedzial, ze nie moge wjechac na turystycznej skoro mam studencka ktora bedzie wazna za ponad miesiac. Takze jak mnie zaprowadzili do tego pokoju, wyczekalam sie 2 godziny, az w koncu milym glosem i na spokojnie powiedzieli, ze jak najbardziej moge teraz byc na turystycznej, ale musze w sierpniu przekroczyc granice i wrocic spowrotem zeby aktywowac wize studencka. Tak czy inaczej stres niesamowity, tym bardziej jak przy mnie 2 osoby odeslali z biletem powrotnym do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...