Skocz do zawartości

Przygotowanie Do Wyjazdu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zdecydowałem się na wyjazd na internship do stanów. W listopadzie obronilem tytuł licencjata na kierunku Grafika. W styczniu minie rok od kiedy mam zarejestrowaną działalność w obszarze związanym ze studiami. Mam kilka pytań do osób, które mają doświadczenie w tego typu wyjeździe.

- Znalazłem kilka agencji reklamowych, które w zakładkach careers na swoich stronach mają oferty dla International interns. Od czego powinienem zacząć: od kontaktu z firmą, czy z fundacją sponsorującą?

- Którą z fundacji polecacie? Chciałbym poznać opinie osób, które korzystały z ich usług. Lepiej wybrać Polską czy zagraniczną?

- Czy ktoś z Was był na internshipie w Californii, mianowicie w Los Angeles i może podzielić się swoimi doświadczeniami?

- Czy uważacie, że lepiej wyjechać na 12 czy 18 miesięcy?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie dowiadywałem ile można zarobić w poszczególnych agencjach, które znalazłem. Chciałem najpierw skonsultować proces przygotowania z kimś kto miał doświadczenie przy takim wyjeździe. Z tego co widziałem przy ofertach staży to szału przy zarobkach nie ma, ale nie jadę tam po to żeby się nahapać. Raczej po to, by przeżyć fajną przygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Hej! Udało mi się wyjechać na 18 miesięczny staż i od prawie 2 miesięcy mieszkam w okolicach Chicago. Gdybyś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Zapraszam Cię też do zobaczenia mojego kanału na yt gdzie dzielę się filmikami z mojego życia na stażu: https://www.youtube.com/madreampl1

Dzięki, dodałem do subskrypcji. Wiec pierwsze pytanie, za pośrednictwem jakiej agencji udało Ci sie znaleźć praktykę ? Pisałeś cos o florydzie w innym poście. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące później...

Hej!

Jestem w podobnej sytuacji. Właśnie kończę studia magisterskie na kierunku architektura. Mam już 2 lata doświadczenia zawodowego w mojej branży (dlatego studia kończę w trybie zaocznym). Za około miesiąc bronię pracę dyplomową i później chciałabym wyjechać na praktyki do USA. 

Kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać i od  czego zacząć.

Czy fundacji szukać w Polsce czy za granica?

Czy spróbować samemu znaleźć pracodawcę? Czy raczej nie ma to sensu?

Dzięki za wszystkie rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...